CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Free Women

A Final LCM
Rank Name Team Time Points
1 Andreina Pinto Gator Swim Club 2:01.78
 
882 PB
2 Alia Atkinson South Florida Aquatic Club 2:03.24
 
847
3 Erin Voss Greater Holyoke YMCA 2:05.25
 
813
4 Alina Schulhofer Performance Aquatics 2:05.82
 
786 PB
5 Kyra Sarazen Seacoast Swimming Association (MA) 2:06.45
 
785 PB
6 Alena Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville 2:06.96
 
792 PB
7 Skye Carey Golden Panther Aquatics 2:08.46
 
726
7 Rhiannon Jeffrey Phoenix Swimming 2:08.46
 
726
B Final LCM
Rank Name Team Time Points
9 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club 2:06.36
 
855 PB
10 Lilly Vivado Bluefish Swim Cl 2:06.55
 
783
11 Melissa Marinheiro South Florida Aquatic Club 2:07.27
 
766
12 Kelsey Hahn Blue Dolfins 2:07.62
 
758
13 Isabel Reis Seacoast Swimming Association (MA) 2:09.81
 
696
14 Kate Magill Seacoast Swimming Association (MA) 2:09.95
 
725 PB
15 Angela Cicenia Azura Florida Aquatics 2:09.98
 
692 PB
16 Lydia Musleh Pine Crest 2:10.79
 
675
C Final LCM
Rank Name Team Time Points
17 Luisa Braga Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:09.50
 
716
18 Sloane Sizemore Pompano Beach Piranhas 2:09.72
 
778
19 Megan Vuong Mississauga Swimming 2:10.09
 
655
20 Kahra Williams Gator Swim Club 2:10.47
 
695
21 Tyla Martin Pine Crest 2:11.11
 
681
22 Corinne Carbone Evolution Aquatics 2:11.62
 
670 PB
23 Ashley Boddiford Blue Dolfins 2:11.68
 
669
24 Madison Rizzo Daytona Beach Speed 2:11.93
 
663 PB
D Final LCM
Rank Name Team Time Points
25 Alli Kopas Swim Fort Lauderdale 2:10.87
 
686
26 Kelley Heron South Florida Aquatic Club 2:11.01
 
701 PB
27 Daniella Vandenberg Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:11.15
 
667
28 Stephanie Campo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:11.28
 
