Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 Free Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ian Allen unattached 2:01.46
670 -2.2%
2 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:01.65
696 -4.7%
3 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:03.74
621 -3.2%
4 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:03.76
757
5 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:04.11
695
6 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:06.17
600
7 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:06.60
806
8 Luke Heberle Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:12.48
477 PB
9 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:12.62
444
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
10 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:07.06
688
11 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:09.13
541 PB
12 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:09.19
590
13 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:09.49
503 +1.3% PB
14 Gannon Mellett Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:11.44
497 PB
15 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:11.80
490 PB
16 Aiden Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:12.44
478 -7.8%
17 Zach Beatty unattached 2:12.48
477
18 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 2:14.56
487 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts.
19 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:12.98
569
20 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:13.94
656 PB
21 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:15.40
523 PB
22 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:18.93
459 PB
23 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.89
425 PB
24 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 2:21.18
521 PB
25 Nathaniel Ross unattached 2:21.81
410
26 Roman Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:22.26
402
27 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:25.00
455
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:03.54
655 PB
2 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:03.66
653 -6.4%
3 Brandon Christian Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:03.70
619
4 Ian Allen unattached 2:04.38
608 -4.6%
5 Max Gustafson unattached 2:05.42
584 -3.8%
6 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:06.19
651
7 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:06.86
692
8 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:06.91
554 -3.7%
9 David Dixon Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:07.44
543
10 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:07.50
545 -6.4%
11 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:08.57
523
12 Joshua Madzy Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:08.78
517
13 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:09.44
747
14 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:09.72
498
15 Luke Heberle Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:10.26
519 PB
16 Aiden Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:10.78
509 -6.5%
17 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:10.88
557
18 Mason Harding OLY Swimming logoOLY Swimming 2:11.42
547 -5.7%
19 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:11.72
463 -4.3%
20 Samuel Neaveill Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:12.52
446
21 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:12.57
475 PB
22 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:12.60
576
23 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:12.63
474 PB
24 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:12.67
443 -1.2%
25 Zach Beatty unattached 2:12.73
472
26 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:12.79
471 PB
27 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 2:13.75
502 PB
28 Michael Bednar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:13.98
449
29 Gannon Mellett Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:15.07
430 PB
30 Matthew Schmidt Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:15.39
397 PB
31 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:15.43
523
32 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:15.60
624 PB
33 Mikhail Tulupov Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:15.64
420 +3.9% PB
34 Michael Butler unattached 2:15.65
419 +1.4% SB
35 Matthew Stevens Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:15.72
418
36 Nathaniel Ross unattached 2:15.97
513
37 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 2:16.33
381 -7.0%
38 Chachi Gustafson Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:16.41
379
39 Garrett Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:16.75
400 PB
40 Paul Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:16.97
444 +2.8% PB
41 Dominick Bottoni Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:17.54
387
42 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:17.75
480 PB
43 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:17.85
479 PB
44 Brian Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:18.27
471 PB
45 Zachary Mitarotonda Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:18.39
372 PB
46 Max Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:19.58
326 PB
47 Roman Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:19.73
445 PB
48 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.12
439 PB
49 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 2:20.43
535 PB
50 Blake Ellman Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:20.48
383
50 Matt Vanone Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:20.48
312 -7.1%
52 Victor Perez Reyes Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:20.74
379 PB
53 Joseph Kupec Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:22.23
403
54 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:22.96
490
55 Domenic Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:23.31
293 PB
56 Caleb Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:23.61
288 PB
57 Vincent Elmore Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:24.25
322 PB
58 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:24.58
364 +2.5% PB
59 Garrett Rogos Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:24.68
363
60 Nathan Herbert Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:24.76
361 PB
61 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:24.99
455 PB
62 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 2:25.04
454 PB
63 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:25.50
350 PB
63 Daniel Rodrigues Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:25.50
236
65 Evan Kvach Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:25.93
343
66 Parker Nyhuis Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:26.52
334 +0.1% PB
67 Logan Solonche Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:26.93
327
68 Nicholas Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:28.36
261
69 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:28.74
255
70 Thomas Inwood University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:29.85
176
71 Brice Cerar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:30.15
196 PB
72 Jack Surtman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:30.90
165
73 Srujan Jaladi Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:31.95
152
74 Joseph Sun OLY Swimming logoOLY Swimming 2:32.11
252 PB
75 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:32.44
247
76 Andre Yazhbin Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:33.36
193
77 Maxwell Santoro Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:34.20
311
78 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:34.43
122
79 Benjamin Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 2:48.68
131 PB
80 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:42.13
2 PB
Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw NS