Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

  • Completed
  • Jul. 06–09, 2018
  • LCM
  • Gainesville, FL

200 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Westminster Academy Swim Club Westminster Academy Swim Club
  1. Robinson Molina Molina
  2. Davion Conley
  3. Anthony Barbar
  4. David Lambert
1:43.17
 
2 Club Seminole Club Seminole
  1. Juan Carlos Sequera
  2. Paxton Rhoads
  3. William Pisani
  4. Alex Cronin
1:46.93
 
3 Gator Swim Club (A) Gator Swim Club
  1. Mason Wilby
  2. Dylan Brisco
  3. Ivan Gutierrez
  4. Alec Dawson
1:47.55
 
4 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Dakota Mahaffey
  2. Paul Degrado
  3. Dillon Hillis
  4. Zi Win Lim
1:47.95
 
5 Metro Aquatic Club of Miami (A) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Aitor Fungairino
  2. Carlos Nava
  3. Adrian Aguilar
  4. Adrian Moya
1:48.74
 
6 Performance Aquatics Performance Aquatics
  1. Miller Albury
  2. Ithan Velarde
  3. Runar Borgen
  4. Josiah Morales
1:50.35
 
7 Saint Andrew's Swimming Saint Andrew's Swimming
  1. Nicholas Sharp
  2. Ethan Roach
  3. Joshua Balbi
  4. Ryan Nordheim
1:51.27
 
8 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Lance Lesage
  2. Juan Pablo Pineda
  3. CJ Kopecki
  4. Rafael Rodriguez
1:51.96
 
9 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Jorge Ricardo Roche
  2. Marc Rojas
  3. Juan Serna
  4. Robert Wilson
1:52.33
 
10 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Nicholas Cox
  2. Anthony Carbone
  3. Billy Jones
  4. John Pate
1:52.40
 
11 Metro Aquatic Club of Miami (B) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Aaron Rodriguez
  2. Juan Ramirez
  3. Nestor Montero
  4. Vittorio Parravano
1:52.86
 
12 Gator Swim Club (B) Gator Swim Club
  1. Jonathan Schofield
  2. Brandon Parramore
  3. Noah Manera
  4. Alexander Bungert
1:53.37
 
13 East Coast Aquatic Club East Coast Aquatic Club
  1. Hudson Bishop
  2. Xavier Philips
  3. Kevin Degrijze
  4. Nixon Hernandez
1:53.43
 
14 T2 Aquatics T2 Aquatics
  1. Mason Laur
  2. Andrew Garner
  3. Anton Sunyak
  4. Jacob Connor
1:53.66
 
15 Swim Florida Swim Florida
  1. Garrett Stanley
  2. Steven Rua
  3. Nick Salzone
  4. Brendan Peacock
1:54.61
 
16 Storm Swim Club (A) Storm Swim Club
  1. Grant Cioffi
  2. Austin Wheeler
  3. Nick Rogers
  4. Jacob Coutant
1:54.62
 
17 Sarasota YMCA Sharks (A) Sarasota YMCA Sharks
  1. Brett Riley
  2. Zachary Szmania
  3. Martin Baffico
  4. Nico Hernandez-Tome
1:54.68
 
18 Gulliver Swim Club Gulliver Swim Club
  1. Jacob Wienants
  2. Teolio Darias
  3. Isaiah Jimenez
  4. Roberto Valdes
1:55.95
 
19 Sarasota YMCA Sharks (B) Sarasota YMCA Sharks
  1. Sarsen Whatmore
  2. Parker Schmidt
  3. Alexander Gusev
  4. Mason Schmidt
1:58.95
 
20 Storm Swim Club (B) Storm Swim Club
  1. Michael Morton
  2. Nicholas Tayag
  3. Aidan Henry
  4. Nate Pollitt
2:00.85