Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

400 IM Men

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 4:31.14
857 +0.9% PB
2 Eric Chimes Cleveland Swim logoCleveland Swim 4:42.24
758
3 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:42.33
757
4 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 4:46.80
751 -6.6%
5 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:48.43
753
6 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 4:55.97
673
7 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 4:56.12
780 PB
8 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 4:58.65
619 -1.3%
9 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:01.68
627 -1.8%
10 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 5:02.29
729 PB
11 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:02.59
817
12 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:03.11
615
13 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 5:03.36
720 PB
14 Connor Brown unattached 5:03.96
608 -6.8%
15 Zach Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:06.87
553 PB
16 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:07.75
546
17 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:09.79
669 PB
18 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 5:10.15
575
19 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:11.35
746 PB
20 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 5:12.49
541 PB
21 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:15.45
519
22 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:17.90
469 PB
23 Seth Baylor Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:19.63
487 -3.5%
24 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 5:19.84
486
25 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 5:21.12
670 PB
26 Michael Butler unattached 5:21.13
476 PB
27 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:21.42
579 PB
28 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 5:21.77
665 PB
29 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 5:24.85
642
30 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 5:26.58
629
31 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:32.27
499 PB
32 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 5:32.33
499 PB
33 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:34.25
572
34 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 5:35.04
480 PB
35 Shay Freund Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:35.79
388 PB
36 Anthony Sirbu Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:37.14
364
37 Matthew Kuzmich Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 5:40.50
342 PB
38 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:46.87
399
39 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 5:48.64
472
40 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 5:54.22
788
41 Erik Seicean Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 6:01.78
305
42 Thomas Moreland Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 6:12.22
492
Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming DQ
Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim DQ
Braden Falvo OLY Swimming logoOLY Swimming DQ