Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 Free Women 11 - 12

Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nina Newton Lake Erie Silver Dolphins logo 2:20.48
682 PB
2 Alissa Wilson Seneca Valley Sw logo 2:22.39
647 PB
3 Lilian Li Lake Erie Silver Dolphins logo 2:22.40
763 PB
4 Jordan Laba OLY Swimming logo 2:27.35
560 PB
5 Ariel Indrisano Snow Swimming (VA) logo 2:28.63
539 +1.0% PB
6 Kaitlyn Estes Snow Swimming (VA) logo 2:29.77
520 PB
7 Emily Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 2:29.99
516 PB
8 Caitlin Cox Canton City Schools logo 2:32.15
482
9 Gabriella Rapetti OLY Swimming logo 2:39.72
473 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nina Newton Lake Erie Silver Dolphins logo 2:23.55
626 PB
2 Lilian Li Lake Erie Silver Dolphins logo 2:25.99
698 PB
3 Alissa Wilson Seneca Valley Sw logo 2:27.10
564 PB
4 Jordan Laba OLY Swimming logo 2:28.02
549 PB
5 Kaitlyn Estes Snow Swimming (VA) logo 2:29.92
518 PB
6 Eliana Patterson Moon Aqua Club logo 2:29.93
517 PB
7 Emily Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 2:30.04
516 PB
8 Ariel Indrisano Snow Swimming (VA) logo 2:31.68
489 -1.0%
9 Caitlin Cox Canton City Schools logo 2:32.04
484
10 Gabriella Rapetti OLY Swimming logo 2:32.90
580 PB
11 Anna Kuhel Shaker Sharks logo 2:34.06
452 PB
12 Sonya Dietz Seneca Valley Sw logo 2:36.00
423
13 Marianne Chang Solon Stars Swim Club logo 2:37.87
396 PB
14 Sophia Messina Great Lakes Sailfish Swimming logo 2:38.49
491 PB
15 Abigail Griffiths Lake Erie Silver Dolphins logo 2:38.51
386 PB
16 Lena Rothrock Seneca Valley Sw logo 2:39.04
379
17 Violet Siftar Ridgewood Branch YMCA logo 2:40.26
362 PB
18 Peyton Koballa Great Lakes Sailfish Swimming logo 2:40.95
454 PB
19 Elise Ciaravino Pointe Aquatics logo 2:41.56
344
20 Madison Gauselmann Killer Whales Sw logo 2:43.46
418 PB
21 Alexa Su Blazing Barracudas logo 2:44.00
312 PB
22 Alexandra Busch unattached 2:45.14
297 PB
23 Lilah Falvo OLY Swimming logo 2:46.12
382
24 Alexandra Scharpf Solon Stars Swim Club logo 2:48.72
253 PB
25 Kate Dixon Pointe Aquatics logo 2:50.00
239
26 Amiya Womack Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 2:50.82
320 PB
27 Gabrielle Alexander Seneca Valley Sw logo 2:52.13
215 PB
28 Celine Omega Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 2:52.74
208 PB
29 Emily Eads Great Lakes Sailfish Swimming logo 2:54.49
276
30 Kathryn Hodgekins Great Lakes Sailfish Swimming logo 2:54.99
185
31 Margaret McSkimming Pointe Aquatics logo 2:56.11
173
32 Sophie Grimes Shaker Sharks logo 2:58.54
150 PB
33 Mila Petkovic Lake Shore Swim Club logo 2:59.10
224 PB
34 Annabel Klaasen Pointe Aquatics logo 3:00.11
214
35 Piper McElfresh Lakewood Rangers Swim Team logo 3:03.15
110
36 Emily Day Shaker Sharks logo 3:03.50
107 PB
37 Avery Holtz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 3:09.17
129 PB
38 Alyssa Popa Lakewood Rangers Swim Team logo 3:12.99
99
39 Payton Pelkowski Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo 3:16.87
25 PB
40 Caroline Stenger Lake Shore Swim Club logo 3:18.68
18
41 Katherine Smith Swim United logo 3:32.82
2
42 Brenna Sullivan Great Lakes Sailfish Swimming logo 3:48.85
2