Site logo

Filters

AM TPIT 56th Annual Christmas Meet

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Pittsburgh, PA

200 IM Men 15 - 16

Finals SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Noah Bowers Virginia Gators logoVirginia Gators 1:46.77
806 +1.3% PB
2 Rick Mihm Allegheny North logoAllegheny North 1:49.23
753 PB
3 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:54.26
658 +5.6% PB
4 Kimani Gregory Racer X Aquatics logoRacer X Aquatics 1:54.34
657 PB
5 Matt Murphy Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:56.71
617 PB
6 John Ehling Allegheny North logoAllegheny North 1:57.62
603 -1.7%
6 Alasdair Bell Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 1:57.62
603 +3.4% PB
8 Janik Wing Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 1:58.27
593 +5.8% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Noah Bowers Virginia Gators logoVirginia Gators 1:50.74
723 -2.3%
2 Rick Mihm Allegheny North logoAllegheny North 1:51.38
710 PB
3 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:55.65
635 +4.4% PB
4 Kimani Gregory Racer X Aquatics logoRacer X Aquatics 1:56.26
625 PB
5 Matt Murphy Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:57.31
608 PB
6 John Ehling Allegheny North logoAllegheny North 1:57.32
608 -1.4%
7 Alasdair Bell Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 1:57.58
604 +3.4% PB
8 Janik Wing Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 1:58.13
595 +5.9% PB
9 Collin Myburgh Virginia Gators logoVirginia Gators 1:58.15
595 +5.1% PB
10 NICK MUDRY Upper St Clair S logoUpper St Clair S 1:58.33
592 +1.8% SB
11 Mills Harris Virginia Gators logoVirginia Gators 1:58.39
591 +6.6% SB
12 Nick Lawson Virginia Gators logoVirginia Gators 1:58.43
591 PB
13 Morgan O'Brien Blue Eagle Swim Team logoBlue Eagle Swim Team 1:58.53
589 PB
14 Rich Jaramillo Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:58.80
585 PB
15 Hunter Cassady Virginia Gators logoVirginia Gators 1:59.23
579 +6.5% PB
16 Janis Kirsis Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 1:59.25
579 +2.1% PB
17 Ethan Song Allegheny North logoAllegheny North 2:00.23
565 -0.4%
18 Andrew Pierre Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:00.34
563 +1.6% PB
19 Michael Iacobelli Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 2:00.43
562 +2.6% PB
20 Andrew Stolarski Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 2:00.77
557 +4.1% SB
21 Nicolas Tekieli unattached 2:01.17
552 +3.5% PB
22 Noah Jamison Woodland Hills Aquatic Team logoWoodland Hills Aquatic Team 2:01.21
551 -0.4%
23 Joshua Galecki Allegheny North logoAllegheny North 2:01.41
548 +3.3% PB
24 Gabriel Laslo Blue Eagle Swim Team logoBlue Eagle Swim Team 2:01.58
546 +3.4% PB
25 Brenek Strawn Blue Eagle Swim Team logoBlue Eagle Swim Team 2:01.77
544 +6.0% PB
26 Evan Bova Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 2:02.00
541 +4.1% PB
27 Jack Levari Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 2:02.34
536 PB
28 Foster Heasley Nittany Lion Aquatic Club logoNittany Lion Aquatic Club 2:02.44
535 -1.7%
29 Daniel Porter Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 2:03.01
527 +6.3% PB
30 Cole DOROBISH Peters Township logoPeters Township 2:04.19
512 +0.5% SB
31 Patrick Cavanaugh Franklin Area Swim Team logoFranklin Area Swim Team 2:04.26
512 -4.1%
32 Teddy Murphey Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:04.32
511 -0.7%
33 Gavin Newcamp JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 2:04.64
507 +1.5% PB
34 Andres Hubsch M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:04.67
507 +2.0% PB
35 William Cerbone Pocono Family YMCA logoPocono Family YMCA 2:04.74
506 +3.5% PB
36 Brendan Neal Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:04.78
505 +0.7% PB
37 Tolik Borisov Allegheny North logoAllegheny North 2:05.80
493 -0.4%
38 Conor McKeirnan Hollidaysburg Area YMCA logoHollidaysburg Area YMCA 2:06.05
490
39 Erik Aguero Blue Eagle Swim Team logoBlue Eagle Swim Team 2:06.51
485 +7.1% PB
40 Ian Shahan Belle Vernon Swim Club logoBelle Vernon Swim Club 2:06.59
484 -1.2%
41 JOEL SONGER Allegheny North logoAllegheny North 2:06.81
481 PB
42 Jack Sharp Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 2:07.23
477 PB
43 Kevin Oliver Pocono Family YMCA logoPocono Family YMCA 2:07.28
476 +4.3% SB
44 Christopher Bush Hollidaysburg Area YMCA logoHollidaysburg Area YMCA 2:07.59
473 PB
45 Brenden Brzozowski Cavalier Swim Cl logoCavalier Swim Cl 2:07.87
469 +5.6% SB
46 Garrick Zheng Nittany Lion Aquatic Club logoNittany Lion Aquatic Club 2:08.03
468 +1.5% SB
47 Luke Tomczak Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:09.00
457 +0.7% SB
48 Petru Mihailescu M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:09.52
452 -2.9%
49 Jordan Stackpole Penguin Swimming logoPenguin Swimming 2:09.53
452 -2.6%
50 Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:11.16
435 -4.8%
51 Ryan Rose Peters Township logoPeters Township 2:11.67
430 -2.1%
Matt Brownstead Nittany Lion Aquatic Club logoNittany Lion Aquatic Club NS
Ian Liu Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu NS