Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Badger Aquatic Club (WI) (A) logoBadger Aquatic Club (WI) (A)
  1. Drake Horton
  2. Michael Draves
  3. Lain Weaver
  4. Ben McDade
3:03.06
2 Madison Aquatic Club (A) logoMadison Aquatic Club (A)
  1. Eric Storms
  2. Erik Doll
  3. Ryan Ramminger
  4. Derek Toomey
3:03.73
3 Waukesha Express Swim Team (A) logoWaukesha Express Swim Team (A)
  1. Cal Hartt
  2. Conrad Farrell
  3. Alec Carlson
  4. Danny Larson
3:04.33
4 Ozaukee Aquatics (A) logoOzaukee Aquatics (A)
  1. William Hobbs
  2. Sean O'Connor
  3. Jake Herlache
  4. Benjamin Hayes
3:09.16
5 Elmbrook Swim Club (A) logoElmbrook Swim Club (A)
  1. Ryan Linnihan
  2. Benjamin Attenberger
  3. Samuel Kult
  4. Mason Schoof
3:09.32
6 Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team
  1. Josiah Vandenberg
  2. Maxwell Boehnlein
  3. Aiden Clark
  4. Eliason Rocke
3:09.33
7 Waukesha Express Swim Team (B) logoWaukesha Express Swim Team (B)
  1. Jack Rohlinger
  2. John Acevedo
  3. Jacob Carlson
  4. Caleb Blischke
3:09.74
8 McFarland Spartan Sharks logoMcFarland Spartan Sharks
  1. Alex Slane
  2. Jacob Larsen
  3. Desmon Sachtjen
  4. Daniel Krueger
3:09.77
9 Lake Country Swim Team (A) logoLake Country Swim Team (A)
  1. Carson Niemiec
  2. Jeffrey Wiedoff
  3. Drew Nixdorf
  4. Lucas Farrar
3:10.60
10 Schroeder YMCA Swim Team (A) logoSchroeder YMCA Swim Team (A) 3:11.98
11 Waukesha Express Swim Team (C) logoWaukesha Express Swim Team (C)
  1. Nathan Carlson
  2. Samuel Wade
  3. Mathew Jansen
  4. Connor Clemetson
3:13.16
12 Lake Country Swim Team (B) logoLake Country Swim Team (B)
  1. Brandon Niemiec
  2. Tiger Fan
  3. Nicholas Woida
  4. Tyler Wrassman
3:13.48
13 Madison Aquatic Club (B) logoMadison Aquatic Club (B)
  1. Constantin Bensch
  2. Jacob Lippiatt
  3. Shane Sackett
  4. Connor Keith
3:14.08
14 Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics
  1. Max White
  2. Jackie Zablocki
  3. Ryan Ehlinger
  4. Ryan Hakes
3:14.39
15 South West Aquatic Team (A) logoSouth West Aquatic Team (A)
  1. Ben Davis
  2. James Kostrzewa
  3. Justin Craig
  4. DJ Nowacki
3:14.59
16 Badger Aquatic Club (WI) (B) logoBadger Aquatic Club (WI) (B)
  1. David Chen
  2. Colin Duffy
  3. Luke Delaney
  4. Tyler Sato
3:15.00
17 Schroeder YMCA Swim Team (B) logoSchroeder YMCA Swim Team (B)
  1. Nicholas Jelich
  2. John McCormick
  3. Michael McMahon
  4. Sam Douglass
3:16.06
18 Badger Aquatic Club (WI) (C) logoBadger Aquatic Club (WI) (C)
  1. Wes Jekel
  2. Roark Lundal
  3. Colin Koss
  4. Truman teDuits
3:16.87
19 Madison Aquatic Club (C) logoMadison Aquatic Club (C)
  1. Andrew Lund
  2. Josh Barth
  3. Jordan Allen
  4. Jacob Brehmer
3:17.87
20 Badger Aquatic Club (WI) (D) logoBadger Aquatic Club (WI) (D)
  1. Isaac Casey-Hrenak
  2. Cole Bell
  3. Philip Fochios
  4. Max Weygandt
3:18.96
21 Ozaukee Aquatics (B) logoOzaukee Aquatics (B)
  1. Zachary Teplin
  2. Owen Carr
  3. Nicholas Starr
  4. Evan Geiser
3:21.60
22 Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots
  1. Tyler Chatterton
  2. Jared Chatterton
  3. daniel allard
  4. Emmett Matthews
3:23.42
23 SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA
  1. Hurricane Harris
  2. Kyle Franz
  3. Zach Dahlseng
  4. Chad Franz
3:24.59
24 STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM
  1. Brett Keefe
  2. Jalen Stimes
  3. Camden Leonard
  4. Cole Harner
3:25.47
25 South West Aquatic Team (B) logoSouth West Aquatic Team (B)
  1. Evan Slonac
  2. Liam Bangs
  3. Ben Gabbey
  4. Will Lennertz
3:25.67
26 Lake Country Swim Team (C) logoLake Country Swim Team (C)
  1. Cody Clauer
  2. Ethan Murphy
  3. Santiago Cloud
  4. Alec Lanza
3:25.96
27 South West Aquatic Team (C) logoSouth West Aquatic Team (C)
  1. Harrison Stasik
  2. Steven Novinska
  3. Ian Reynolds
  4. Benjamin Bochenski
3:26.72
28 Elmbrook Swim Club (B) logoElmbrook Swim Club (B)
  1. AJ Smith
  2. Maxwell Schroeder
  3. Won-woo Lee
  4. Brian Daniels
3:29.29
Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins
  1. Ben Redman
  2. Andrew Vierbicher
  3. Tristan Vieth
  4. Paul Delakis
DQ
Waukesha Express Swim Team (D) logoWaukesha Express Swim Team (D) NS