Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Free Women 11 - 12

Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nina Newton Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:04.95
696 PB
2 Alissa Wilson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:05.60
673 PB
3 Lilian Li Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:07.26
716 +0.1% PB
4 Emily Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.07
587 +1.0% PB
5 Nina Deshpande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:09.27
546 +3.5% PB
6 Jordan Laba OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.09
520 PB
7 Gabriella Rapetti OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.73
598 -0.8%
8 Sonya Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:11.06
488
9 Caitlin Cox Canton City Schools logoCanton City Schools 1:11.16
485 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Emily Connors Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.58
674 +2.5% PB
2 Nina Newton Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:06.78
631
3 Lilian Li Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:07.61
704 -0.4%
4 Alissa Wilson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:07.82
595 PB
5 Eliana Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:08.64
567 PB
6 Emily Yorkievitz Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.68
566 +0.2% PB
7 Jordan Laba OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.51
538 PB
8 Nina Deshpande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:10.22
515 +2.2% PB
9 Sonya Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.27
514
10 Caitlin Cox Canton City Schools logoCanton City Schools 1:11.18
485 PB
11 Elise Ciaravino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:11.30
481
12 Madisen Newton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:11.78
466
13 Gabriella Rapetti OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.81
563 -2.4%
14 Anna Kuhel Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:11.89
462 PB
15 Ariel Indrisano Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:12.44
446 PB
16 Delicia Liao Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:12.87
433 PB
17 Lena Rothrock Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:12.94
430 PB
18 Danielle Grande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:14.01
399 +0.1% PB
19 Hailey Kaminski Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:14.46
481
20 Mckenna Houser Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:14.49
385 PB
21 Gwen Kutchel Swim United logoSwim United 1:15.24
363 PB
22 Celine Omega Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:15.29
362
23 Peyton Koballa Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:15.41
453 PB
24 Sofia Jimenez Blazing Barracudas logoBlazing Barracudas 1:15.81
441 PB
25 Amiya Womack Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:15.92
438 PB
26 Emmy Paul Swim United logoSwim United 1:15.97
343
27 Eliza Catlin Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:16.76
321
28 Madison Gauselmann Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:16.96
408 PB
29 Paige Juliano Penguin Swimming logoPenguin Swimming 1:17.73
296 PB
30 Meleah Kerns Canton City Schools logoCanton City Schools 1:18.84
267
31 Amrin Paul Swim United logoSwim United 1:19.08
350
32 Sophie Grimes Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:19.18
259 PB
33 Anya Willett Canton City Schools logoCanton City Schools 1:19.97
240 PB
34 Margaret McSkimming Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:20.56
226
35 Kathryn Hodgekins Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:20.90
218 -0.6%
36 Elizabeth Petelin Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:21.36
291 PB
37 Annabel Klaasen Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:22.52
263
38 Abigail Drew Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:22.59
261 PB
39 Madeline Wiedwald Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:22.98
172 PB
40 Addison Dolliver OLY Swimming logoOLY Swimming 1:24.18
225
41 Madison Resek Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:24.23
146
42 Alyssa Popa Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 1:26.31
179 PB
43 Gabriella Dilalla Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:27.11
94
44 Addison Mackert Swim United logoSwim United 1:27.12
94
45 Carly Grande Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:27.60
153 PB
46 Kathryn Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:29.74
114 PB
47 Annabelle Malone Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:30.05
109
48 Payton Pelkowski Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:30.74
41 PB
49 Avery Crabtree Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:32.50
71 PB
50 Katherine Smith Swim United logoSwim United 1:32.52
22
51 Emma Hensberger Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:33.04
63 PB
52 Brenna Sullivan Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:50.33
2
53 Lily Schnur Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:51.93
2
54 Nora Kilgore Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:55.47
2