Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

100 Free Men 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 46.80
889 +0.2% PB
2 Kaiser Neverman Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 47.37
859 +1.1% PB
3 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 47.83
836 +0.8% PB
4 Travis Phillips Wausau Tide logoWausau Tide 49.12
772 -0.3%
5 James Pinter LaCrosse Area YMCA logoLaCrosse Area YMCA 49.22
767 +1.1% PB
6 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logoWausau Area Y Sw 49.98
730 -0.4%
7 Adam Fisher South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 50.29
715 +0.7% PB
8 Travis Craig South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 50.31
809 +2.8% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Dylan Webb Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 49.61
748 +2.0% PB
10 Ido Korabelnikov Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 49.94
732 PB
11 Josh Wu Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 50.12
723 PB
12 Christan Frank Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 50.29
715 PB
13 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 50.37
711 +4.3% PB
14 Payton Rudeen Wausau Tide logoWausau Tide 50.48
706 +1.0% PB
15 Joe Kroeger Northern Lakes A logoNorthern Lakes A 51.08
678 +1.5% PB
16 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 52.53
610
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kaiser Neverman Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 48.80
788 -1.8%
2 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 48.83
786 -4.1%
3 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 48.93
781 -1.4%
4 Travis Phillips Wausau Tide logoWausau Tide 49.18
769 -0.4%
5 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logoWausau Area Y Sw 49.38
759 +0.8% PB
6 James Pinter LaCrosse Area YMCA logoLaCrosse Area YMCA 50.01
728 -0.4%
7 Travis Craig South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 50.03
823 +3.4% PB
8 Adam Fisher South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 50.29
715 +0.7% PB
9 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 50.30
715 +4.5% PB
10 Christan Frank Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 50.34
713 PB
11 Payton Rudeen Wausau Tide logoWausau Tide 50.36
712 +1.2% PB
12 Dylan Webb Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 50.40
710 +0.4% PB
13 Ido Korabelnikov Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 50.59
701 PB
14 Josh Wu Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 50.62
699 PB
15 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 50.79
691 PB
16 Joe Kroeger Northern Lakes A logoNorthern Lakes A 50.95
684 +1.8% PB
17 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 51.26
669 -2.4%
18 Ethan Dong Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 51.46
660 +1.6% PB
19 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logoJ-Hawk Aquatic Club 51.58
749 -1.3%
20 daniel allard Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 51.61
653 -1.5%
21 Ben Saladar Beloit Tide logoBeloit Tide 51.63
747 -1.2%
22 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 51.72
648 +6.7% PB
23 Danilo Rosich Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 51.81
643 +6.6% PB
24 Joseph McNerney Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 51.99
635 +3.6% PB
25 Drew Millette Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 52.30
715 +2.3% PB
26 Robert Berezovski Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 52.59
608 +1.7% PB
27 Ziyad Saleem Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 52.61
701 +1.2% PB
28 Ben Wiegand Sun Prairie Stor logoSun Prairie Stor 52.70
603 PB
29 Kody Hellenbrand YMCA of Dane County Swim Team logoYMCA of Dane County Swim Team 52.76
600
29 Brady Basile YMCA at Pabst Farms logoYMCA at Pabst Farms 52.76
600 +1.2% PB
31 Samuel Delgadillo Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 53.02
588 +2.4% PB
32 Cole Faust Sun Prairie Stor logoSun Prairie Stor 53.03
588 PB
33 Kyle Franz SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA 53.47
662 -0.4%
34 Parker Sonnabend Howard Suamico Storm Breakers  logoHoward Suamico Storm Breakers 53.85
551 -3.5%
35 Caden Bjornstad Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 53.90
643 -1.1%
36 James Haase Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 54.07
542 +6.1% PB
37 Tyler Teichmiller Northern Lakes A logoNorthern Lakes A 54.08
541 -2.1%
38 William Madrzak Menomonee Falls Swim Club logoMenomonee Falls Swim Club 54.32
531 +1.5% PB
39 Won-woo Lee Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 54.39
528 -1.0%
40 Ben Meulemans Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 54.70
608 -2.2%
41 Connor Dean Fort Atkinson Swim Team logoFort Atkinson Swim Team 56.87
424
Rhys Gibbs Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team DQ