677 PB
29 Sydnee Aubin Seacoast Swimming Association (MA) 2:13.72
 
643 PB
30 Abigail Martin Bluefish Swim Cl 2:13.85
 
641 PB
31 Camryn Hudson Lake Lytal Lightning 2:16.35
 
589
32 Meghan Gray Exeter Swim Team 2:16.75
 
564 PB
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points
1 Alia Atkinson South Florida Aquatic Club 2:05.11
 
803
2 Erin Voss Greater Holyoke YMCA 2:05.84
 
799
3 Kyra Sarazen Seacoast Swimming Association (MA) 2:05.87
 
799 PB
4 Alina Schulhofer Performance Aquatics 2:06.47
 
771
5 Andreina Pinto Gator Swim Club 2:06.81
 
763
6 Alena Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville 2:07.66
 
776 PB
7 Rhiannon Jeffrey Phoenix Swimming 2:07.82
 
740
8 Skye Carey Golden Panther Aquatics 2:08.07
 
735
9 Melissa Marinheiro South Florida Aquatic Club 2:08.87
 
730
10 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club 2:08.99
 
795 PB
11 Kelsey Hahn Blue Dolfins 2:09.35
 
720
12 Lilly Vivado Bluefish Swim Cl 2:09.84
 
709
13 Lydia Musleh Pine Crest 2:09.99
 
692
14 Kate Magill Seacoast Swimming Association (MA) 2:10.02
 
723 PB
15 Angela Cicenia Azura Florida Aquatics 2:10.22
 
687 PB
16 Florencia Almada Swim Florida 2:10.26
 
699 PB
17 Isabel Reis Seacoast Swimming Association (MA) 2:10.35
 
684
18 Kahra Williams Gator Swim Club 2:10.55
 
693
19 Tyla Martin Pine Crest 2:10.59
 
692 PB
20 Megan Vuong Mississauga Swimming 2:10.60
 
647
21 Luisa Braga Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:10.63
 
691
22 Sloane Sizemore Pompano Beach Piranhas 2:10.92
 
751
23 Corinne Carbone Evolution Aquatics 2:11.41
 
674 PB
24 Ashley Boddiford Blue Dolfins 2:11.63
 
670
25 Madison Rizzo Daytona Beach Speed 2:11.94
 
663 PB
26 Stephanie Campo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:12.23
 
657 PB
27 Camryn Hudson Lake Lytal Lightning 2:12.25
 
675 PB
28 Alli Kopas Swim Fort Lauderdale 2:12.38
 
654
29 Kelley Heron South Florida Aquatic Club 2:12.49
 
669 PB
30 Meghan Gray Exeter Swim Team 2:12.71
 
647 PB
31 Sydnee Aubin Seacoast Swimming Association (MA) 2:12.72
 
665 PB
32 Daniella Vandenberg Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:12.78
 
632
33 Abigail Martin Bluefish Swim Cl 2:13.27
 
653 PB
34 Maddy Redding Seacoast Swimming Association (MA) 2:13.36
 
651
35 Victoria Barczyk City of Lafayette Aquatics 2:13.56
 
616
36 Jesse Tobin Greater Holyoke YMCA 2:13.64
 
645
37 Andrea Van Den Berg Azura Florida Aquatics 2:13.68
 
626 PB
38 Jillian Barczyk City of Lafayette Aquatics 2:13.85
 
688 PB
39 Catalina Galea Berraud Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:13.93
 
608
40 Marisa Reidemeister Bluefish Swim Cl 2:14.09
 
605
41 Aly Pacitti Plantation Swim Team 2:14.27
 
614
42 Tara Leininger North Palm Beach Swim Club 2:14.34
 
631
43 Audrey Mason Pine Crest 2:14.47
 
610
44 Dani Jordan Swim Florida 2:14.65
 
606
45 Emiliana Pelaez YMCA of South Fl 2:14.88
 
602 PB
46 Catharine COOPER GOMEZ Coral Springs Swim Club 2:14.91
 
619
47 Emily McQuaid Bluefish Swim Cl 2:14.98
 
600
48 Georgiana Gardner Seacoast Swimming Association (MA) 2:15.00
 
599 PB
49 Dorian McMenemy Evolution Aquatics 2:15.03
 
586 PB
50 Julia Klier Bluefish Swim Cl 2:15.05
 
598 PB
51 Gianna Spremullo Seacoast Swimming Association (MA) 2:15.07
 
687 PB
52 Angela Pan Mississauga Swimming 2:15.08
 
585
53 Lacy Phillips Wahoos of Wellington 2:15.25
 
594 PB
53 Kylie Herman South Florida Aquatic Club 2:15.25
 
594
55 Callie Breiter Phoenix Swimming 2:15.30
 
780
56 Audrey Duvall Seacoast Swimming Association (MA) 2:15.36
 
610
57 April O'Gorman Daytona Beach Speed 2:15.48
 
