Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Madison Aquatic Club (A) logoMadison Aquatic Club (A)
  1. Eric Storms
  2. Ryan Ramminger
  3. Constantin Bensch
  4. Derek Toomey
3:23.76
2 Badger Aquatic Club (WI) (A) logoBadger Aquatic Club (WI) (A)
  1. Wes Jekel
  2. Henry Miller
  3. Michael Draves
  4. Ben McDade
3:24.09
3 Badger Aquatic Club (WI) (B) logoBadger Aquatic Club (WI) (B)
  1. Philip Fochios
  2. Jackson Madonia
  3. Lain Weaver
  4. Drake Horton
3:27.09
4 Elmbrook Swim Club (A) logoElmbrook Swim Club (A)
  1. Mason Schoof
  2. Samuel Kult
  3. Benjamin Attenberger
  4. Ryan Linnihan
3:29.12
5 Ozaukee Aquatics (A) logoOzaukee Aquatics (A)
  1. William Hobbs
  2. Benjamin Hayes
  3. Sean O'Connor
  4. Jake Herlache
3:29.32
6 Lake Country Swim Team (A) logoLake Country Swim Team (A)
  1. Drew Nixdorf
  2. Carson Niemiec
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Lucas Farrar
3:31.90
7 Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team
  1. Aiden Clark
  2. Maxwell Boehnlein
  3. Josiah Vandenberg
  4. Eliason Rocke
3:32.44
8 Badger Aquatic Club (WI) (C) logoBadger Aquatic Club (WI) (C)
  1. Isaac Casey-Hrenak
  2. Truman teDuits
  3. Colin Duffy
  4. Tyler Sato
3:32.57
9 Waukesha Express Swim Team (B) logoWaukesha Express Swim Team (B)
  1. Jacob Carlson
  2. Gabe Castillo
  3. John Acevedo
  4. Jack Rohlinger
3:33.00
10 Schroeder YMCA Swim Team (A) logoSchroeder YMCA Swim Team (A)
  1. Joseph Wenszell
  2. Will Grintjes
  3. David Vowels
  4. Riccardo Romersi
3:33.06
11 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (A) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (A)
  1. Max White
  2. Jackie Zablocki
  3. Ryan Ehlinger
  4. Ryan Hakes
3:33.47
12 Lake Country Swim Team (B) logoLake Country Swim Team (B)
  1. Tyler Wrassman
  2. Brandon Niemiec
  3. Nicholas Woida
  4. Tiger Fan
3:34.39
13 South West Aquatic Team (A) logoSouth West Aquatic Team (A)
  1. Justin Craig
  2. Ben Gabbey
  3. Will Lennertz
  4. James Kostrzewa
3:35.17
14 Madison Aquatic Club (B) logoMadison Aquatic Club (B)
  1. Jacob Brehmer
  2. Ethan Dong
  3. Connor Keith
  4. Shane Sackett
3:37.42
15 Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots
  1. Jared Chatterton
  2. Tyler Chatterton
  3. daniel allard
  4. Emmett Matthews
3:39.98
16 West Bend Swim Club logoWest Bend Swim Club
  1. Connor Cameron
  2. Conner Boldt
  3. Matthew Bailey
  4. Bryan Fitzgerald
3:41.37
17 Waukesha Express Swim Team (C) logoWaukesha Express Swim Team (C)
  1. Connor Clemetson
  2. Caleb Blischke
  3. Cal Hartt
  4. Mathew Jansen
3:41.54
18 Waukesha Express Swim Team (D) logoWaukesha Express Swim Team (D)
  1. Benjamin Mee
  2. Nick Thuli
  3. Joseph Decker
  4. Samuel Wade
3:41.61
19 Badger Aquatic Club (WI) (D) logoBadger Aquatic Club (WI) (D)
  1. David Chen
  2. Bryce Hoppe
  3. Luke Delaney
  4. Roark Lundal
3:43.12
20 Badger Aquatic Club (WI) (E) logoBadger Aquatic Club (WI) (E)
  1. Abram Zwaska
  2. Cole Bell
  3. Max Weygandt
  4. Jacob Wellnitz
3:43.16
21 SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA
  1. Hurricane Harris
  2. Kyle Franz
  3. Zach Dahlseng
  4. Chad Franz
3:43.32
22 Ozaukee Aquatics (B) logoOzaukee Aquatics (B)
  1. Nicholas Starr
  2. Jackson Senczyszyn
  3. Zachary Teplin
  4. Owen Carr
3:44.86
23 Lake Country Swim Team (C) logoLake Country Swim Team (C)
  1. Ethan Murphy
  2. Devin Post
  3. Alec Lanza
  4. Cody Clauer
3:45.20
24 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (B) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (B)
  1. Alec Jeffers
  2. Race Archibald
  3. Joe Steffel
  4. Mark Teske
3:45.65
25 Madison Aquatic Club (C) logoMadison Aquatic Club (C)
  1. Jordan Allen
  2. Andrew Lund
  3. Jacob Lippiatt
  4. Josh Barth
3:45.75
26 South West Aquatic Team (B) logoSouth West Aquatic Team (B)
  1. Ian Reynolds
  2. Evan Slonac
  3. Steven Novinska
  4. DJ Nowacki
3:50.32
27 Waukesha Express Swim Team (E) logoWaukesha Express Swim Team (E)
  1. Bailey Bleser
  2. Ethan James
  3. Andrew Busse
  4. Andrew Derzay
3:51.40
28 Sauk Prairie Aquatic Club logoSauk Prairie Aquatic Club
  1. Samuel Larsen
  2. Owen Doerre
  3. Reese Drager
  4. Allan Brickl
3:52.75
29 South West Aquatic Team (C) logoSouth West Aquatic Team (C)
  1. Nathan Gupton
  2. Harrison Stasik
  3. Benjamin Bochenski
  4. Liam Bangs
3:58.57
30 Elmbrook Swim Club (B) logoElmbrook Swim Club (B)
  1. AJ Smith
  2. Maxwell Schroeder
  3. Samuel Delgadillo
  4. Brian Daniels
3:59.74
Waukesha Express Swim Team (A) logoWaukesha Express Swim Team (A)
  1. Alec Carlson
  2. Danny Larson
  3. Nathan Carlson
  4. Conrad Farrell
DQ
Schroeder YMCA Swim Team (B) logoSchroeder YMCA Swim Team (B)
  1. Dylan Hall
  2. Isaac Jiardini
  3. Zach Sekaran
  4. Sam Douglass
DQ