Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

400 IM Women

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:00.58
805 -2.9%
2 Jessica Eden Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:10.11
736 -2.7%
3 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:12.86
709 -5.3%
4 Lucy Malys OLY Swimming logoOLY Swimming 5:13.72
709 -4.7%
5 Giovanna Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:16.20
684
6 Gracie Olsen OLY Swimming logoOLY Swimming 5:18.45
709 PB
7 Brooke Lezotte Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 5:21.21
728 PB
8 Natalia Panizzi Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:21.87
683 PB
9 Sydney Bare Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:22.32
644 -0.6%
10 Lucy Reber Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:26.53
613
11 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:26.57
607 -2.2%
12 Hannah Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 5:26.67
606 -4.5%
13 Marina Sneyd OLY Swimming logoOLY Swimming 5:26.75
647 PB
14 Michelle Liu OLY Swimming logoOLY Swimming 5:27.88
603 PB
15 Sophie Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 5:28.89
632
16 Kaley Ream Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:29.30
593 +0.9% SB
17 Beatrice Stewart Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:29.64
773
18 Olivia Goodman OLY Swimming logoOLY Swimming 5:29.67
590 PB
19 Karen Krosky Cleveland Swim logoCleveland Swim 5:30.33
580
20 Allie Danko unattached 5:30.38
585
21 Kendall Craig Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:31.79
569
22 Grace Wesley Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 5:32.21
572
23 Sophia Kapla Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 5:32.54
606 PB
24 Anessa Hanson OLY Swimming logoOLY Swimming 5:33.70
562
25 Abby Perry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:35.97
546 PB
26 Meredith Stewart Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:36.89
575
27 Eliana Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:38.31
529
28 Kendell Drew Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:38.49
603
29 Chloe Bautista Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:38.53
563 PB
30 Abby Merz OLY Swimming logoOLY Swimming 5:39.66
520
31 Bella Stefanowicz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:39.74
520 PB
32 Edie Sawyer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:41.82
500 PB
33 Lillie Archer Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:42.62
494
34 EmmaKate Zanoli OLY Swimming logoOLY Swimming 5:43.53
568 PB
35 Carys Edgar Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:44.10
564
36 Lara Wujciak OLY Swimming logoOLY Swimming 5:45.31
476
37 Taylor Stockard Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 5:45.34
517
38 Ella Russell Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 5:47.03
470
39 Megan Sieloff OLY Swimming logoOLY Swimming 5:49.63
447 PB
40 Carly Brunello Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:51.68
434
41 Lillian Fu Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:56.70
480
42 Kacie Carrier Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:57.71
401 PB
43 Rose Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 6:02.74
370
44 Inde Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 6:05.50
347
45 Alayna Brooker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 6:06.15
382 PB