Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

400 IM Men

A Final LCM
Rank Name Team Time Points
1 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 4:29.33
 
923 PB
2 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club 4:30.42
 
864
3 John Fulginiti Blue Dolfins 4:35.87
 
847
4 Brian Poon Phoenix Swimming 4:36.01
 
813
5 Joe Turk Phoenix Swimming 4:39.33
 
783 PB
6 Marco Guarente Azura Florida Aquatics 4:41.98
 
760 PB
7 Julio Horrego City Of Hialeah Storm 4:44.69
 
769
8 Nicholas Brown Bluefish Swim Cl 4:47.02
 
716
B Final LCM
Rank Name Team Time Points
9 True Sweetser Gator Swim Club 4:43.01
 
751 PB
10 Patrick Groters Pine Crest 4:44.62
 
770
11 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics 4:48.03
 
708
12 Ricardo Miranda-Casallas Daytona Beach Speed 4:48.64
 
702 PB
13 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA 4:50.97
 
914 PB
14 Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming 4:52.14
 
705
15 Adi Arifovic Phoenix Swimming 4:56.18
 
687 PB
16 Benjamin Whitty Blue Dolfins 4:58.40
 
653
C Final LCM
Rank Name Team Time Points
17 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club 4:47.50
 
761 PB
18 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 4:51.10
 
714 PB
19 Sebastian Melendez Phoenix Swimming 4:52.32
 
720
20 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club 4:54.33
 
885
21 Blaise Wise Nu Wave Swim Club 4:57.49
 
628
22 Cameron Anderson Martin County Aquatics 4:58.04
 
656 PB
23 Wyatt Matschner Blue Dolfins 5:00.78
 
601
24 Will Pannos Phoenix Swimming 5:01.93
 
592
D Final LCM
Rank Name Team Time Points
25 Noah Moniz Bluefish Swim Cl 4:51.68
 
709
26 Carter Strickland Loggerhead Aquatics 4:56.31
 
686
27 Reilly Maguire Blue Dolfins 4:56.53
 
684
28 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning 4:56.94
 
681 PB
29 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 4:57.84
 
625 PB
30 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl 4:58.14
 
655
31 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club 5:01.87
 
625
32 Jack Carignan Phoenix Swimming 5:03.25
 
721
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points
1 Brian Poon Phoenix Swimming 4:27.73
 
889 PB
2 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 4:31.00
 
907 PB
3 Joe Turk Phoenix Swimming 4:34.98
 
822 PB
4 John Fulginiti Blue Dolfins 4:38.12
 
827
5 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club 4:40.30
 
775
6 Marco Guarente Azura Florida Aquatics 4:41.33
 
766 PB
7 Nicholas Brown Bluefish Swim Cl 4:42.34
 
757 PB
8 Julio Horrego City Of Hialeah Storm 4:43.67
 
778
9 True Sweetser Gator Swim Club 4:43.79
 
744 PB
10 Benjamin Whitty Blue Dolfins 4:48.64
 
735
11 Patrick Groters Pine Crest 4:49.19
 
730
12 Ricardo Miranda-Casallas Daytona Beach Speed 4:49.34
 
696 PB
13 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics 4:50.43
 
687
14 Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming 4:51.07
 
714
15 Adi Arifovic Phoenix Swimming 4:51.25
 
729 PB
16 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA 4:52.18
 
904 PB
17 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club 4:53.08
 
713
18 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 4:53.14
 
697 PB
19 Cameron Anderson Martin County Aquatics 4:54.79
 
683 PB
20 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club 4:55.10
 
879
21 Sebastian Melendez Phoenix Swimming 4:55.29
 
695
22 Wyatt Matschner Blue Dolfins 4:56.16
 
639 PB
23 Will Pannos Phoenix Swimming 4:57.20
 
631
24 Blaise Wise Nu Wave Swim Club 4:57.93
 
625
25 Reilly Maguire Blue Dolfins 4:58.22
 
670
26 Noah Moniz Bluefish Swim Cl 4:58.37
 
654
27 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning 4:59.46
 
660 PB
28 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club 4:59.63
 
643
29 Jack Carignan Phoenix Swimming 5:00.49
 
744
30 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 5:00.75
 
602 PB
31 Carter Strickland Loggerhead Aquatics 5:01.71
 
642
32 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl 5:02.54
 
620
33 Davis Edwards Nu Wave Swim Club 5:03.96
 
715
34 Maximilian Asnis Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 5:05.89
 
608
35 Peter Bankes Phoenix Swimming 5:06.47
 
588
36 Thomas Hale Azura Florida Aquatics 5:06.68
 
555
37 Darrien Heil Gulf Coast Swim Team 5:11.25
 
566
38 Ethan Carter East Coast Swim Team 5:13.33
 
503
39 EJ Pineiro-barros YMCA of South Fl 5:13.85
 
531
Fernando Fernandez Gator Swim Club NS