Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

200 IM Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins 1:49.21
868 -2.9%
2 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:52.61
824 +3.4% PB
3 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:52.86
781 +0.3% PB
4 Danny Larson Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 1:54.71
739 -0.5%
5 Eric Storms Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:55.62
754 +1.4% PB
6 Ryan Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:56.66
695 -1.4%
7 Samuel Kult Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:58.16
698 -0.5%
8 Joseph Wenszell Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:00.09
656 -2.2%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Mathew Jansen Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 1:56.76
693 PB
10 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:58.18
661 +1.2% PB
11 David Chen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:00.28
652 -2.6%
12 Samuel Young Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:00.35
650 -0.9%
13 Aiden Clark Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:02.08
614 -0.5%
14 Benjamin Mee Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:02.69
566 -0.2%
15 Luke Delaney Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:02.87
562 -0.4%
16 Tyler Wrassman Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:04.27
568 -5.5%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins 1:53.31
771 -6.7%
2 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:53.86
758 -0.5%
3 Danny Larson Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 1:54.10
753 0.0%
4 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:54.16
788 +2.1% PB
5 Eric Storms Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:55.91
748 +1.1% PB
6 Ryan Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:56.47
699 -1.3%
7 Samuel Kult Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:57.57
711 -0.0%
8 Joseph Wenszell Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:57.77
706 -0.2%
9 Tyler Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 1:58.68
650 -1.5%
10 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:59.15
640 +0.4% PB
11 David Chen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:59.84
661 -2.2%
12 Mathew Jansen Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 1:59.90
624 PB
13 Brett Keefe STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM 2:01.01
636 -1.4%
14 Aiden Clark Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:01.30
630 +0.2% PB
15 Abram Zwaska Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:01.84
619 -0.0%
16 Samuel Young Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:01.88
618 -2.2%
17 Luke Delaney Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:02.50
569 -0.1%
18 Tyler Wrassman Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:02.78
599 -4.3%
19 Benjamin Mee Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:03.25
554 -0.7%
20 Josiah Vandenberg Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:03.69
580
21 Zach Dahlseng SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA 2:03.84
542 +4.2% SB
22 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:03.98
574 -3.1%
23 Ben Davis South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:06.11
531
24 Jared Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:06.67
486 -4.3%
25 Will Grintjes Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:08.67
482
26 Sean O'Connor Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:08.70
447 -6.2%
Ryan Hakes Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics NS