Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 Breast Men

A Final LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:25.44
 
819
2 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA 2:30.93
 
794 -1.8%
3 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins 2:32.00
 
725
4 Zach Tomasic Moon Aqua Club 2:33.94
 
698 PB
5 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:36.86
 
863 PB
6 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:38.92
 
753 -1.5%
7 Michael Cooper OLY Swimming 2:38.98
 
675 -10.8%
8 Haihan Xu Seneca Valley Sw 2:39.02
 
751 PB
9 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) 2:48.70
 
709
B Final LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
10 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming 2:44.85
 
758 PB
11 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming 2:45.25
 
753 PB
12 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins 2:45.33
 
550 -5.5%
13 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming 2:45.46
 
666 PB
14 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:49.42
 
491
15 Shay Freund Moon Aqua Club 2:53.65
 
492 PB
16 Andrew Szachta OLY Swimming 2:56.41
 
613
17 Andrew Galben OLY Swimming 2:56.42
 
613 PB
18 Iason Cho Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:01.84
 
547 PB
C Final LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
19 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:57.05
 
520 PB
20 Joseph Sun OLY Swimming 2:59.58
 
489 PB
21 Max Haney OLY Swimming 2:59.72
 
572
22 Aaron Foreman Shaker Sharks 3:03.36
 
321
23 Tarun Kumaran OLY Swimming 3:04.07
 
366 PB
24 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins 3:07.78
 
393 PB
25 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) 3:09.17
 
377 +0.7% SB
26 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins 3:25.72
 
93
27 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming 4:20.11
 
2
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:28.28
 
778
2 Jack Portmann Club Mountaineer Aquatics 2:33.43
 
705 -6.4%
3 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA 2:33.77
 
754 -3.7%
4 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming 2:35.74
 
719 -1.4%
5 Michael Cooper OLY Swimming 2:35.77
 
719 -8.6%
6 Zach Tomasic Moon Aqua Club 2:38.81
 
631
7 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins 2:40.01
 
615
8 Haihan Xu Seneca Valley Sw 2:43.57
 
691
9 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:44.44
 
763
10 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:44.76
 
675 -5.3%
11 Devon Bryant OLY Swimming 2:47.47
 
522 -6.3%
12 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) 2:47.86
 
720
13 Connor Brown --- (unattached) 2:48.26
 
552 -9.2%
14 Hunter Forsythe Great Lakes Sailfish Swimming 2:48.81
 
505
15 Anthony Colangelo Moon Aqua Club 2:50.05
 
530
16 Victor Perez Reyes Solon Stars Swim Club 2:50.48
 
532 -2.2%
17 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming 2:50.86
 
682
18 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins 2:51.86
 
466 -9.7%
19 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming 2:52.83
 
657
20 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming 2:53.75
 
561 PB
21 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:53.88
 
435
22 Andrew Galben OLY Swimming 2:55.06
 
629 PB
23 Shay Freund Moon Aqua Club 2:58.26
 
435
24 Amadou Sall OLY Swimming 2:59.28
 
493
25 Vincent Elmore Great Lakes Sailfish Swimming 2:59.76
 
417 PB
26 Andrew Szachta OLY Swimming 3:00.14
 
567
27 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw 3:02.06
 
459
28 Iason Cho Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:03.04
 
533 PB
29 Max Haney OLY Swimming 3:03.47
 
528
30 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins 3:03.51
 
442 PB
31 Josiah Panizzi Moon Aqua Club 3:04.71
 
513 PB
32 Tarun Kumaran OLY Swimming 3:05.07
 
355 PB
33 Joseph Sun OLY Swimming 3:05.96
 
414 PB
34 Aaron Foreman Shaker Sharks 3:06.55
 
285
35 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 3:06.72
 
405
36 Brian Kerrigan Medina Recreation Swim Team 3:10.15
 
366
37 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) 3:15.31
 
309 -2.6%
38 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins 3:27.18
 
81
39 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming 4:42.79
 
2