Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

200 Breast Men 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logo 2:09.56
876 PB
2 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logo 2:13.91
807 +2.8% PB
3 Dylan Webb Rocket Aquatics logo 2:14.41
799 +6.2% PB
4 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logo 2:15.52
844 +4.8% PB
5 Ethan Dong Madison Aquatic Club logo 2:17.81
746 PB
6 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logo 2:20.51
705 +3.2% PB
7 Christian Frank Schroeder YMCA Swim Team logo 2:20.86
700 +2.1% PB
8 Kyle Franz SPDY - Stevens Point Area YMCA logo 2:24.14
713
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Josh Wu Rocket Aquatics logo 2:22.49
675
10 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logo 2:22.54
674
11 Tyler Teichmiller Northern Lakes A logo 2:22.84
670 +2.7% PB
12 Adam Braunschweig Lake Country Swim Team logo 2:22.98
668 +2.0% PB
13 Tristan Vieth Eau Claire YMCA Marlins logo 2:25.86
688 +0.5% PB
14 Ozan Kalafat Green Bay Y logo 2:25.92
687 -2.6%
15 Won-woo Lee Elmbrook Swim Club logo 2:27.48
601 +0.3% PB
16 Brady Basile YMCA at Pabst Farms logo 2:27.83
596 -0.2%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logo 2:12.95
822 +3.5% PB
2 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logo 2:13.88
808 PB
3 Dylan Webb Rocket Aquatics logo 2:15.82
777 +5.2% PB
4 Ethan Dong Madison Aquatic Club logo 2:16.84
761 PB
5 Christian Frank Schroeder YMCA Swim Team logo 2:19.34
723 +3.2% PB
6 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logo 2:20.69
765 +1.2% PB
7 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logo 2:20.78
701 +3.1% PB
8 Kyle Franz SPDY - Stevens Point Area YMCA logo 2:23.50
723
9 Josh Wu Rocket Aquatics logo 2:23.65
657
10 Brady Basile YMCA at Pabst Farms logo 2:23.88
654 +2.5% PB
11 Tyler Teichmiller Northern Lakes A logo 2:24.14
650 +1.8% PB
12 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logo 2:24.38
647
13 Ozan Kalafat Green Bay Y logo 2:24.57
707 -1.7%
14 Adam Braunschweig Lake Country Swim Team logo 2:24.94
638 +0.7% PB
15 Tristan Vieth Eau Claire YMCA Marlins logo 2:24.95
701 +1.1% PB
16 Won-woo Lee Elmbrook Swim Club logo 2:25.70
627 +1.5% PB
17 Payton Rudeen Woodson Y Northern Swimmers logo 2:26.09
621 PB
18 Ben Wiegand Sun Prairie Storm logo 2:26.32
618
19 Nicholas Schuster South West Aquatic Team logo 2:27.20
605 PB
19 Ian Hirota Waunakee Wave logo 2:27.20
668 +4.6% PB
21 Jacob Laux Baraboo Area Makos logo 2:27.55
600
22 Micah Sweet Shorewood Swim Club logo 2:27.66
598
23 Christian Jaeger Madison Aquatic Club logo 2:28.29
589
24 John Bonlender Schroeder YMCA Swim Team logo 2:28.86
581 +5.2% PB
25 Benjamin Keller Ozaukee Aquatics logo 2:28.96
579
26 Edward Chen Badger Aquatic Club (WI) logo 2:29.90
629
27 Wyatt Dickman Woodson Y Northern Swimmers logo 2:30.66
618 +3.1% PB
28 Connor Gordon Lake Country Swim Team logo 2:30.98
550
29 Isaac Schroeder Waukesha Express Swim Team logo 2:31.04
549
30 Parker Sonnabend Howard Suamico Storm Breakers logo 2:31.21
547 -3.0%
31 Victor Kostov Green Bay Y logo 2:32.93
586 -0.4%
32 Jon Wroblewski South West Aquatic Team logo 2:34.33
502
Silas Leuthner Green County Y logo NS