Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Back Women

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:05.25
825 PB
2 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:07.93
724 +1.6% SB
3 Lucy Reber Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.68
715 -1.4%
4 Jessica Eden Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:08.97
705 -5.0%
5 Olivia Pisano Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:09.09
701 -2.3%
6 Elizabeth Thomas Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:09.25
695 PB
7 Meghan Fleury OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.38
637 -4.3%
8 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.72
591 -5.8%
9 Alyssa Schroeder OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.95
583 -8.0%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
10 Asma Khan Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:09.02
748 -1.7%
11 Claire Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:09.31
784 PB
12 Mia Dezelic Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:09.37
782 PB
13 Alaina Pizarro Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:10.57
739 PB
14 Lucy Malys OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.71
643 PB
15 Anessa Hanson OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.64
611 +1.0% SB
16 Leia Ross unattached 1:12.15
576
17 Sophie Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.42
630 PB
18 Gianna Leffler Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.89
551 -5.5%
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
19 Lilly Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:11.44
709 +5.6% PB
20 Grace Perlberg Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:11.65
656 PB
21 Alexandra Downing Swim United logoSwim United 1:12.25
681 -1.2%
22 Sophie Shao Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:12.29
634 PB
23 Natalie Brindley Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:13.09
653 PB
24 Sara Baylor Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:14.77
674 +1.2% PB
25 Elizabeth Halloran Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:15.23
582
26 Taylor Stockard Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:16.17
507
27 Carys Edgar Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:16.47
542 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Jessica Eden Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:08.86
709 -4.9%
2 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:09.01
685
3 Inde Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.06
683 +2.5% SB
4 Alyssa Schroeder OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.67
662 -4.5%
5 Olivia Pisano Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:09.69
679 -3.2%
6 Brooke Lezotte Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:09.80
767 PB
7 Natalia Panizzi Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:10.53
695 PB
8 Elizabeth Thomas Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:10.59
648 PB
9 Lucy Reber Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:10.86
638 -4.6%
10 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.01
615 -4.8%
11 Meghan Fleury OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.28
606 -5.6%
12 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:11.39
602 -3.4%
13 Lucy Malys OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.75
608 PB
14 Asma Khan Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:11.80
651 -5.8%
15 Anessa Hanson OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.90
603 +0.6% SB
16 Claire Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:11.93
692
17 Mia Dezelic Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.08
687 PB
18 Leia Ross unattached 1:12.49
565
19 Sophie Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.70
620 PB
20 Gianna Leffler Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.89
551 -5.5%
21 Alaina Pizarro Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.92
658
22 Jenavieve Parks Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:12.99
548 +2.7% PB
23 Jordan Truelsch Swim United logoSwim United 1:13.18
560 +0.5% SB
24 Alex Pampalone Club Mountaineer logoClub Mountaineer 1:13.23
540
25 Taylor Schoeffel Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:13.42
534
26 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:13.78
522
27 Morgan Schuld Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:13.98
516 -6.3%
28 Sophie Shao Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:14.04
576 PB
29 Grace Perlberg Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:14.20
570
30 Lilly Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:14.25
614 +1.8% SB
31 Ria Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:14.28
524
32 Alexandra Downing Swim United logoSwim United 1:14.38
610 -4.2%
33 Bella Stefanowicz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:14.47
518
34 Kendall Craig Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:14.78
490 PB
35 Grace Wesley Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:15.06
499
36 Ryley Mayberry Swim United logoSwim United 1:15.39
471
37 Madison Kelly Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:15.51
467 -0.6%
38 Margaret Mallett Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:15.67
480
39 Elizabeth Halloran Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:15.77
565
40 Rachel Weber Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:15.81
458 PB
41 Mallory Dondorfer Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:15.82
457
42 Anna Lewton Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:15.95
471
43 Kaley Ream Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.04
468 PB
44 Emilia Guilfoyle Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:16.05
450 PB
45 Natalie Brindley Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:16.10
554 PB
46 Gracie Duchon Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.40
457 PB
47 Sophia Schoch Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:16.55
540 PB
48 Lillie Archer Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:16.76
429
49 Taylor Stockard Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:16.84
486
50 Abby Perry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:16.96
440 PB
51 Kylee Radigan Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:17.09
479 -5.1%
52 Lillian Fu Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:17.24
518 PB
53 Madison Machado Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:17.26
473
54 Carys Edgar Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:17.36
515 PB
54 Isabelle Parr Swim United logoSwim United 1:17.36
428 PB
56 Sara Baylor Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:17.45
595 -2.4%
57 Ingrid Tekieli Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:17.54
509 +1.5% PB
58 Dilini Ranaweera Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:17.55
422
59 Abby Merz OLY Swimming logoOLY Swimming 1:17.64
419 -2.7%
60 Caroline Coates Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:17.69
401
61 Edie Sawyer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:17.70
400 PB
62 Abigail Riggs Club Mountaineer logoClub Mountaineer 1:17.85
396
63 Maria Strong Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:17.89
454
64 Kristen Bedell Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:18.08
389
65 Gianna Miller Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 1:18.11
492
66 Ellisa Franklin OLY Swimming logoOLY Swimming 1:18.14
491 PB
67 Meredith Stewart Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:18.16
446
68 Grace Norman OLY Swimming logoOLY Swimming 1:18.35
381
69 Kyra Miklos Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:18.65
432
70 Allison Mcdaniel Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:19.26
414
71 Katherine Williams Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:19.33
412 PB
72 Rayna Swope Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:19.73
400
73 Marissa Covetta Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:20.64
317
73 Isabella Kling Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:20.64
417 PB
75 Molly Bochenek Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:20.65
374 PB
76 Lori Walton Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:20.86
368 -7.7%
77 Delaney Molinero Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:20.99
308 PB
78 Emily Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:21.24
301
79 Katherine Decator Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:21.62
291
80 Kathryn Sanchez Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:21.80
286
81 Emma Shore OLY Swimming logoOLY Swimming 1:21.85
341
81 Elise Horton Swim United logoSwim United 1:21.85
301
83 Ava Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:21.89
340 -1.0%
84 Demitra Sejka Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:21.97
282
85 Ava Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:22.12
466 -3.3%
86 Jessica Zheng OLY Swimming logoOLY Swimming 1:22.16
374 PB
87 Melodie Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:22.17
374 -1.4%
88 Suzanna Fernandez Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:22.35
327
89 Alayna Brooker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:22.71
318 PB
90 Madie Malbasa Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:22.87
355 +0.7% SB
91 Lillian Katsaras Swim United logoSwim United 1:23.04
270
92 Sydney Sweger Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:23.13
252
93 Emily Hauck Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:23.15
251 +0.7% PB
94 Carly Brunello Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:23.47
244
95 Eva Molenaar Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:23.76
331 PB
96 Claire Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 1:23.99
246
97 Irene Chang Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:24.24
278 PB
98 Emily Clark Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:24.41
274 PB
99 Antonette D'Angelo Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:25.16
255 PB
100 Chloe Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:25.20
217 PB
101 Lauren Bedell Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:25.25
201
102 Maya Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:25.40
198 PB
103 Talia Proweller Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:26.09
196
104 Hannah Archer Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:27.41
167
105 Kaitlyn Kowalczyk Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:40.83
13
Lillian Dickenson Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) DQ
LEXIE Vanderloo NCAP logoNCAP NS