Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Maxwell McHugh unattached 1:55.38
1006 +2.3% PB
2 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logo 2:00.58
879
3 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logo 2:03.16
835 +2.3% PB
4 Brett Keefe Stateline Aquatic Team logo 2:07.66
797 PB
5 Tyler Chatterton Pleasant Prairie Patriots logo 2:08.16
750 +3.1% PB
6 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logo 2:08.31
786
7 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logo 2:09.42
730 +1.3% PB
Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logo DQ
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 William Buhler Southeastern Aquatics logo 2:12.86
712
10 Will Grintjes Schroeder YMCA Swim Team logo 2:12.92
711 PB
11 Macoy Neinas unattached 2:16.35
618
12 Jackie Zablocki Green Bay Y logo 2:16.53
615 -4.2%
13 Jimmy Radtke Ozaukee Aquatics logo 2:17.19
604
14 Jared Chatterton Pleasant Prairie Patriots logo 2:17.58
598 PB
15 Jackson Senczyszyn Ozaukee Aquatics logo 2:19.62
566
16 Gabe Castillo Waukesha Express Swim Team logo 2:30.40
444 -3.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Maxwell McHugh unattached 1:58.12
959 -0.0%
2 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logo 2:01.40
865
3 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logo 2:02.56
845 +2.8% PB
4 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logo 2:04.08
819 +0.3% SB
5 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logo 2:08.44
746 +2.1% PB
6 Tyler Chatterton Pleasant Prairie Patriots logo 2:08.96
737 +2.5% PB
7 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logo 2:09.39
769
8 Brett Keefe Stateline Aquatic Team logo 2:11.76
730
9 William Buhler Southeastern Aquatics logo 2:13.65
700
10 Jackie Zablocki Green Bay Y logo 2:14.89
641 -3.0%
11 Macoy Neinas unattached 2:15.37
633
12 Will Grintjes Schroeder YMCA Swim Team logo 2:15.73
666
13 Jimmy Radtke Ozaukee Aquatics logo 2:16.85
610
14 Jared Chatterton Pleasant Prairie Patriots logo 2:16.87
609 PB
15 Gabe Castillo Waukesha Express Swim Team logo 2:16.93
647 +6.1% PB
16 Jackson Senczyszyn Ozaukee Aquatics logo 2:17.27
603
17 David Chen Badger Aquatic Club (WI) logo 2:17.53
638
18 Isaac Jiardini Schroeder YMCA Swim Team logo 2:17.55
638
19 Ben Davis South West Aquatic Team logo 2:18.53
622
20 Sean O'malley YMCA at Pabst Farms logo 2:18.78
619 +1.2% PB
21 Nick Thuli Waukesha Express Swim Team logo 2:19.50
607 0.0%
22 Dylan Hall Schroeder YMCA Swim Team logo 2:19.59
567 -3.2%
23 Griffin Rades Pulaski Area Swim Club logo 2:20.44
554
24 Race Archibald Green Bay Y logo 2:20.76
588 +5.7% SB
25 Conner Boldt West Bend Swim Club logo 2:20.95
585
26 Owen Doerre Sauk Prairie Aquatic Club logo 2:21.89
571
27 Devin Post Lake Country Swim Team logo 2:22.11
567 +2.2% SB
28 Maxwell Schroeder Elmbrook Swim Club logo 2:27.09
493

Filters