Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Free Men

Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Pete Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 54.89
715
2 David Dixon Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 55.14
694
3 Thomas Inwood University Swim Club logoUniversity Swim Club 55.23
690
4 Adam Vlasic OLY Swimming logoOLY Swimming 55.74
678 -3.5%
5 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 55.79
760 PB
6 Conner McBeth Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 56.04
700
7 Bernat Lomero Arenas Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 56.20
648
8 Aiden Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 56.21
692 -3.0%
9 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 56.33
653 -2.3%
10 Samuel Neaveill Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 56.38
641
11 Max Gustafson unattached 56.49
636 -4.3%
12 Yousif Bu Arish Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 56.59
632 PB
13 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 56.65
674 PB
14 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 56.77
773 +1.7% SB
15 Jack Frazier Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 56.95
617
15 Andrew FOWLER Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 56.95
617
15 Caleb Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 56.95
627 -0.7%
18 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 56.99
625
19 Brandon Christian Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 57.33
601
20 Mark Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 57.46
595
21 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 57.74
677
22 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 57.87
623
23 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 57.96
585
24 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 58.10
717
25 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 58.28
562
26 Bobby Bottomley Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 58.31
571
27 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 58.43
566 -3.9%
28 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 58.45
648
29 Mikhail Tulupov Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 58.96
578 +1.4% PB
30 Zach Beatty unattached 59.28
565 PB
31 Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 59.47
514
32 Justin Flores unattached 59.54
511
33 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 59.69
728
34 Luke Novak Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:00.23
528
35 Max Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:00.33
491
36 Luke Heberle Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:00.52
517
37 William Dietz Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:00.67
559 PB
38 Gannon Mellett Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:00.83
505 PB
39 Nathaniel Ross unattached 1:00.88
605
40 Matthew Schmidt Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:00.91
468 PB
41 Garrett Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:01.03
497 PB
42 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.05
544 PB
43 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:01.06
544 PB
44 Michael Bednar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:01.15
492
45 Zach Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:01.19
448 PB
46 Dominick Bottoni Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:01.23
489 -6.1%
47 Chachi Gustafson Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:01.33
452
48 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:01.40
483
49 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:01.41
482 -0.4%
50 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:01.47
582 PB
51 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:01.51
580 PB
52 Luke Trupo Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:01.77
436
53 Anthony Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:01.89
464
54 Thomas Mcintyre Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:01.93
564 PB
55 Matthew Stevens Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:01.96
462
56 Michael Butler unattached 1:02.05
458
57 Matt Vanone Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:02.16
422 -5.9%
58 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.20
420 -5.0%
59 Paul Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:02.25
498 +1.7% PB
60 Francis Walton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:02.84
529 PB
61 Matthew Kuzmich Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:03.21
416
62 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:03.31
512 PB
63 Blake Ellman Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:03.55
450 PB
64 Zachary Mitarotonda Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:03.76
396 PB
65 Anthony Sirbu Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:03.82
394 PB
66 Shay Freund Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:03.90
438 PB
67 Brian Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:04.25
478 PB
68 Vincent Elmore Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:04.37
421 PB
69 Joseph Kupec Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:04.63
464 PB
70 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:04.67
462 PB
71 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:04.89
455 PB
72 Nicholas Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.61
378 PB
73 Caleb Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.81
326
74 Cristian Navarrete Velez unattached 1:06.02
364
75 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.06
487 PB
76 Garrett Rogos Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:06.08
413
76 Domenic Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:06.08
317 PB
78 Daniel Rodrigues Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:06.13
285
79 Anthony Petros Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:06.22
282
80 Braden Falvo OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.37
476 PB
81 Joseph Sun OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.46
400 PB
82 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:06.56
397 -0.7%
83 Jonah Sundquist Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:06.57
396
84 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.87
386 PB
85 Parker Nyhuis Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:06.92
384 +0.9% PB
86 Jake Kennedy OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.99
287 PB
87 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:07.82
426 PB
88 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 1:07.84
425 PB
89 Erik Seicean Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:07.91
352
90 Nathan Herbert Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:08.74
325 PB
91 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:08.98
317
92 Josiah Panizzi Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.00
387 PB
93 Srujan Jaladi Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:09.06
196
94 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.38
257 PB
95 Kartar Vig Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.48
132
96 Benjamin Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 1:16.73
165 PB
Mason Harding OLY Swimming logoOLY Swimming DQ
William Zampogna unattached NS
Andrew Lewis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming NS