607 PB
58 Sophia Smith Phoenix Swimming 2:15.59
 
587
59 Haley Cordery Bluefish Swim Cl 2:15.64
 
586
60 Nicole Gomez North Palm Beach Swim Club 2:15.68
 
674
61 Sarah Asseraf Swim Fort Lauderdale 2:15.85
 
600
62 Delaney Biro Coral Springs Swim Club 2:15.92
 
669
63 Madeline Westover Crimson Aquatics 2:16.07
 
565
64 Rachel Landry Phoenix Swimming 2:16.20
 
592 PB
65 Alex Griffith Swim Florida 2:16.24
 
574 PB
66 Brooke Jameson North Shore Swim 2:16.34
 
559
67 Shayne Sipowski North Palm Beach Swim Club 2:16.83
 
562 PB
68 Haley Nolan Phoenix Swimming 2:16.86
 
549 PB
69 Kaitlyn Hunt Blue Dolfins 2:16.91
 
561 PB
70 Lindsey Sauer Coral Springs Swim Club 2:16.99
 
559 PB
71 Grace Cozad Wahoos of Wellington 2:17.04
 
576
72 Natalia Kaczor Greater Holyoke YMCA 2:17.27
 
554
73 Emily Clements Phoenix Swimming 2:17.51
 
737
74 Maddie Biron North Shore Swim 2:17.54
 
548
75 Autumn Ledgin Saint Andrew's Swimming 2:17.63
 
534
76 Rachel Cline Race Aquatics 2:17.69
 
545
77 Maddy McCloskey Greater Holyoke YMCA 2:17.72
 
545
78 Ali Petrozza Phoenix Swimming 2:17.79
 
543
79 Sam D'Alessandro North Shore Swim 2:17.81
 
560
80 Grace Cavanaugh Evolution Aquatics 2:17.88
 
629 PB
81 Aimee Miller City of Lafayette Aquatics 2:18.01
 
556
82 Julia Rucker Phoenix Swimming 2:18.37
 
532
83 Kelsey Cordery Bluefish Swim Cl 2:18.53
 
546
84 Samantha Breistol Performance Aquatics 2:18.58
 
528
85 Audra Duffy Blue Dolfins 2:18.77
 
512
86 Fatimah Westbrook Pompano Beach Piranhas 2:19.29
 
514
87 Colleen Mahoney Seacoast Swimming Association (MA) 2:19.34
 
576
88 Emily Wood Race Aquatics 2:19.38
 
513
89 Abolade Oyetunji South Florida Aquatic Club 2:19.56
 
526
90 Felicia Lombardi North Shore Swim 2:19.60
 
526 PB
90 Margaret Gholston Race Aquatics 2:19.60
 
594
92 Kim Nguyen Gator Swim Club 2:19.83
 
521
92 Alyssa Stark Unattached-Florida 2:19.83
 
566
94 Sophia Bucaro Azura Florida Aquatics 2:19.87
 
503
95 Bella Garbacz Phoenix Swimming 2:19.88
 
565
96 Talisa Lanoe Performance Aquatics 2:19.99
 
489
97 Katie Cashin Evolution Aquatics 2:20.22
 
582
98 Verania Andrade Wahoos of Wellington 2:20.33
 
556
99 Kelly Gest Pompano Beach Piranhas 2:20.38
 
511
100 Nicole Hunnewell Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:20.52
 
479
101 Alison Murtagh Phoenix Swimming 2:20.64
 
489
102 Lindsay Rife Blue Dolfins 2:20.67
 
488 PB
103 Ty Fell Paducah Swim Team 2:20.72
 
488
104 Elizabeth Hein Bluefish Swim Cl 2:20.98
 
483
105 Bailey Warren Performance Aquatics 2:21.03
 
499
106 Hannah Trieschmann Wahoos of Wellington 2:21.08
 
498
107 Lilliana Calero South Florida Aquatic Club 2:21.11
 
480
108 Camila Manrique Plantation Swim Team 2:21.32
 
476
109 Shannon McLaughlin Bluefish Swim Cl 2:21.94
 
465
110 Racine Ross Azura Florida Aquatics 2:21.98
 
481
111 Kayla Stevens East Coast Swim Team 2:22.09
 
462
112 Bailey Grabenhorst Performance Aquatics 2:22.50
 
443
113 Allyson Schwarz Daytona Beach Speed 2:22.60
 
470
114 Madeline Ayres North Palm Beach Swim Club 2:22.86
 
532
115 Ashley Cozad Wahoos of Wellington 2:23.69
 
516
116 Kelly Secrest North Palm Beach Swim Club 2:23.72
 
450
117 Ashley Herrod Wahoos of Wellington 2:24.46
 
420
118 Maria Burzillo Evolution Aquatics 2:27.16
 
375
119 Mia Marquez Pompano Beach Piranhas 2:29.23
 
397
120 Victoria Arlen Seacoast Swimming Association (MA) 2:33.44
 
267
Hanako Worrell Blue Dolfins DQ
Kristyn Popowski Greater Holyoke YMCA DQ
Sally Alrutz Greater Holyoke YMCA DQ
Grace Horton City of Lafayette Aquatics DQ
Dani Gomez Pine Crest DQ
Courtney Dye Evolution Aquatics DQ