Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

50 Breast Women 11 - 12

Preliminaries LCM
Name Team Time Pts
1 Gabriella Rapetti OLY Swimming logoOLY Swimming 38.66
771 PB
2 Maya Metzler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 41.92
511 PB
3 Kaitlyn Estes Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 41.96
509 PB
4 Caitlin Cox Canton City Schools logoCanton City Schools 42.24
495 PB
5 Sonya Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 42.88
464 PB
6 Mckenna Houser Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 42.89
464 PB
7 Violet Siftar Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 43.02
458 PB
8 Alexandra Scharpf Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 43.58
431 PB
9 Meleah Kerns Canton City Schools logoCanton City Schools 43.99
412
10 Abrianna Quitos OLY Swimming logoOLY Swimming 44.41
484
11 Danielle Grande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 44.51
388 PB
12 Gwen Kutchel Swim United logoSwim United 44.54
387
13 Emily Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 45.12
361 PB
14 Lena Rothrock Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 45.15
359 PB
15 Anya Willett Canton City Schools logoCanton City Schools 45.60
339 PB
16 Paige Juliano Penguin Swimming logoPenguin Swimming 46.29
309 PB
17 Abra Manofsky Canton City Schools logoCanton City Schools 46.32
308 PB
18 Madison Resek Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 47.00
280
19 Amiya Womack Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 47.39
351 PB
20 Madeline Wiedwald Cleveland Swim logoCleveland Swim 47.75
249 PB
21 Kathryn Hodgekins Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 48.85
206
22 Lillian Nordstrom Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 49.00
285
23 Addison Pruce Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 49.52
265 PB
24 Shawna Baylor Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 49.56
263 PB
25 Avery Holtz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 49.72
257 PB
26 Addison Dolliver OLY Swimming logoOLY Swimming 51.03
208
27 Margaret McSkimming Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 51.65
108
28 Carly Grande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 53.23
132 PB
29 Emma Hensberger Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 54.46
95 PB
30 Kathryn Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 54.62
90 PB
31 Abigail Drew Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 56.05
52 PB
32 Avery Crabtree Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 56.50
42 PB
33 Lily Schnur Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 57.38
23
34 Annabel Klaasen Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:02.84
2
35 Nora Kilgore Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:06.28
2
36 Cailynn Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.35
2 PB