CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Gainesville

  • Completed
  • Jul. 06–09, 2018
  • LCM
  • Gainesville, FL

400 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Gator Swim Club (A) Gator Swim Club
  1. Trev McGovern
  2. Dylan Brisco
  3. Mason Wilby
  4. Alec Dawson
3:53.40
 
2 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Dakota Mahaffey
  2. Paul Degrado
  3. Billy Jones
  4. Dillon Hillis
3:56.36
 
3 Westminster Academy Swim Club (A) Westminster Academy Swim Club
  1. Robinson Molina Molina
  2. Davion Conley
  3. Austin Saunders
  4. Anthony Barbar
3:59.90
 
4 Metro Aquatic Club of Miami (A) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Aitor Fungairino
  2. Juan Ramirez
  3. Adrian Aguilar
  4. Adrian Moya
4:02.92
 
5 T2 Aquatics (A) T2 Aquatics
  1. Paolo Sunyak
  2. Andrew Garner
  3. Mason Laur
  4. Anton Sunyak
4:05.66
 
6 East Coast Aquatic Club (A) East Coast Aquatic Club
  1. Hudson Bishop
  2. Kevin Degrijze
  3. Ted Ho
  4. Nixon Hernandez
4:06.68
 
7 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Nicholas Cox
  2. Ansen Meyer
  3. John Sakovich
  4. Noah Emerson
4:06.70
 
8 Performance Aquatics (A) Performance Aquatics
  1. Miller Albury
  2. Ithan Velarde
  3. Josiah Morales
  4. Runar Borgen
4:08.12
 
9 Swim Florida (A) Swim Florida
  1. Garrett Stanley
  2. Steven Rua
  3. Nick Salzone
  4. Brendan Peacock
4:08.88
 
10 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Jorge Ricardo Roche
  2. Juan Pablo Pineda
  3. Rafael Rodriguez
  4. Robert Wilson
4:08.92
 
11 Saint Andrew's Swimming (A) Saint Andrew's Swimming
  1. Nicholas Sharp
  2. Ethan Roach
  3. Joshua Balbi
  4. Ryan Nordheim
4:09.61
 
12 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Jonathan Farah
  2. Samuel Quintero
  3. CJ Kopecki
  4. Juan Serna
4:10.15
 
13 Metro Aquatic Club of Miami (B) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Nestor Montero
  2. Carlos Nava
  3. Miguel Basalo
  4. Andres Wong
4:10.41
 
14 Storm Swim Club (A) Storm Swim Club
  1. Grant Cioffi
  2. Austin Wheeler
  3. Nick Rogers
  4. Jacob Coutant
4:12.87
 
15 Gator Swim Club (B) Gator Swim Club
  1. Augustus Pastos
  2. Brandon Parramore
  3. Antonio MENACHO
  4. Jacob Hyde
4:14.86
 
16 Gulliver Swim Club (A) Gulliver Swim Club
  1. Jacob Wienants
  2. Teolio Darias
  3. Isaiah Jimenez
  4. Roberto Valdes
4:17.00
 
17 Storm Swim Club (B) Storm Swim Club
  1. Aidan Henry
  2. Nicholas Tayag
  3. Michael Morton
  4. Nathaniel Pollitt
4:24.29