Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Madison Aquatic Club (A) logoMadison Aquatic Club (A)
  1. Eric Storms
  2. Ryan Ramminger
  3. Connor Keith
  4. Derek Toomey
1:31.67
2 Badger Aquatic Club (WI) (A) logoBadger Aquatic Club (WI) (A)
  1. Philip Fochios
  2. Ben McDade
  3. Lain Weaver
  4. Drake Horton
1:33.24
3 Waukesha Express Swim Team (A) logoWaukesha Express Swim Team (A)
  1. Alec Carlson
  2. Danny Larson
  3. Nathan Carlson
  4. Conrad Farrell
1:33.77
4 Badger Aquatic Club (WI) (B) logoBadger Aquatic Club (WI) (B)
  1. Wes Jekel
  2. Henry Miller
  3. Michael Draves
  4. Roark Lundal
1:33.98
5 Ozaukee Aquatics (A) logoOzaukee Aquatics (A)
  1. Benjamin Hayes
  2. Jackson Senczyszyn
  3. Sean O'Connor
  4. William Hobbs
1:35.48
6 Lake Country Swim Team (A) logoLake Country Swim Team (A)
  1. Drew Nixdorf
  2. Carson Niemiec
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Lucas Farrar
1:35.55
7 Waukesha Express Swim Team (B) logoWaukesha Express Swim Team (B)
  1. Jacob Carlson
  2. Caleb Blischke
  3. John Acevedo
  4. Jack Rohlinger
1:35.70
8 Badger Aquatic Club (WI) (C) logoBadger Aquatic Club (WI) (C)
  1. Jackson Madonia
  2. Truman teDuits
  3. Colin Duffy
  4. Tyler Sato
1:36.06
9 Schroeder YMCA Swim Team (B) logoSchroeder YMCA Swim Team (B)
  1. Sam Douglass
  2. Dylan Hall
  3. Wesley Manz
  4. Ben Cook
1:36.76
10 Waukesha Express Swim Team (C) logoWaukesha Express Swim Team (C)
  1. Mathew Jansen
  2. Gabe Castillo
  3. Joseph Decker
  4. Cal Hartt
1:36.84
11 Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team
  1. Aiden Clark
  2. Maxwell Boehnlein
  3. Josiah Vandenberg
  4. Eliason Rocke
1:37.09
12 Lake Country Swim Team (B) logoLake Country Swim Team (B)
  1. Tyler Wrassman
  2. Brandon Niemiec
  3. Nicholas Woida
  4. Tiger Fan
1:37.27
13 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (A) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (A)
  1. Max White
  2. Jackie Zablocki
  3. Ryan Ehlinger
  4. Ryan Hakes
1:37.30
14 Schroeder YMCA Swim Team (A) logoSchroeder YMCA Swim Team (A)
  1. Joseph Wenszell
  2. David Vowels
  3. Zach Sekaran
  4. Riccardo Romersi
1:37.35
15 West Bend Swim Club logoWest Bend Swim Club
  1. Connor Cameron
  2. Conner Boldt
  3. Matthew Bailey
  4. Bryan Fitzgerald
1:38.75
16 South West Aquatic Team (A) logoSouth West Aquatic Team (A)
  1. Justin Craig
  2. Ben Gabbey
  3. Will Lennertz
  4. James Kostrzewa
1:39.17
17 Badger Aquatic Club (WI) (D) logoBadger Aquatic Club (WI) (D)
  1. David Chen
  2. James Schaak
  3. Luke Delaney
  4. Isaac Casey-Hrenak
1:39.38
18 Madison Aquatic Club (B) logoMadison Aquatic Club (B)
  1. Jordan Allen
  2. Ethan Dong
  3. Jacob Lippiatt
  4. Shane Sackett
1:39.39
19 Ozaukee Aquatics (B) logoOzaukee Aquatics (B)
  1. Nicholas Starr
  2. Jimmy Radtke
  3. Zachary Teplin
  4. Jake Herlache
1:39.91
20 Waukesha Express Swim Team (D) logoWaukesha Express Swim Team (D)
  1. Benjamin Mee
  2. Nick Thuli
  3. Connor Clemetson
  4. Samuel Wade
1:40.08
21 Lake Country Swim Team (C) logoLake Country Swim Team (C)
  1. Ethan Murphy
  2. Devin Post
  3. Alec Lanza
  4. Cody Clauer
1:41.53
22 Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots
  1. Jared Chatterton
  2. Tyler Chatterton
  3. Evan Weiss
  4. Emmett Matthews
1:42.16
23 Madison Aquatic Club (C) logoMadison Aquatic Club (C)
  1. Josh Barth
  2. Jacob Brehmer
  3. Andrew Lund
  4. Ben Ramminger
1:43.66
24 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (B) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (B)
  1. Alec Jeffers
  2. Race Archibald
  3. Joe Steffel
  4. Mark Teske
1:43.71
25 South West Aquatic Team (B) logoSouth West Aquatic Team (B)
  1. Ian Reynolds
  2. Ben Davis
  3. Steven Novinska
  4. DJ Nowacki
1:44.59
26 Waukesha Express Swim Team (E) logoWaukesha Express Swim Team (E)
  1. Bailey Bleser
  2. Ethan James
  3. Andrew Busse
  4. Andrew Derzay
1:45.70
27 South West Aquatic Team (C) logoSouth West Aquatic Team (C)
  1. Harrison Stasik
  2. Evan Slonac
  3. Liam Bangs
  4. Benjamin Bochenski
1:46.51
28 Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club
  1. AJ Smith
  2. Maxwell Schroeder
  3. Samuel Delgadillo
  4. Brian Daniels
1:49.36