Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Azura Florida Aquatics (A) Azura Florida Aquatics
  1. Carlos Herrera
  2. Marco Guarente
  3. Mateo Gonzalez Medina
  4. Franco Lupoli
1:36.01
 
2 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. John Fulginiti
  2. Zach Poti
  3. Benjamin Whitty
  4. Noah Hensley
1:38.25
 
3 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Brian Poon
  2. Sebastian Melendez
  3. Stevos Baczek
  4. Jason Jung
1:38.97
 
4 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Nicholas Brown
  2. Michael Choate
  3. Noah Moniz
  4. Maxwell Miranda
1:39.30
 
5 Azura Florida Aquatics (B) Azura Florida Aquatics
  1. Noah Mascoll-Gomes
  2. Raiz Tjon-A-Joe
  3. Fernando Alatorre
  4. Arvin Moradi
1:39.48
 
6 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Kellen Gray
  2. Zachary Bishop
  3. Samuel Hodgman
  4. Connar Patterson
1:39.54
 
7 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Jennings McCoy
  2. Michael Bartley
  3. Christopher Smith
  4. Josh Dinardo
1:39.64
 
8 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Matthew England
  2. Eric Pauls
  3. Matt Jones
  4. Brendan Sullivan
1:40.89
 
9 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Ryan Capote
  2. Marc Rojas
  3. Timothy Wynter
  4. Ervin Marin
1:40.95
 
10 Daytona Beach Speed Daytona Beach Speed
  1. Viktor Toth
  2. Taylor Harberson
  3. Sultan Aliev
  4. Levi Parsons
1:41.74
 
11 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Peter Bankes
  2. Joe Turk
  3. Will Pannos
  4. Adi Arifovic
1:42.44
 
12 YMCA of South Fl YMCA of South Fl
  1. Fernando Navarrete
  2. Eric Veit
  3. Juan Imposimato
  4. Mark Burnley
1:42.47
 
13 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Cody Leonard
  2. Wyatt Matschner
  3. Reilly Maguire
  4. Mickey Kennedy
1:43.30
 
14 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Juan Lucas
  2. CJ Kopecki
  3. Esteban Diaz Velasco Diaz-Velasco
  4. Alfredo Mesa
1:43.67
 
15 Blue Marlins of Hialeah Garden Blue Marlins of Hialeah Garden
  1. Antonio Perez
  2. Kenny Cordoves
  3. Diego Mateus
  4. Jonathan Rodriguez
1:43.95
 
16 Boca Raton Swim Boca Raton Swim
  1. Otavio Metzker
  2. Matthew Fisher
  3. Shawn String
  4. Drake Gil
1:44.02
 
17 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Andrew Macdonald
  2. Jameson Rose
  3. Luke Nelson
  4. Thomas Anderson
1:45.09
 
18 Greater Holyoke YMCA Greater Holyoke YMCA
  1. Andrew Paul
  2. Devon Major
  3. Chase Konstantakos
  4. Zachary Meunier
1:45.73
 
19 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Thomas Alger
  2. Maxwell Spurrell
  3. Nathan Kramer
  4. Neel Sekar
1:46.52
 
20 Saint Edwards Aquatics Saint Edwards Aquatics
  1. Andrew Brown
  2. Allan Ross
  3. Tomas Botero
  4. Spencer Greaves
1:49.32
 
21 Performance Aquatics Performance Aquatics
  1. Dennis Minshew
  2. Kaden Shover
  3. Duke Nguyen
  4. Geno Darin
1:49.40
 
Plantation Swim Team Plantation Swim Team
  1. Leonardo Manrique
  2. Eitan Ghelman
  3. Bennett Rodriguez
  4. Jacob Rogatinsky
DQ