Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

  • Completed
  • Jul. 06–09, 2018
  • LCM
  • Gainesville, FL

200 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Westminster Academy Swim Club Westminster Academy Swim Club
  1. Robinson Molina Molina
  2. Austin Saunders
  3. Anthony Barbar
  4. David Lambert
1:35.70
 
2 Gator Swim Club (A) Gator Swim Club
  1. Mason Wilby
  2. Alec Dawson
  3. Julian Hill
  4. Ivan Gutierrez
1:36.54
 
3 Metro Aquatic Club of Miami (A) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Aitor Fungairino
  2. Adrian Aguilar
  3. Adrian Moya
  4. Carlos Nava
1:37.84
 
4 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Zi Win Lim
  2. John Pate
  3. Ansen Meyer
  4. Anthony Carbone
1:37.91
 
5 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Ethan Thomas
  2. Malachi Daniels
  3. Jackson Kirk
  4. Noah Emerson
1:39.50
 
6 Performance Aquatics Performance Aquatics
  1. Runar Borgen
  2. Ithan Velarde
  3. Miller Albury
  4. Josiah Morales
1:40.10
 
7 Metro Aquatic Club of Miami (B) Metro Aquatic Club of Miami
  1. Andres Wong
  2. Vittorio Parravano
  3. Juan Ramirez
  4. Aaron Rodriguez
1:40.47
 
8 East Coast Aquatic Club East Coast Aquatic Club
  1. Nixon Hernandez
  2. Kevin Degrijze
  3. Xavier Philips
  4. Ted Ho
1:41.16
 
9 Gator Swim Club (B) Gator Swim Club
  1. Trev McGovern
  2. Antonio MENACHO
  3. Bryan Han
  4. Jacob Hyde
1:41.43
 
10 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Rafael Rodriguez
  2. Robert Wilson
  3. Juan Serna
  4. Jonathan Farah
1:41.64
 
11 T2 Aquatics T2 Aquatics
  1. Mason Laur
  2. Jacob Connor
  3. Andrew Garner
  4. Anton Sunyak
1:41.91
 
12 Sarasota YMCA Sharks Sarasota YMCA Sharks
  1. Nico Hernandez-Tome
  2. Martin Baffico
  3. Sarsen Whatmore
  4. Brett Riley
1:43.35
 
13 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Lance Lesage
  2. Juan Pablo Pineda
  3. Jorge Ricardo Roche
  4. CJ Kopecki
1:43.73
 
14 AK Sharks AK Sharks
  1. Miguel Cancel
  2. Samuel Bauta
  3. Dante Padron
  4. Miguel Sierra
1:43.76
 
15 Swim Florida Swim Florida
  1. Brendan Peacock
  2. Ryan Staunch
  3. Conor Cranfield
  4. Nick Salzone
1:43.94
 
16 Storm Swim Club (A) Storm Swim Club
  1. Michael Morton
  2. Nick Rogers
  3. Aidan Henry
  4. Jacob Coutant
1:44.00
 
17 Gulliver Swim Club Gulliver Swim Club
  1. Isaiah Jimenez
  2. Roberto Valdes
  3. Teolio Darias
  4. Jacob Wienants
1:45.89
 
18 Storm Swim Club (B) Storm Swim Club
  1. Austin Wheeler
  2. Nicholas Tayag
  3. Grant Cioffi
  4. Nate Pollitt
1:50.76
 
Planet Swim Aqua Planet Swim Aqua
  1. Andrew Heinton
  2. Max Milicevic
  3. Andrew Relihan
  4. Ryan Rabalais
DQ