Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Badger Aquatic Club (WI) (A) logoBadger Aquatic Club (WI) (A)
  1. Drake Horton
  2. Lain Weaver
  3. Michael Draves
  4. Ben McDade
6:41.47
2 Waukesha Express Swim Team (A) logoWaukesha Express Swim Team (A)
  1. Danny Larson
  2. John Acevedo
  3. Cal Hartt
  4. Conrad Farrell
6:44.87
3 Ozaukee Aquatics (A) logoOzaukee Aquatics (A)
  1. William Hobbs
  2. Sean O'Connor
  3. Benjamin Hayes
  4. Jake Herlache
6:55.22
4 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (A) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (A)
  1. Ryan Ehlinger
  2. Max White
  3. Kaiser Neverman
  4. Ryan Hakes
7:00.19
5 Waukesha Express Swim Team (B) logoWaukesha Express Swim Team (B)
  1. Nathan Carlson
  2. Alec Carlson
  3. Jack Rohlinger
  4. Samuel Wade
7:02.05
6 Madison Aquatic Club (A) logoMadison Aquatic Club (A)
  1. Eric Storms
  2. Josh Barth
  3. Jacob Brehmer
  4. Ryan Ramminger
7:05.66
7 Badger Aquatic Club (WI) (B) logoBadger Aquatic Club (WI) (B)
  1. Colin Duffy
  2. Isaac Casey-Hrenak
  3. Tyler Sato
  4. Jackson Madonia
7:07.19
8 Lake Country Swim Team (B) logoLake Country Swim Team (B)
  1. Brandon Niemiec
  2. Nicholas Woida
  3. Tiger Fan
  4. Tyler Wrassman
7:08.32
9 Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team
  1. Joseph Wenszell
  2. David Vowels
  3. Riccardo Romersi
  4. Michael McMahon
7:09.02
10 Waukesha Express Swim Team (C) logoWaukesha Express Swim Team (C)
  1. Andrew Derzay
  2. Mathew Jansen
  3. Caleb Blischke
  4. Andrew Busse
7:09.06
11 Badger Aquatic Club (WI) (C) logoBadger Aquatic Club (WI) (C)
  1. Luke Delaney
  2. David Chen
  3. Wes Jekel
  4. Andrew Martin
7:12.56
12 Lake Country Swim Team (A) logoLake Country Swim Team (A)
  1. Lucas Farrar
  2. Drew Nixdorf
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Cody Clauer
7:15.17
13 Ozaukee Aquatics (B) logoOzaukee Aquatics (B)
  1. Zachary Teplin
  2. Evan Geiser
  3. Owen Carr
  4. Nicholas Starr
7:15.25
14 South West Aquatic Team (A) logoSouth West Aquatic Team (A)
  1. Ben Davis
  2. Will Lennertz
  3. James Kostrzewa
  4. DJ Nowacki
7:16.14
15 Madison Aquatic Club (B) logoMadison Aquatic Club (B)
  1. Shane Sackett
  2. Jordan Allen
  3. Andrew Lund
  4. Jacob Lippiatt
7:18.09
16 Badger Aquatic Club (WI) (D) logoBadger Aquatic Club (WI) (D)
  1. Truman teDuits
  2. Cole Bell
  3. Roark Lundal
  4. Henry Miller
7:20.98
17 Waukesha Express Swim Team (D) logoWaukesha Express Swim Team (D)
  1. Connor Clemetson
  2. Benjamin Mee
  3. Bailey Bleser
  4. Caleb Vollmers
7:22.03
18 Lake Country Swim Team (C) logoLake Country Swim Team (C)
  1. Carson Niemiec
  2. Ethan Murphy
  3. Santiago Cloud
  4. Alec Lanza
7:22.87
19 Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots
  1. Tyler Chatterton
  2. Emmett Matthews
  3. Evan Weiss
  4. Jared Chatterton
7:22.91
20 South West Aquatic Team (B) logoSouth West Aquatic Team (B)
  1. Evan Slonac
  2. Nathan Gupton
  3. Ben Gabbey
  4. Justin Craig
7:24.80
21 Green Bay YMCA - GBY Aquatics (B) logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics (B)
  1. Alec Jeffers
  2. Race Archibald
  3. Joe Steffel
  4. Mark Teske
7:25.01
22 South West Aquatic Team (C) logoSouth West Aquatic Team (C)
  1. Harrison Stasik
  2. Benjamin Bochenski
  3. Steven Novinska
  4. Liam Bangs
7:28.94
23 Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club
  1. AJ Smith
  2. Brian Daniels
  3. Maxwell Schroeder
  4. Samuel Delgadillo
7:35.55
24 Waukesha Express Swim Team (E) logoWaukesha Express Swim Team (E)
  1. Joseph Decker
  2. Nick Thuli
  3. Isaac Schroeder
  4. Ethan James
7:46.07
Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team
  1. Maxwell Boehnlein
  2. Josiah Vandenberg
  3. Eliason Rocke
  4. Aiden Clark
DQ