Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

200 IM Men 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kaiser Neverman Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 1:56.84
851 PB
2 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:57.94
826 +0.3% PB
3 Aidan Lohr Baraboo Area Makos logoBaraboo Area Makos 2:01.16
755 +1.1% PB
4 Samuel Bork MWWM logoMWWM 2:01.54
850 +1.8% PB
5 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:03.02
715 PB
6 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:03.15
712 -1.6%
7 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:03.96
695 -2.2%
8 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:03.97
695 +0.7% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logoJ-Hawk Aquatic Club 2:05.00
776 +1.5% PB
10 Dylan Webb Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:06.71
638 +2.8% PB
11 Jesse Drake Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:07.28
627 +2.1% PB
12 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:07.39
625 +3.7% PB
13 Ethan Dong Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:07.49
623
14 Ming Ong Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:09.56
582 PB
15 Parker Sonnabend Howard Suamico Storm Breakers  logoHoward Suamico Storm Breakers 2:09.78
577 +1.6% PB
16 Josh Wu Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:10.84
557
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kaiser Neverman Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:00.50
769
2 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:01.17
755 -2.4%
3 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:01.84
740 -0.5%
4 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:01.86
740 PB
5 Aidan Lohr Baraboo Area Makos logoBaraboo Area Makos 2:01.96
738 +0.5% PB
6 Samuel Bork MWWM logoMWWM 2:04.57
785 -0.7%
7 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:04.76
678 +0.0% PB
8 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:07.32
626 -4.9%
9 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logoJ-Hawk Aquatic Club 2:07.67
721 -0.6%
10 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:08.18
609 +3.1% PB
11 Dylan Webb Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:08.46
603 +1.4% PB
12 Ethan Dong Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:09.56
582
13 James Pinter LaCrosse Area YMCA logoLaCrosse Area YMCA 2:10.26
568 -0.7%
14 Parker Sonnabend Howard Suamico Storm Breakers  logoHoward Suamico Storm Breakers 2:10.43
565 +1.1% PB
15 Jesse Drake Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:10.49
564 -0.3%
16 Ming Ong Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:10.86
556 PB
17 Josh Wu Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 2:11.35
547
18 Ziyad Saleem Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:11.82
638 +1.2% PB
19 Nicholas Elwing Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:11.83
538
20 Adam Braunschweig Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:11.91
536 +2.7% PB
21 Michael Scripp Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:12.08
533 +1.2% PB
22 Kody Hellenbrand YMCA of Dane County Swim Team logoYMCA of Dane County Swim Team 2:13.03
515
23 Micah Sweet Shorewood Swim Club logoShorewood Swim Club 2:13.87
500
24 Kyle Zerbel Howard Suamico Storm Breakers  logoHoward Suamico Storm Breakers 2:14.10
496 -1.7%
25 Colin Senke Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:14.37
589 +0.2% PB
26 Won-woo Lee Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:14.82
482 +0.1% PB
27 Jon Wroblewski South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:16.70
449
28 Edward Chen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:20.73
474
Payton Rudeen Wausau Tide logoWausau Tide NS