Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

1650 Free Men 17 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logo 15:41.53
839 +2.4% PB
2 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logo 15:57.85
788 PB
3 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logo 16:04.19
782 +0.0% PB
4 Isaac Jiardini Schroeder YMCA Swim Team logo 16:24.08
733
5 DJ Nowacki South West Aquatic Team logo 16:43.69
685
6 Charlie Phillips Shorewood Swim Club logo 16:59.58
648 PB
7 Jeff Nebel OSHY Dolphins logo 17:07.81
629 +5.0% PB
8 Andrew Derzay Waukesha Express Swim Team logo 17:13.94
614 +1.3% PB
9 Jonathan Vanveen McFarland Spartan Sharks logo 18:18.16
464

1650 Free Men 15 - 16

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 John Acevedo Waukesha Express Swim Team logo 15:26.63
916 +2.2% PB
2 Bryan Fitzgerald West Bend Swim Club logo 15:46.24
865 PB
3 Caleb Blischke Waukesha Express Swim Team logo 15:53.96
846 PB
4 Evan Szablewski Shorewood Swim Club logo 16:23.00
774 PB
5 Andrew Martin Badger Aquatic Club (WI) logo 16:38.47
736 +2.4% PB
6 Hurricane Harris SPDY - Stevens Point Area YMCA logo 16:45.00
721
7 Jack Rohlinger Waukesha Express Swim Team logo 16:47.73
714 -1.6%
8 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logo 16:52.30
703 +4.7% PB
9 Brian Daniels Elmbrook Swim Club logo 16:58.45
689
10 AJ Smith Elmbrook Swim Club logo 17:00.19
685
11 Matthew Chan Schroeder YMCA Swim Team logo 17:24.91
628 PB
12 Jacob Burgener DFAC logo 17:28.81
619
13 Bailey Bleser Waukesha Express Swim Team logo 17:35.80
603 +0.7% SB
14 Cody Clauer Lake Country Swim Team logo 17:48.10
576
15 Nathan Gupton South West Aquatic Team logo 18:00.59
548 -0.3%
16 Evan Slonac South West Aquatic Team logo 18:05.34
538

1650 Free Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logo 16:53.96
751 +3.9% PB
2 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logo 17:11.47
710 +4.4% PB
3 Joseph McNerney Badger Aquatic Club (WI) logo 17:31.53
663
4 Ozan Kalafat Green Bay Y logo 17:33.61
737 +1.0% PB
5 Mason Stimson Rocket Aquatics logo 17:44.34
713 +3.1% PB
6 Jesse Drake Madison Aquatic Club logo 17:46.64
629 PB
7 Samuel Lanham Waukesha Express Swim Team logo 17:50.35
621 +1.0% PB
8 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logo 17:57.86
605 +1.8% PB
9 Nicholas Schuster South West Aquatic Team logo 18:01.55
596 PB
10 Aaron Shibilski South West Aquatic Team logo 18:09.97
578
11 Anthony Connors Schroeder YMCA Swim Team logo 18:13.07
571 PB
12 Isaac Schroeder Waukesha Express Swim Team logo 18:16.15
565 +1.5% PB
13 Jack Leggett OSHY Dolphins logo 18:55.50
482 -2.2%
14 Alex Foti Waukesha Express Swim Team logo 18:56.08
481
15 Jacob Litzau South West Aquatic Team logo 19:14.53
444