Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

50 Free Men 10 and Under

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Everett Losch Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 34.64
717 PB
2 Andres Perez Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 35.02
698 PB
3 Jaimeson Hong Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 35.37
580
4 Nathan Chernisky Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 36.19
538 PB
5 Brendan Ormiston Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 36.27
534
6 Benjamin Azok Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 36.66
616 PB
7 Aiden Stewart Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 36.67
514 PB
7 Aidan Burnworth Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 36.67
514 PB
9 Benjamin Ackerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 37.12
594 PB
10 Aiden Malke Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 37.22
589 PB
11 Nicholas Lozowski Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 37.30
585 PB
12 Jake Macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 37.63
569 PB
13 Quentin Davies Cleveland Swim logoCleveland Swim 38.33
433
14 Blake Colwell SwimStrongsville logoSwimStrongsville 38.58
421
15 Desmond Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 39.02
400
16 Brian Ormiston Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 39.17
496
17 Samuel Belenki Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 39.40
485 PB
18 Jude Newton Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 39.53
479 PB
19 Charles Wood SwimStrongsville logoSwimStrongsville 40.11
349 PB
20 Nate Greenberg Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 40.48
333
21 Carmine Mcintyre Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 41.39
292 PB
22 Kevin Chang Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 41.48
391 +0.5% PB
23 Cameron Filliung-Reinard OLY Swimming logoOLY Swimming 42.15
361 PB
24 Jayden Ghioda Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 43.78
292
25 Manuel Alvarado Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 45.87
208
26 Calvin Dietz Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 46.34
96
27 Luke Silcox Cleveland Swim logoCleveland Swim 46.36
189
28 Vivaan Moghekar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 47.09
162
29 Samuel Resek Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 49.41
83
30 Iulius Braho Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 49.42
83
31 Matthew Lappen Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 50.01
65
32 Jason Duong Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA 50.63
47 PB
33 Charles Kling Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 50.74
44
34 Malachi Lane Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 52.75
2
35 William Wood SwimStrongsville logoSwimStrongsville 1:02.63
2 PB
36 Matthew Bailey Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:06.51
2
37 Sanay Moghekar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:10.62
2