CollegeSwimming.com

Filters

AM TPIT 56th Annual Christmas Meet

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Pittsburgh, PA

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Pittsburgh Pittsburgh
  1. Armin Remenyi
  2. Brian Lovasik
  3. Samy Helmbacher
  4. Blaise Vera
2:59.68
 
778
2 Virginia Gators (A) Virginia Gators
  1. Noah Bowers
  2. Hunter Cassady
  3. Keith Myburgh
  4. Khalil Fonder
3:02.62
 
3 Virginia Gators (B) Virginia Gators
  1. Evan Weakley
  2. Jake Lawson
  3. Bracken Eddy
  4. Caleb Smith
3:12.68
 
4 Condors Swim Clu (A) Condors Swim Clu
  1. Timothy Fagan
  2. Michael Daly
  3. Mauro Pacsi
  4. Jimmy Dwyer
3:12.93
 
5 Greater Philadelphia Aquatic Club (A) Greater Philadelphia Aquatic Club
  1. Connor Shenk
  2. Scott Emerson
  3. Daniel Porter
  4. Ben Yeung
3:16.36
 
6 Nittany Lion Aquatic Club (A) Nittany Lion Aquatic Club
  1. Matt Brownstead
  2. Mikey Challis
  3. Foster Heasley
  4. PETER FORSTMEIER
3:17.33
 
7 North Hills Aquatic North Hills Aquatic
  1. Kevin Lovasik
  2. Neil Wible
  3. Matthew McHugh
  4. Drew MAHONEY
3:17.39
 
8 Emmaus Aquatic Club Emmaus Aquatic Club
  1. Colby Kocon
  2. Raahi Klar-Chaudhuri
  3. Jack Sharp
  4. Michael Brennan
3:17.78
 
9 Killer Whales Sw Killer Whales Sw
  1. Andrew Pierre
  2. Matt Cummings
  3. Matt Karenbauer
  4. Nathaniel Roe
3:18.79
 
10 Upper St Clair S (A) Upper St Clair S
  1. Brandon Novak
  2. Nico Butera
  3. Ben Diffendal
  4. Jack Fitzpatrick
3:18.88
 
11 Allegheny North Allegheny North
  1. Joshua Galecki
  2. Tolik Borisov
  3. Jerry Chen
  4. JOEL SONGER
3:19.39
 
12 Fork Union Aquatic Club Fork Union Aquatic Club
  1. Jacob Watkins
  2. John Hughes
  3. Luke Gustafson
  4. Anthony Gemma
3:19.54
 
13 Greater Philadelphia Aquatic Club (B) Greater Philadelphia Aquatic Club
  1. Jack Levari
  2. Ryan Brennan
  3. Matt Murphy
  4. Rich Jaramillo
3:19.79
 
14 Pocono Family YMCA Pocono Family YMCA
  1. Adam Deemer
  2. Diego Mendieta
  3. William Cerbone
  4. Zack Wolbert
3:19.97
 
15 Virginia Gators (C) Virginia Gators
  1. Nick Lawson
  2. Justin Lough
  3. Colin Gibbons
  4. Jake Bowery
3:20.69
 
16 Team Pittsburgh Aquatics Team Pittsburgh Aquatics
  1. Conrad Molinaro
  2. Nick Madey
  3. Aaron tebbe
  4. Nolan Jacob
3:22.19
 
17 Condors Swim Clu (B) Condors Swim Clu
  1. Janis Kirsis
  2. Ryan Lawson
  3. Kevin Kantar
  4. Andrew Stolarski
3:22.90
 
18 Peters Township (A) Peters Township
  1. Ryan Rose
  2. Cole DOROBISH
  3. Alec Haag
  4. Stephen Hopta
3:23.66
 
19 Upper St Clair S (B) Upper St Clair S
  1. Reese Samuel
  2. Luke Tomczak
  3. Brendan Neal
  4. Ryan Senchyshak
3:24.74
 
20 Woodland Hills Aquatic Team Woodland Hills Aquatic Team
  1. Noah Jamison
  2. Mian Laubscher
  3. Stefan Stratimirovic
  4. Luka Stratimirovic
3:26.11
 
21 Blue Eagle Swim Team Blue Eagle Swim Team
  1. Ryan Frasca
  2. Erik Aguero
  3. Jason Winters
  4. Omar Mohamed
3:28.05
 
22 Condors Swim Clu (C) Condors Swim Clu
  1. Joshua Chamak
  2. Sean Guerrero
  3. David Kantar
  4. Matthew Merone
3:28.32
 
23 Nittany Lion Aquatic Club (B) Nittany Lion Aquatic Club
  1. Reece Bloom
  2. Payton Nicastro
  3. BRIAN FELDMAN
  4. Garrick Zheng
3:28.73
 
24 DC Dept Of Parks an Recreation DC Dept Of Parks an Recreation
  1. Harry Montes
  2. Compton French
  3. Ahmad Dove
  4. Everest Bloomer
3:29.64
 
25 Peters Township (B) Peters Township
  1. Garrett Buzzelli
  2. Alex Lepri
  3. Mike Pazuchanics
  4. Bert Wang
3:31.20