Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

1000 Free Men 17 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logo 9:32.72
780 PB
2 Isaac Jiardini Schroeder YMCA Swim Team logo 9:48.89
705
3 DJ Nowacki South West Aquatic Team logo 10:01.39
650 0.0%
4 Andrew Derzay Waukesha Express Swim Team logo 10:10.45
611 PB
5 Jeff Nebel OSHY Dolphins logo 10:16.20
587 +5.2% PB
6 Nicholas Woida Lake Country Swim Team logo 10:21.01
567
7 Charlie Phillips Shorewood Swim Club logo 10:24.50
553
8 Samuel Wade Waukesha Express Swim Team logo 10:33.94
515
9 Ian Gatzke Waukesha Express Swim Team logo 10:39.75
492

1000 Free Men 15 - 16

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 John Acevedo Waukesha Express Swim Team logo 9:21.22
851 PB
2 Bryan Fitzgerald West Bend Swim Club logo 9:26.92
824 PB
3 Christian Hedeen Fond du Lac Swim Club logo 9:34.57
788 +2.5% PB
4 Caleb Blischke Waukesha Express Swim Team logo 9:36.92
822 PB
5 Hurricane Harris SPDY - Stevens Point Area YMCA logo 9:55.20
738
6 Evan Szablewski Shorewood Swim Club logo 9:58.16
725 PB
7 Jack Rohlinger Waukesha Express Swim Team logo 9:59.71
674 PB
8 Andrew Martin Badger Aquatic Club (WI) logo 10:05.68
648 PB
9 Ian Charles Oregon Community Swim Club logo 10:11.84
622
10 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logo 10:11.98
665 PB
11 AJ Smith Elmbrook Swim Club logo 10:18.80
636 +2.1% PB
12 Joe Steffel Green Bay Y logo 10:20.58
628 0.0%
13 Cody Clauer Lake Country Swim Team logo 10:23.63
573 PB
14 Jacob Burgener DFAC logo 10:27.27
558 PB
15 Matthew Chan Schroeder YMCA Swim Team logo 10:31.36
541 PB
16 Caleb Vollmers Waukesha Express Swim Team logo 10:35.38
525
17 Carson Niemiec Lake Country Swim Team logo 10:39.62
509 PB
18 Bailey Bleser Waukesha Express Swim Team logo 10:42.17
499
19 Nathan Gupton South West Aquatic Team logo 10:50.13
509 -2.2%
20 Evan Slonac South West Aquatic Team logo 10:51.61
504 PB
Brian Daniels Elmbrook Swim Club logo DQ

1000 Free Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logo 10:08.60
733 PB
2 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logo 10:20.08
684 PB
3 Samuel Lanham Waukesha Express Swim Team logo 10:29.65
643 PB
4 Joseph McNerney Badger Aquatic Club (WI) logo 10:32.32
632
5 Willy Pinnow Lake Geneva Swim Club logo 10:35.24
620 PB
6 Jesse Drake Madison Aquatic Club logo 10:35.59
619 PB
7 Mason Stimson Rocket Aquatics logo 10:36.82
707
8 Michael Scripp Green Bay Y logo 10:39.55
603 +2.0% PB
9 Nicholas Schuster South West Aquatic Team logo 10:45.91
577 PB
10 Isaac Schroeder Waukesha Express Swim Team logo 10:52.51
551
11 Cory Michalek Waukesha Express Swim Team logo 10:54.00
638
12 Aaron Shibilski South West Aquatic Team logo 10:56.46
536
13 Anthony Connors Schroeder YMCA Swim Team logo 11:03.42
510
14 Conner Clark Stoughton Aqua Racers logo 11:07.43
495
15 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logo 11:07.63
494
16 Brady Basile YMCA at Pabst Farms logo 11:13.44
472
17 Alex Foti Waukesha Express Swim Team logo 11:16.24
462
18 Jacob Litzau South West Aquatic Team logo 11:34.13
399 PB