Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Madison Aquatic Club (A) logoMadison Aquatic Club (A)
  1. Eric Storms
  2. Derek Toomey
  3. Shane Sackett
  4. Erik Doll
1:22.18
2 Badger Aquatic Club (WI) (A) logoBadger Aquatic Club (WI) (A)
  1. Lain Weaver
  2. Drake Horton
  3. Michael Draves
  4. Ben McDade
1:23.96
3 Waukesha Express Swim Team (A) logoWaukesha Express Swim Team (A)
  1. Conrad Farrell
  2. Alec Carlson
  3. Nathan Carlson
  4. Danny Larson
1:24.89
4 Badger Aquatic Club (WI) (B) logoBadger Aquatic Club (WI) (B)
  1. Roark Lundal
  2. Wes Jekel
  3. Bryce Hoppe
  4. Philip Fochios
1:25.01
5 Lake Country Swim Team (A) logoLake Country Swim Team (A)
  1. Drew Nixdorf
  2. Lucas Farrar
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Carson Niemiec
1:25.86
6 Schroeder YMCA Swim Team (A) logoSchroeder YMCA Swim Team (A)
  1. Riccardo Romersi
  2. Nicholas Jelich
  3. David Vowels
  4. Zach Sekaran
1:26.06
7 Ozaukee Aquatics (A) logoOzaukee Aquatics (A)
  1. Sean O'Connor
  2. Benjamin Hayes
  3. William Hobbs
  4. Jake Herlache
1:26.50
8 Lake Country Swim Team (B) logoLake Country Swim Team (B)
  1. Brandon Niemiec
  2. Tiger Fan
  3. Devin Post
  4. Nicholas Woida
1:27.30
9 South West Aquatic Team (A) logoSouth West Aquatic Team (A)
  1. James Kostrzewa
  2. Ben Davis
  3. Justin Craig
  4. DJ Nowacki
1:27.44
10 Madison Aquatic Club (B) logoMadison Aquatic Club (B)
  1. Ryan Ramminger
  2. Jacob Lippiatt
  3. Andrew Lund
  4. Connor Keith
1:27.46
11 Waukesha Express Swim Team (C) logoWaukesha Express Swim Team (C)
  1. Cal Hartt
  2. Samuel Wade
  3. Mathew Jansen
  4. Benjamin Mee
1:27.71
12 Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team
  1. Josiah Vandenberg
  2. Maxwell Boehnlein
  3. Aiden Clark
  4. Eliason Rocke
1:27.85
13 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (A) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (A)
  1. Ryan Hakes
  2. Max White
  3. Jackie Zablocki
  4. Ryan Ehlinger
1:27.99
14 Schroeder YMCA Swim Team (B) logoSchroeder YMCA Swim Team (B)
  1. Ben Cook
  2. Joseph Wenszell
  3. Sam Douglass
  4. Michael McMahon
1:28.02
15 Badger Aquatic Club (WI) (C) logoBadger Aquatic Club (WI) (C)
  1. Jackson Madonia
  2. Tyler Sato
  3. Colin Koss
  4. Isaac Casey-Hrenak
1:28.03
16 Badger Aquatic Club (WI) (D) logoBadger Aquatic Club (WI) (D)
  1. Truman teDuits
  2. Henry Miller
  3. Luke Delaney
  4. Colin Duffy
1:28.63
17 Waukesha Express Swim Team (D) logoWaukesha Express Swim Team (D)
  1. Andrew Busse
  2. Gabe Castillo
  3. Caleb Blischke
  4. Joseph Decker
1:29.52
18 Madison Aquatic Club (C) logoMadison Aquatic Club (C)
  1. Josh Barth
  2. Jacob Brehmer
  3. Jordan Allen
  4. Ethan Dong
1:30.34
19 Ozaukee Aquatics (B) logoOzaukee Aquatics (B)
  1. Zachary Teplin
  2. Owen Carr
  3. Evan Geiser
  4. Jackson Senczyszyn
1:30.35
20 SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA
  1. Kyle Franz
  2. Chad Franz
  3. Zach Dahlseng
  4. Hurricane Harris
1:31.07
21 STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM
  1. Brett Keefe
  2. Jalen Stimes
  3. Camden Leonard
  4. Cole Harner
1:31.43
22 Badger Aquatic Club (WI) (E) logoBadger Aquatic Club (WI) (E)
  1. Aidan Updegrove
  2. Jacob Wellnitz
  3. David Chen
  4. Cole Bell
1:31.52
23 Waukesha Express Swim Team (E) logoWaukesha Express Swim Team (E)
  1. Andrew Derzay
  2. Bailey Bleser
  3. Caleb Vollmers
  4. Nick Thuli
1:31.74
24 South West Aquatic Team (B) logoSouth West Aquatic Team (B)
  1. Benjamin Bochenski
  2. Liam Bangs
  3. Will Lennertz
  4. Evan Slonac
1:31.77
25 Lake Country Swim Team (C) logoLake Country Swim Team (C)
  1. Tyler Wrassman
  2. Ethan Murphy
  3. Alec Lanza
  4. Cody Clauer
1:31.98
25 Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots
  1. Emmett Matthews
  2. Evan Weiss
  3. Jared Chatterton
  4. Tyler Chatterton
1:31.98
27 West Bend Swim Club logoWest Bend Swim Club
  1. Bryan Fitzgerald
  2. Matthew Bailey
  3. Connor Cameron
  4. Conner Boldt
1:32.03
28 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (B) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (B)
  1. Mark Teske
  2. Alec Jeffers
  3. Joe Steffel
  4. Race Archibald
1:33.15
29 South West Aquatic Team (C) logoSouth West Aquatic Team (C)
  1. Harrison Stasik
  2. Steven Novinska
  3. Ian Reynolds
  4. Ben Gabbey
1:34.22
30 Elmbrook Swim Club (B) logoElmbrook Swim Club (B)
  1. AJ Smith
  2. Maxwell Schroeder
  3. Samuel Delgadillo
  4. Brian Daniels
1:35.25
31 Sauk Prairie Aquatic Club logoSauk Prairie Aquatic Club
  1. Forrest Peterson
  2. Allan Brickl
  3. Owen Doerre
  4. Samuel Larsen
1:36.52
Waukesha Express Swim Team (B) logoWaukesha Express Swim Team (B)
  1. Jacob Carlson
  2. John Acevedo
  3. Jack Rohlinger
  4. Connor Clemetson
DQ
Elmbrook Swim Club (A) logoElmbrook Swim Club (A)
  1. Ryan Linnihan
  2. Benjamin Attenberger
  3. Samuel Kult
  4. Mason Schoof
DQ