Site logo

Filters

AM TPIT 56th Annual Christmas Meet

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Pittsburgh, PA

200 Free Men 13 - 14

Finals SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Nico Butera Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:43.61
666 +3.1% PB
2 David Bocci Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:47.77
591 +0.8% PB
3 Victor Valovalo Virginia Gators logoVirginia Gators 1:48.77
575 PB
4 Sam Deemer Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:48.84
574 PB
5 Nathan Piccolo Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:48.91
573 +7.0% PB
6 Austin Prokopec Penn Trafford Aqua Club logoPenn Trafford Aqua Club 1:49.31
567 +4.4% PB
7 Shane Washart Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:49.78
559 +6.3% PB
8 Jacob McCarran Allegheny North logoAllegheny North 1:50.78
544 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Nico Butera Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:48.09
586 -1.1%
2 David Bocci Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:48.34
582 +0.3% PB
3 Austin Prokopec Penn Trafford Aqua Club logoPenn Trafford Aqua Club 1:50.49
549 +3.4% PB
4 Shane Washart Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:50.77
545 +5.5% PB
5 Sam Deemer Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:50.84
544 PB
6 Nathan Piccolo Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:50.98
542 +5.2% PB
7 Victor Valovalo Virginia Gators logoVirginia Gators 1:51.09
540 PB
8 Jacob McCarran Allegheny North logoAllegheny North 1:51.83
529 PB
9 Alex May Montour Aqua Clu logoMontour Aqua Clu 1:52.24
524 PB
10 Hunter Strickland Virginia Gators logoVirginia Gators 1:52.31
523 +2.1% PB
11 Sean Simms Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:52.48
520
12 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:52.65
518 +1.1% PB
13 Benjamin Yant Penn Trafford Aqua Club logoPenn Trafford Aqua Club 1:52.70
517 +1.1% PB
14 Luke Rautzhan Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 1:53.21
510 +0.7% PB
15 Andrew Klepchick M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 1:53.23
510 -1.4%
16 Drew Holmes JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 1:53.32
509 +0.3% PB
17 Nathan Phillips Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:53.33
509 +0.7% PB
18 Madan Morris Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:53.58
505 +1.7% PB
19 Benjamin Borvendeg Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 1:53.59
505 -0.3%
20 Andrew Yang Allegheny North logoAllegheny North 1:54.25
496 +0.3% PB
21 Leif Hoffman unattached 1:54.31
496 +2.5% SB
22 Owen Holm Franklin Area Swim Team logoFranklin Area Swim Team 1:54.35
495 +4.0% PB
23 David Kantar Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 1:54.36
495 +6.4% PB
24 Dolan Grisbaum Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:54.53
493 +4.8% PB
25 Michael Kantar Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 1:54.84
489 +4.4% PB
26 Luka Misic Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:55.08
486 +1.5% PB
27 Keith Turnbull Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA 1:55.27
483 -0.8%
28 Reece Bloom Nittany Lion Aquatic Club logoNittany Lion Aquatic Club 1:55.44
481 +3.5% PB
29 Macguire McDuff Parkersburg YMCA logoParkersburg YMCA 1:55.60
479
30 Tanner Jones Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:55.84
476 +3.4% PB
31 Joseph Lee Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 1:56.42
469 -1.2%
32 Tyler Mui Pocono Family YMCA logoPocono Family YMCA 1:57.26
459 +4.6% SB
33 Jacob Miller Virginia Gators logoVirginia Gators 1:57.46
457 -0.3%
34 Eammon Anderson Bethel Park Recreation Swm logoBethel Park Recreation Swm 1:57.50
456 -1.3%
35 Alec Haag Peters Township logoPeters Township 1:57.51
456 -0.8%
36 Garrett Fincke Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:57.71
454 +1.6% PB
37 Jackson Jeffries Hollidaysburg Area YMCA logoHollidaysburg Area YMCA 1:57.72
454
38 Liam Ramos Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:58.08
450 +2.1% PB
39 Stefan Stratimirovic Woodland Hills Aquatic Team logoWoodland Hills Aquatic Team 1:58.26
448 +5.5% PB
40 Edgar Valle Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:58.53
445 +2.5% PB
41 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:58.77
442 -2.5%
42 Trevor Elliott Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:58.79
442 +2.8% PB
43 Zachary Lozowski Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:59.08
438 -2.6%
44 Thomas Cho Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 1:59.35
435 -2.1%
45 Herman Zilch Greater Johnstown Community YMCA logoGreater Johnstown Community YMCA 1:59.68
432 -2.5%
46 Keller Sens Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:59.88
430 +1.1% PB
47 Isaiah Raimondo Belle Vernon Swim Club logoBelle Vernon Swim Club 2:00.01
428 +0.2% PB
48 Jason Basile unattached 2:00.28
425 +0.1% PB
49 Thomas Fitchett Virginia Gators logoVirginia Gators 2:00.63
422 +0.0% PB
50 Aiden Dupuis Virginia Gators logoVirginia Gators 2:02.24
405 +0.6% PB
Alexander Cimera Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA NS
Lucas Cimera Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA NS
Aidan Wolf Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw NS
Daniel Trincher Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu NS