Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

400 Free Men

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:16.39
678
2 Trayton Saladin Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 4:19.33
649
3 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:19.37
648 -0.1%
4 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 4:24.44
747 PB
5 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:24.57
745 PB
6 David Dixon Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 4:27.55
569
7 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:28.82
586
8 Brandon Christian Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 4:33.33
515
9 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 4:35.76
522 PB
10 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:36.28
489
11 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 4:36.65
493
12 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 4:37.01
626 PB
13 Joshua Madzy Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 4:37.24
480
14 Michael Bednar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:39.18
492
15 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 4:39.52
489 -2.6%
16 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 4:39.54
488
17 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 4:40.28
461 PB
18 Michael Butler unattached 4:40.59
479 -4.8%
19 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 4:41.08
475
20 Matthew Stevens Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 4:41.35
473 PB
21 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 4:41.42
503 PB
22 Seth Baylor Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:41.44
472 PB
23 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 4:41.82
673 PB
24 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 4:43.74
656 PB
25 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 4:45.86
636 PB
25 Tate Trattner Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:45.86
434
27 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:47.48
622 PB
28 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:47.87
618 PB
29 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 4:49.32
515 PB
30 Nathan Herbert Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 4:50.88
502 PB
31 Braden Martens Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:52.69
408 -2.9%
32 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 4:57.89
338
33 Ethan Jiang Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 4:59.86
323 -4.2%
34 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 5:00.71
508 PB
35 Iason Cho Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:03.30
487
36 Parker Nyhuis Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 5:05.14
387 -0.3%
37 Roman Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:06.16
379 PB
38 Aaron Foreman Shaker Sharks logoShaker Sharks 5:06.60
249
39 Braden Falvo OLY Swimming logoOLY Swimming 5:06.95
457
40 Garrett Rogos Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:08.92
358
41 Caleb Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:09.42
254
42 Mikhail Tulupov Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 5:17.19
204 -2.2%
43 Andre Yazhbin Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 5:27.79
165
44 Andrew Lewis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:31.11
282 PB
45 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:32.78
97