CollegeSwimming.com

Filters

AM TPIT 56th Annual Christmas Meet

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Pittsburgh, PA

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Pittsburgh Pittsburgh
  1. Bence SZUCSIK
  2. BRIAN RAMSEY
  3. Armin Remenyi
  4. Blaise Vera
3:17.76
 
744
2 Virginia Gators (A) Virginia Gators
  1. Noah Bowers
  2. Keith Myburgh
  3. Khalil Fonder
  4. Hunter Cassady
3:18.07
 
3 Allegheny North (A) Allegheny North
  1. Andrew Zhang
  2. Jerry Chen
  3. Rick Mihm
  4. Mason Gonzalez
3:21.27
 
4 Virginia Gators (B) Virginia Gators
  1. Jake Lawson
  2. Collin Myburgh
  3. Evan Weakley
  4. Caleb Smith
3:29.49
 
5 Greater Philadelphia Aquatic Club (A) Greater Philadelphia Aquatic Club
  1. Ryan Brennan
  2. Matt Murphy
  3. Christian Shenk
  4. Ben Yeung
3:30.31
 
6 Condors Swim Clu (A) Condors Swim Clu
  1. Michael Daly
  2. Ian Liu
  3. Jimmy Dwyer
  4. Timothy Fagan
3:31.06
 
7 Blue Eagle Swim Team (A) Blue Eagle Swim Team
  1. Owen Thomas
  2. Morgan O'Brien
  3. JOSEPH BOZZI
  4. Brenek Strawn
3:32.39
 
8 Nittany Lion Aquatic Club (A) Nittany Lion Aquatic Club
  1. Matt Brownstead
  2. Foster Heasley
  3. Mikey Challis
  4. PETER FORSTMEIER
3:33.66
 
9 Emmaus Aquatic Club Emmaus Aquatic Club
  1. Alasdair Bell
  2. Evan Bova
  3. Janik Wing
  4. Raahi Klar-Chaudhuri
3:35.04
 
10 Allegheny North (B) Allegheny North
  1. Ethan Song
  2. Matt Kuhn
  3. Jack Wright
  4. JOEL SONGER
3:36.40
 
11 Upper St Clair S (A) Upper St Clair S
  1. Ben Diffendal
  2. Joshua Matheny
  3. David Frauen
  4. Brandon Novak
3:37.11
 
12 Killer Whales Sw Killer Whales Sw
  1. Andrew Pierre
  2. Matt Cummings
  3. Matt Karenbauer
  4. Nathaniel Roe
3:39.93
 
13 Peters Township (A) Peters Township
  1. Stephen Hopta
  2. Bert Wang
  3. Cole DOROBISH
  4. Ryan Rose
3:42.02
 
14 Peters Township (B) Peters Township
  1. Alex Lepri
  2. Mike Pazuchanics
  3. Garrett Buzzelli
  4. Aidan Dowdall
3:42.49
 
15 Greater Philadelphia Aquatic Club (B) Greater Philadelphia Aquatic Club
  1. Rich Jaramillo
  2. Mark Mesco
  3. Joseph Rucci
  4. Scott Emerson
3:44.03
 
16 Condors Swim Clu (B) Condors Swim Clu
  1. Joshua Chamak
  2. Daniel Trincher
  3. Janis Kirsis
  4. Mauro Pacsi
3:44.56
 
17 Virginia Gators (C) Virginia Gators
  1. Bracken Eddy
  2. Nick Ashby
  3. Justin Lough
  4. Colin Gibbons
3:45.15
 
18 Team Pittsburgh Aquatics Team Pittsburgh Aquatics
  1. Aaron tebbe
  2. Nick Madey
  3. Conrad Molinaro
  4. Nolan Jacob
3:45.65
 
19 Fork Union Aquatic Club Fork Union Aquatic Club
  1. John Smith
  2. Jacob Watkins
  3. Mazen Abouelnaga
  4. Anthony Gemma
3:47.00
 
20 North Hills Aquatic North Hills Aquatic
  1. Joshua Bogniard
  2. Kevin Lovasik
  3. Neil Wible
  4. Drew MAHONEY
3:47.17
 
21 Woodland Hills Aquatic Team Woodland Hills Aquatic Team
  1. Aidan Demkee
  2. Stefan Stratimirovic
  3. Noah Jamison
  4. Luka Stratimirovic
3:47.75
 
22 Nittany Lion Aquatic Club (B) Nittany Lion Aquatic Club
  1. Luke Hurley
  2. BRIAN FELDMAN
  3. Garrick Zheng
  4. Anders Sonsteby
3:47.80
 
23 Upper St Clair S (B) Upper St Clair S
  1. Graham Kretschmar
  2. Ethan Neal
  3. Jason Zhang
  4. AIDAN SOMMERS
3:48.76
 
24 Condors Swim Clu (C) Condors Swim Clu
  1. Kevin Kantar
  2. Justin Han
  3. Andrew Stolarski
  4. Ryan Lawson
3:50.09
 
25 Greater Philadelphia Aquatic Club (C) Greater Philadelphia Aquatic Club
  1. Douglas Grisbaum
  2. Daniel Porter
  3. Ethan Kern
  4. Jake Narvid
3:50.64
 
26 DC Dept Of Parks an Recreation DC Dept Of Parks an Recreation
  1. Harry Montes
  2. Compton French
  3. Everest Bloomer
  4. Ahmad Dove
3:54.82
 
27 Pocono Family YMCA Pocono Family YMCA
  1. Zack Wolbert
  2. Kevin Oliver
  3. Diego Mendieta
  4. William Cerbone
3:56.30
 
28 Blue Eagle Swim Team (B) Blue Eagle Swim Team
  1. Erik Aguero
  2. Jason Winters
  3. Brendan Vieira
  4. Ryan Frasca
4:00.57
 
Frederick Area Swim Team Frederick Area Swim Team NS