Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 IM Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:11.14
776
2 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:12.91
741 PB
3 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:13.45
742
4 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:13.96
779 -4.5%
5 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:14.44
874 PB
6 Ian Allen unattached 2:16.20
689 -5.4%
7 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:17.10
671 -0.4%
8 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:19.35
676 +1.6% SB
9 Max Gustafson unattached 2:26.42
494
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
10 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:14.37
771
11 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:14.96
760 +2.4% PB
12 Jack Portmann Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:20.75
593
13 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:21.17
585 -2.3%
14 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:21.25
648 -2.5%
15 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:21.28
641 -0.2%
16 Connor Brown unattached 2:21.46
637 -5.2%
17 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:22.85
612
18 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:22.92
565 -1.7%
C Final LCM
Name Team Time Pts.
19 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:18.12
802 PB
20 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:22.28
822 PB
21 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:23.21
707 PB
22 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:23.58
701 PB
23 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:24.00
693 PB
24 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:27.82
722 PB
25 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 2:29.87
686 PB
26 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 2:30.53
675 PB
27 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:31.68
655 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:12.44
750
2 Ian Allen unattached 2:16.30
687 -5.4%
3 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:16.73
725 -6.6%
4 Eric Chimes Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:16.99
662
5 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:17.85
657 -1.0%
6 Thomas Inwood University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:18.05
642
7 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:18.37
636
8 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:19.31
630
9 Jack Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:20.00
606
10 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:20.14
661 +1.1% SB
11 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:20.60
756
12 Max Gustafson unattached 2:20.81
592 PB
13 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:20.85
648
14 Jack Portmann Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:21.18
585
15 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:21.40
581 -2.4%
16 Connor Brown unattached 2:21.45
637 -5.2%
17 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:22.24
623
18 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:22.41
620 -3.0%
19 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:23.17
613 -3.9%
20 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:23.19
560 -1.9%
21 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:23.22
606 -1.5%
22 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:23.52
607
23 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:23.53
702 PB
24 Brandon Christian Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:23.96
536
25 Zach Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:24.15
533 PB
26 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:25.33
766
27 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:25.85
660 PB
28 Yousif Bu Arish Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:25.99
501
29 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:26.34
651
30 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:26.71
645 PB
31 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:27.32
731
32 Chachi Gustafson Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:27.72
483
33 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 2:28.07
477
34 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:29.13
699 PB
35 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 2:29.65
690 PB
36 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 2:29.85
492 PB
37 Zach Beatty unattached 2:29.86
492
38 Justin Flores unattached 2:30.08
434
39 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:30.75
478 PB
40 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:30.87
482
41 Victor Perez Reyes Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:31.01
480 PB
42 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 2:31.44
659 PB
43 Hunter Forsythe Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:32.42
408
44 Matthew Kuzmich Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:33.16
439
45 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:33.24
629 PB
46 Braden Martens Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:33.50
440
47 Ethan Jiang Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:33.52
433
48 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 2:33.55
623 PB
49 Paul Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:34.02
432 +2.8% PB
50 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:34.13
614 PB
51 Dominick Bottoni Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:34.37
420 PB
52 Aiden Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:34.73
415
53 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:34.78
509 PB
54 Thomas Mcintyre Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:35.06
505 PB
55 Francis Walton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:35.09
505 PB
56 Garrett Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:35.18
408 PB
57 Zachary Mitarotonda Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:35.52
403 PB
58 Brian Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:35.70
495 PB
59 Gannon Mellett Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:35.80
398 PB
60 Matthew Schmidt Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:36.77
342
61 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 2:37.02
386 PB
62 Matt Vanone Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:37.44
333
63 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:37.66
464 PB
64 Mikhail Tulupov Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:37.72
370 +2.4% PB
65 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:37.86
553 PB
66 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:38.69
448 PB
67 Vincent Elmore Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:39.37
352 PB
68 Garrett Rogos Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:39.53
436
69 Joseph Sun OLY Swimming logoOLY Swimming 2:39.93
430 PB
70 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:39.99
429 PB
71 Daniel Rodrigues Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:40.01
297
72 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:40.85
416 +2.1% PB
73 Domenic Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:42.30
305
74 Aaron Foreman Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:42.40
255
74 Nicholas Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:42.40
310
76 Srujan Jaladi Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:42.62
262
76 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 2:42.62
479
78 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 2:43.74
374
79 Joseph Kupec Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:43.83
373
80 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:44.22
368
81 Nathan Herbert Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:44.91
358 PB
82 Caleb Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:45.02
269 PB
83 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:45.93
431 PB
84 Parker Nyhuis Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:46.55
335 PB
85 Erik Seicean Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:47.27
326
86 William Van de Walle Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:47.68
235
87 Jake Kennedy OLY Swimming logoOLY Swimming 2:47.96
232 PB
88 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:50.74
204 PB
89 Anthony Petros Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:52.16
149
90 Andrew Constable Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:53.96
169
91 Kartar Vig Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:55.09
152
92 Brice Cerar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:58.14
121
93 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:58.22
85
94 Andrew Lewis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:58.73
262 PB
95 William Zampogna unattached 3:01.85
154
96 Benjamin Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 3:02.03
224
97 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:56.44
2 PB
Anthony Sirbu Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club DQ
Benjamin Brooks Club Mountaineer logoClub Mountaineer NS