Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

  • Completed
  • Jul. 06–09, 2018
  • LCM
  • Gainesville, FL

400 Medley Relay Women

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Gator Swim Club (A) Gator Swim Club
  1. Caitlin Brooks
  2. Juliana Lopez
  3. Talia Bates
  4. Sydney Kang
4:18.58
 
2 East Coast Aquatic Club (A) East Coast Aquatic Club
  1. Madison Cummings
  2. Ryan Flynn
  3. Eriana Temperino
  4. Chade Nercisio
4:24.58
 
3 Swim Florida (A) Swim Florida
  1. Olivia McMurray
  2. Lizzy White
  3. Maddy Burt
  4. Gracie Redding
4:26.02
 
4 Gulliver Swim Club (A) Gulliver Swim Club
  1. Kayla Kraft
  2. Olivia Hernandez
  3. Emily Cordovi
  4. Chloe Hernandez
4:29.33
 
5 South Florida Aquatic Club South Florida Aquatic Club
  1. Kelley Heron
  2. Jessica Rodriguez
  3. Kathleen Golding
  4. Paige Lane
4:31.64
 
6 Gator Swim Club (B) Gator Swim Club
  1. Lain Shahboz
  2. Kirschtine Balbuena
  3. Julia Rodriguez
  4. Georgia Bates
4:33.37
 
7 Storm Swim Club (A) Storm Swim Club
  1. Summer Stanfield
  2. Kelsie Craig
  3. Ciara O'Donohoe
  4. Eleanor Pollitt
4:35.33
 
8 Hurricane Aquati Hurricane Aquati
  1. Roxanne Yu
  2. Annie Kyriakidis
  3. Iliana Charikleia OIKONOMOU
  4. Niki Urquidi
4:35.87
 
9 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Adair Sand
  2. Olivia Peoples
  3. Kensey McMahon
  4. Ria Malhotra
4:36.39
 
10 East Coast Aquatic Club (B) East Coast Aquatic Club
  1. Ella Gates
  2. Shauna Abair
  3. Ashley Cozad
  4. Anna Auld
4:37.19
 
11 Swim Florida (B) Swim Florida
  1. Sydni Starling
  2. Hannah Burdge
  3. Madison Jean
  4. Hannah VanDress
4:37.36
 
12 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Elise Fong
  2. Maddie Koutavas
  3. Allie Brinton
  4. Kara Gavin
4:38.77
 
13 Gulliver Swim Club (B) Gulliver Swim Club
  1. Cassandra Kraft
  2. Valeria Strohmeier
  3. Valerie Barreto
  4. Sarah Abril
4:40.21
 
14 T2 Aquatics (A) T2 Aquatics
  1. Zoe Hendrickx
  2. Rachel Moran
  3. Madison Feehery
  4. Emma Feehery
4:40.98
 
15 Wahoos of Wellington Wahoos of Wellington
  1. Sydney Mutschler
  2. Isabella Giresi
  3. Faith Mutschler
  4. Nicole Aguilar
4:43.75
 
16 YMCA of South Fl YMCA of South Fl
  1. Ellie Koch
  2. Daniela Kim
  3. Elizabeth Riley
  4. Brianna Hernandez
4:43.91
 
17 T2 Aquatics (B) T2 Aquatics
  1. Maquinn Havig
  2. Annalise Eisold
  3. Brooke Boling
  4. Isabella Marsala
4:45.14
 
18 Storm Swim Club (B) Storm Swim Club
  1. Amelia Tayag
  2. Taylor Thomson
  3. Megan Arnold
  4. Alexia Smith
4:49.57
 
Metro Aquatic Club of Miami Metro Aquatic Club of Miami
  1. Anelis Roque
  2. Evita Leter
  3. Alexandra Paz
  4. Stephanie Hernandez
DQ
Windermere Lakers Windermere Lakers NS