Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

50 Breast Men 11 - 12

Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 37.52
872 +0.2% PB
2 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 37.71
861 PB
3 William Roth Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 38.30
636
4 Jacob Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 38.81
608 PB
5 Jude Banks Cleveland Swim logoCleveland Swim 40.19
725 PB
6 Suryakarthick Saravanan Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 41.13
675 PB
7 Aiden Luczywo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 41.88
636 PB
8 Julian Wolke Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 41.98
631 PB
9 Alex Pahlevanpour Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 44.35
514 -3.7%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 37.84
854 PB
2 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 38.20
833 -1.6%
3 Jacob Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 38.22
641 PB
4 William Roth Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 38.71
613
5 Jude Banks Cleveland Swim logoCleveland Swim 40.28
720 PB
6 Aiden Luczywo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 41.88
636 PB
7 Julian Wolke Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 42.42
609 PB
8 Suryakarthick Saravanan Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 43.62
549 PB
9 Alex Pahlevanpour Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 43.64
548 -2.1%
10 Ethan Bailey Piranha Aquatics logoPiranha Aquatics 43.78
354 PB
11 Akhil Peruri Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 44.17
522
12 Barrett Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 44.21
521 PB
13 Riley McBride Penguin Swimming logoPenguin Swimming 45.11
294
14 Ivan Reber Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 45.14
293 PB
15 Anthony McIntyre Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 45.45
280 PB
16 Sebastian Llenas Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 46.91
396
17 Edward Seredenko SwimStrongsville logoSwimStrongsville 47.43
374 PB
18 Luke Nolan Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 47.91
180
19 Ryan Frank Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 48.66
153
20 Patrick Newyear Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 51.78
202 PB
21 Markos McCracken Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 51.96
52
22 Milin Mathur Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 53.86
132 PB
23 Tyler Hill Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 53.87
12
24 Oliver Brown Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 54.04
127 PB
25 Nicholas Hoover Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 54.09
125 PB
25 Richard Carrier Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 54.09
8
27 Yuahn Kong Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 58.09
25
28 Troy Hickman Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 58.47
2
29 Mekhi Herring Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 59.41
5 PB
30 Lucas Culotta Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:02.27
2
31 Frank Hobbs Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:02.90
2
32 Jaden Robinson Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:03.51
2
33 Ethan Samide Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:06.20
2
34 Samarth Katiyar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:20.89
2