Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 IM Men 11 - 12

Preliminaries LCM
Name Team Time Pts.
1 Joshua Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:39.32
659 PB
2 Aiden Luczywo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:44.06
740 PB
3 Jacob Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:45.18
575 PB
4 William Roth Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:46.17
561
5 Barrett Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:49.10
668 PB
6 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:50.50
649 PB
7 Tomas Cakulev Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 2:50.67
500 PB
8 Hayden Price Penguin Swimming logoPenguin Swimming 2:50.74
499
9 Benjamin Allen Canton City Schools logoCanton City Schools 2:51.00
642 PB
10 Noah Beaver Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:51.47
489
11 Akhil Peruri Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:53.01
615 PB
12 Julian Wolke Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:53.22
612 PB
13 Thomas Moreland Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:53.33
465
14 Paul Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:53.99
456 PB
15 Cameron Oddenino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:54.44
595 PB
16 Ivan Reber Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:01.04
370 PB
17 Andrew Indradjaja Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 3:02.73
350 PB
18 Noah Holtz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:05.22
322 PB
19 Isaac Chernisky Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 3:08.65
284
20 Daniel Sirbu Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 3:13.29
365
21 Patrick Newyear Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:20.82
286 PB
22 Noah Bartlett Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:22.22
155
23 Andrew Malbasa Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:24.34
252 PB
24 Mac Wilson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 3:27.02
227
25 Thomas Malbasa Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:27.77
220 PB
26 Dylan Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 3:35.94
151
27 Brayden Freund Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 3:46.93
10
28 Shay Malone Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:51.25
52
29 Lucas Culotta Cleveland Swim logoCleveland Swim 3:52.35
46
30 Mekhi Herring Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 3:52.48
46 PB
31 James Newton Canton City Schools logoCanton City Schools 3:54.23
2 PB
McClellan Clark Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins DQ
Ethan Samide Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club DQ