Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

800 Free Men

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Robert Finke Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 8:05.15
933 +0.5% SB
2 Ben Lawless Central Chesapeake Swimming logoCentral Chesapeake Swimming 8:05.38
931 +0.1% SB
3 Drew Clark Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks A 8:10.35
904 +4.6% PB
4 Peyton Werner Lane 4 Aquatics logoLane 4 Aquatics 8:26.66
815 PB
5 Will Smith Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 8:30.15
797 +2.7% PB
6 Jack VanDeusen unattached 8:31.40
798 PB
7 Ryan Staunch Swim Florida logoSwim Florida 8:37.18
832 -1.6%
8 Nestor Montero Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 8:37.19
768 +5.5% PB
9 Adrian Aguilar Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 8:37.25
760 +3.0% SB
10 Joseph Kim Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 8:37.43
759 +1.9% PB
11 Alexander Gusev Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:37.58
758 +2.2% PB
12 Zachary Szmania Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:37.91
756 +3.0% PB
13 Oscar Madsen T2 Aquatics logoT2 Aquatics 8:38.46
753 PB
14 Scott Haney Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 8:38.48
826 PB
15 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:40.55
751 -0.3%
16 Brett Riley Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:41.06
740 +1.3% SB
17 Nico Hernandez-Tome Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:41.46
738 +1.0% SB
18 Conor Cranfield Swim Florida logoSwim Florida 8:42.91
803 +4.5% PB
19 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 8:43.05
738 -1.7%
20 Andres Vargas Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 8:43.63
735 +8.7% PB
21 Ben Cote Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 8:45.19
791 +3.0% PB
22 Noah Smith Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 8:45.99
715 +3.0% SB
23 Jack Poppell Gator Swim Club logoGator Swim Club 8:46.71
720 +2.2% PB
24 Alex Webster Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:47.84
706 +1.2% SB
25 Joseph Brockman Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 8:48.98
708 +1.7% PB
26 Cale Russell Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 8:49.42
698
27 Tomas Botero Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 8:50.12
694 +0.0% SB
28 Elias Contogonas Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 8:50.14
694 -0.8%
29 Aidan Henry Storm Swim Club logoStorm Swim Club 8:53.32
750 PB
30 Wesley Hyde Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 8:53.62
685 +2.7% SB
31 Ryan Gibbons Blue Dolfins logoBlue Dolfins 8:53.83
747
Chance Conde Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 8:56.44
671
Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 8:57.32
659 -0.0%
Patrick Butkovich Club Seminole logoClub Seminole 8:58.02
655
Hector Paz Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 8:58.15
726 +4.3% PB
Mason Schmidt Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 8:58.20
655 +4.5% PB
James Kim Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 8:58.90
651
Alejandro Basalo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 9:01.53
638 +3.7% PB
Matt Molloy T2 Aquatics logoT2 Aquatics 9:01.80
708
Miles Herman Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 9:03.05
631 +2.5% PB
Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 9:04.88
630 -1.5%
Julian Newman Gator Swim Club logoGator Swim Club 9:06.20
616 +2.6% PB
Alexander Bungert Gator Swim Club logoGator Swim Club 9:08.42
740 +1.3% PB
Matthew Pokorny Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 9:09.46
601
Jacob Hyde Gator Swim Club logoGator Swim Club 9:20.81
548 -6.7%
Benjamin Stark NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 9:31.64
508
Drew Dickson-Sullivan Westminster Academy Swim Club logoWestminster Academy Swim Club 9:36.80
478
Nate Pollitt Storm Swim Club logoStorm Swim Club DQ