Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

100 Fly Men 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kaiser Neverman Green Bay Y logo 50.79
920 -1.3%
2 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logo 50.99
910 +6.0% PB
3 Travis Phillips Woodson Y Northern Swimmers logo 53.09
813 +0.0% PB
4 Samuel Bork Mid Wisconsin Wave Makers logo 53.21
915 +3.0% PB
5 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logo 53.92
776 +1.0% PB
6 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logo 54.96
730 PB
7 daniel allard Pleasant Prairie Patriots logo 55.05
727 +3.2% PB
8 Payton Rudeen Woodson Y Northern Swimmers logo 56.10
681 +2.3% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 James Pinter LaCrosse Area YMCA logo 54.39
755 +1.2% PB
10 Adam Fisher South West Aquatic Team logo 56.91
647
11 Tristan Vieth Eau Claire YMCA Marlins logo 56.97
751 +0.3% PB
12 Nicholas Elwing Elmbrook Swim Club logo 57.16
637 -0.7%
12 Aidan Lohr Baraboo Area Makos logo 57.16
637
14 Kody Hellenbrand YMCA of Dane County Swim Team logo 57.22
634
15 Drew Millette Lake Country Swim Team logo 57.30
738 +1.5% PB
16 Danilo Rosich Ozaukee Aquatics logo 57.71
614
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kaiser Neverman Green Bay Y logo 52.01
863 -3.7%
2 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logo 52.77
828 +2.7% PB
3 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logo 53.26
806 +2.3% PB
4 Travis Phillips Woodson Y Northern Swimmers logo 53.48
796 -0.7%
5 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logo 54.37
756 PB
6 Samuel Bork Mid Wisconsin Wave Makers logo 54.59
854 +0.5% PB
7 daniel allard Pleasant Prairie Patriots logo 56.10
681 +1.3% PB
8 Payton Rudeen Woodson Y Northern Swimmers logo 56.22
676 +2.1% PB
9 James Pinter LaCrosse Area YMCA logo 56.24
675 -2.1%
10 Nicholas Elwing Elmbrook Swim Club logo 56.60
660 +0.3% PB
11 Tristan Vieth Eau Claire YMCA Marlins logo 57.48
730 -0.6%
11 Kody Hellenbrand YMCA of Dane County Swim Team logo 57.48
623
13 Drew Millette Lake Country Swim Team logo 57.58
726 +1.0% PB
14 Danilo Rosich Ozaukee Aquatics logo 57.93
605
15 Adam Fisher South West Aquatic Team logo 58.05
600
16 Aidan Lohr Baraboo Area Makos logo 58.19
594
17 Ming Ong Rocket Aquatics logo 58.23
593 PB
17 Kyle Zerbel Howard Suamico Storm Breakers logo 58.23
593 +3.4% PB
19 Joe Kroeger Northern Lakes A logo 58.25
592
20 Mason Stimson Rocket Aquatics logo 58.44
690 +0.7% PB
21 Ben Saladar Beloit Tide logo 58.72
679 -4.6%
22 Zach Vinson Waunakee Wave logo 58.75
572 -1.1%
23 Michael Scripp Green Bay Y logo 59.17
555 +0.6% PB
24 Ethan Dong Madison Aquatic Club logo 59.44
544 PB
25 Rhys Gibbs Lake Country Swim Team logo 59.87
527
26 James Werwie Sun Prairie Storm logo 59.99
522
27 Samuel Delgadillo Elmbrook Swim Club logo 1:00.02
521 +2.5% PB
28 Jesse Drake Madison Aquatic Club logo 1:00.09
519 -0.1%
29 Jon Wroblewski South West Aquatic Team logo 1:00.15
516 PB
29 David King Northern Lakes A logo 1:00.15
516 -0.2%
31 Owen Lane Pleasant Prairie Patriots logo 1:00.54
606 +1.2% PB
32 Colin Senke Badger Aquatic Club (WI) logo 1:00.77
597 +2.5% PB
33 Conner Clark Stoughton Aqua Racers logo 1:01.27
473
34 James Haase Lake Country Swim Team logo 1:01.32
471 +9.2% PB
35 Nicholas Schuster South West Aquatic Team logo 1:01.81
453
36 Thomas Whowell Schroeder YMCA Swim Team logo 1:02.00
550 +0.9% PB
37 Jacob Laux Baraboo Area Makos logo 1:02.37
432 +2.7% PB
38 Ryan Wood Schroeder YMCA Swim Team logo 1:02.57
528 +6.2% PB
39 William Madrzak Rocket Aquatics logo 1:02.93
412
40 John Bonlender Schroeder YMCA Swim Team logo 1:03.22
402 -2.0%
41 Christian Jaeger Madison Aquatic Club logo 1:04.57
354
42 Connor Dean Fort Atkinson Swim Team logo 1:06.14
302