Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Azura Florida Aquatics (A) Azura Florida Aquatics
  1. Mateo Gonzalez Medina
  2. Marco Guarente
  3. Carlos Herrera
  4. Franco Lupoli
1:46.63
 
2 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Zach Poti
  2. Benjamin Whitty
  3. Noah Hensley
  4. John Fulginiti
1:48.17
 
3 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Michael Choate
  2. Joshua Zimmt
  3. Maxwell Miranda
  4. Nicholas Brown
1:48.70
 
4 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Kellen Gray
  2. Thomas Gallup
  3. Zachary Bishop
  4. Connar Patterson
1:48.96
 
5 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Joe Turk
  2. Brian Poon
  3. Will Pannos
  4. Jason Jung
1:49.76
 
6 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Timothy Wynter
  2. Marc Rojas
  3. CJ Kopecki
  4. Ryan Capote
1:50.50
 
7 Azura Florida Aquatics (B) Azura Florida Aquatics
  1. Fernando Alatorre
  2. Daniel Pereira
  3. Arvin Moradi
  4. Raiz Tjon-A-Joe
1:51.10
 
8 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Matthew England
  2. Mattias Keyser
  3. Andrew Macdonald
  4. Eric Pauls
1:53.82
 
9 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Jennings McCoy
  2. Christopher Smith
  3. Kevin Silva
  4. Josh Dinardo
1:54.28
 
9 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Austin Critchlow
  2. Nicholas Diebold
  3. Christian Schoen
  4. Sebastian Melendez
1:54.28
 
11 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Esteban Diaz Velasco Diaz-Velasco
  2. Ervin Marin
  3. Alfredo Mesa
  4. Juan Lucas
1:55.05
 
12 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Noah Moniz
  2. Maxwell Spurrell
  3. Mavin Liu
  4. Neel Sekar
1:55.45
 
13 Greater Holyoke YMCA Greater Holyoke YMCA
  1. Nathan McClure
  2. Matthew Quinney
  3. Andy Endress
  4. Zachary Meunier
1:55.58
 
14 Blue Marlins of Hialeah Garden Blue Marlins of Hialeah Garden
  1. Kenny Cordoves
  2. Sebastian Velandia
  3. Antonio Perez
  4. Jonathan Rodriguez
1:57.83
 
15 YMCA of South Fl YMCA of South Fl
  1. Juan Imposimato
  2. Eric Veit
  3. EJ Pineiro-barros
  4. Fernando Navarrete
1:57.96
 
16 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Thomas Anderson
  2. Jameson Rose
  3. Matt Jones
  4. Brendan Sullivan
1:58.07
 
17 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Reilly Maguire
  2. Wyatt Matschner
  3. Cody Leonard
  4. Mickey Kennedy
1:58.61
 
18 Boca Raton Swim Boca Raton Swim
  1. Shawn String
  2. Samuel Colaiacova
  3. Otavio Metzker
  4. Drake Gil
1:59.24
 
19 Plantation Swim Team Plantation Swim Team
  1. Bennett Rodriguez
  2. Leonardo Manrique
  3. Felipe Farias Farias
  4. Jacob Rogatinsky
2:01.30
 
20 Daytona Beach Speed Daytona Beach Speed
  1. Viktor Toth
  2. Maxwell Ambrose
  3. Raaef Azer
  4. Ricardo Miranda-Casallas
2:03.17
 
21 Saint Edwards Aquatics Saint Edwards Aquatics
  1. Andrew Brown
  2. Allan Ross
  3. Spencer Greaves
  4. Tomas Botero
2:04.06
 
22 Performance Aquatics Performance Aquatics
  1. Geno Darin
  2. Kaden Shover
  3. Dennis Minshew
  4. Duke Nguyen
2:09.45