Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

50 Back Women 10 and Under

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Kasey Schrecongost Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 35.83
848 PB
2 Bianca Gattoni Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 41.18
550 +0.3% PB
3 Chloe Gustin Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 41.68
691 +1.3% PB
4 Lily Zhang Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 42.04
507 PB
5 Livia Cremer Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 42.71
639
6 Alice Stewart Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 44.73
541 PB
7 Arianna Su Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 44.83
376 PB
8 Emery Horvath Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 44.87
535 PB
9 Isabella Chang Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 44.88
374 PB
10 Josephine Kuhel Shaker Sharks logoShaker Sharks 45.79
335 PB
11 Kyra Stehura Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 45.99
326
12 Kate Wood Swim United logoSwim United 47.01
285 PB
13 Kelly Song Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 47.11
434
14 Julia Turner Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 47.48
418
15 Catherine Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 47.59
413 -3.6%
16 Ellery Losch Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 47.97
397
17 Lily White Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 48.18
240 PB
18 Mackenzie Tristan unattached 49.38
340 PB
19 Olivia Hruschak Swim United logoSwim United 49.39
340 PB
20 Kaitlyn Grande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 50.22
308 PB
21 Jane Jankowski Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 50.42
300
22 Annabella Fracci Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 50.83
285
23 Riley Swift Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 50.93
146
24 Giuliana Walters Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 50.98
144
25 Charlotte Bolton Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 51.06
142
26 Adelyn Lee Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 51.29
135
27 Kelsey Krizansky Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 51.63
125 PB
28 Adalynn Molinero Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 53.23
82
29 Mackenzie Duncan Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 53.43
196
30 Isabella Woodhouse Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 53.82
184
31 Juliette Flute Cleveland Swim logoCleveland Swim 54.67
49
32 Miriam Escobar Martinez Cleveland Swim logoCleveland Swim 54.77
47
33 Abigail Schnur Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 54.94
150
34 Ella Cremer Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 55.14
144
35 Fiona Smith Swim United logoSwim United 56.71
103
36 Lynelle Gullett Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 56.81
14 PB
37 Olivia Allen Canton City Schools logoCanton City Schools 56.99
12 PB
38 Sophia Buchner Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 57.62
5
39 Hailey Kestranek Cleveland Swim logoCleveland Swim 59.03
51
40 Gabriella White Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:00.89
21
41 Emma Popa Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 1:01.62
12
42 Madeline Newyear Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.31
2
43 Victoria Goodman Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:09.70
2 PB