Site logo

Wisconsin Swimming 13 & Over Short Course State Championship

200 Free Men 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logo 1:43.88
853 -1.2%
2 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logo 1:45.85
803 -0.6%
3 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logo 1:46.79
779 +0.2% PB
4 Travis Phillips Woodson Y Northern Swimmers logo 1:48.86
728 +0.9% PB
5 James Pinter LaCrosse Area YMCA logo 1:49.08
722 +4.0% PB
6 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logo 1:49.85
704 +1.0% PB
7 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logo 1:50.85
680 -0.6%
8 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logo 1:52.18
649 -2.7%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Ido Korabelnikov Elmbrook Swim Club logo 1:49.29
717 -1.0%
10 daniel allard Pleasant Prairie Patriots logo 1:49.85
704 +4.4% PB
11 Josh Wu Rocket Aquatics logo 1:50.95
678 PB
12 Dylan Webb Rocket Aquatics logo 1:51.22
671 +1.3% PB
13 Adam Fisher South West Aquatic Team logo 1:51.99
653 -1.6%
14 Joseph McNerney Badger Aquatic Club (WI) logo 1:52.43
643 +0.1% PB
15 Joe Kroeger Northern Lakes A logo 1:52.74
636 +0.5% PB
16 Drew Millette Lake Country Swim Team logo 1:53.23
717 +2.2% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logo 1:47.54
760 -4.8%
2 Nate Lamers Badger Aquatic Club (WI) logo 1:47.94
750 -2.6%
3 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logo 1:48.69
732 -1.6%
4 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logo 1:49.58
710 -0.3%
5 Travis Phillips Woodson Y Northern Swimmers logo 1:50.20
695 -0.3%
6 Brennan Dupont Wausau Area Y Sw logo 1:50.21
695 +0.6% PB
7 Nate Frucht Badger Aquatic Club (WI) logo 1:50.86
680 -0.6%
8 James Pinter LaCrosse Area YMCA logo 1:51.22
671 +2.1% PB
9 Dylan Webb Rocket Aquatics logo 1:51.47
665 +1.1% PB
10 daniel allard Pleasant Prairie Patriots logo 1:51.54
664 +3.0% PB
11 Joseph McNerney Badger Aquatic Club (WI) logo 1:51.83
657 +0.6% PB
12 Josh Wu Rocket Aquatics logo 1:52.31
646 PB
13 Joe Kroeger Northern Lakes A logo 1:52.62
638 +0.6% PB
13 Ido Korabelnikov Elmbrook Swim Club logo 1:52.62
638 -4.0%
15 Adam Fisher South West Aquatic Team logo 1:52.72
636 -2.3%
16 Drew Millette Lake Country Swim Team logo 1:53.11
720 +2.3% PB
17 Samuel Lanham Waukesha Express Swim Team logo 1:53.22
625 +3.0% PB
18 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logo 1:53.86
702 +1.9% PB
19 Zach Vinson Waunakee Wave logo 1:53.94
608 -0.5%
20 Ben Saladar Beloit Tide logo 1:54.75
682 +0.8% PB
21 Ziyad Saleem Schroeder YMCA Swim Team logo 1:54.79
681 -1.9%
22 Kody Hellenbrand YMCA of Dane County Swim Team logo 1:54.83
588
23 Travis Craig South West Aquatic Team logo 1:55.32
669 +0.6% PB
24 Jesse Drake Madison Aquatic Club logo 1:55.54
572 +0.5% PB
25 Michael Scripp Green Bay Y logo 1:55.56
572 +0.3% PB
26 Mason Stimson Rocket Aquatics logo 1:55.64
662 -0.6%
27 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logo 1:55.68
569 +1.0% PB
28 Nicholas Elwing Elmbrook Swim Club logo 1:56.85
543
29 Caden Bjornstad Schroeder YMCA Swim Team logo 1:57.11
629 +0.4% PB
30 Willy Pinnow Lake Geneva Swim Club logo 1:57.22
535 -0.6%
31 Kyle Zerbel Howard Suamico Storm Breakers logo 1:57.53
529 -1.0%
32 Robert Berezovski Schroeder YMCA Swim Team logo 1:57.77
524 +2.3% PB
33 Jack Barber Badger Aquatic Club (WI) logo 1:58.15
516
34 Samuel Delgadillo Elmbrook Swim Club logo 1:58.27
513 +0.8% PB
35 Ben Meulemans Schroeder YMCA Swim Team logo 1:59.46
577 -0.4%
35 Tyler Teichmiller Northern Lakes A logo 1:59.46
488 -3.0%
37 Jack Leggett OSHY Dolphins logo 1:59.99
477 -1.0%
38 Anthony Jacobson Beloit Tide logo 2:00.18
473
39 Benjamin Keller Ozaukee Aquatics logo 2:02.19
433
Ozan Kalafat Green Bay Y logo NS