Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Fly Men

A Final LCM
Rank Name Team Time Points
1 Marcin Cieslak Gator Swim Club 2:00.53
 
915
2 Zack Chetrat Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:00.64
 
913
3 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 2:00.79
 
990 PB
4 Julio Galofre Unattached-Florida 2:05.65
 
819
5 Joe Turk Phoenix Swimming 2:08.08
 
782 PB
6 Zachary Bishop Exeter Swim Team 2:08.78
 
769 PB
7 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club 2:09.09
 
836 PB
8 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics 2:09.30
 
752 PB
B Final LCM
Rank Name Team Time Points
9 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics 2:10.51
 
730 PB
10 Esteban Araya Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:11.60
 
710
11 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning 2:11.69
 
717 PB
12 Cade Fuxan Nu Wave Swim Club 2:12.11
 
709
13 John Meisenheimer Unattached-Florida 2:14.52
 
659 PB
14 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club 2:15.43
 
681 PB
15 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) 2:17.30
 
619
16 Parker Bierman North Palm Beach Swim Club 2:17.43
 
690 PB
C Final LCM
Rank Name Team Time Points
17 Matt Strickland Swim Florida 2:13.16
 
764 PB
18 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA 2:15.34
 
922 PB
19 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:16.51
 
633
20 Jake Mier Planet Swim Aqua 2:17.42
 
690
21 Sam Lippmann Seacoast Swimming Association (MA) 2:18.32
 
675
22 Michael Conrad Nu Wave Swim Club 2:18.36
 
594 PB
23 Diego Mateus Blue Marlins of Hialeah Garden 2:19.03
 
663 PB
24 Brayan Perez Blue Marlins of Hialeah Garden 2:19.11
 
738 PB
D Final LCM
Rank Name Team Time Points
25 Antonio Perez Blue Marlins of Hialeah Garden 2:16.88
 
619 PB
26 Alexander Narvaez-Duckworth Gator Swim Club 2:19.53
 
655
27 Robert Catron Blue Dolfins 2:22.85
 
600
28 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl 2:23.76
 
542
29 Jared Ingram Lake Lytal Lightning 2:28.71
 
464 PB
Quinn Roth Swim Fast NS
Colin Smith Lake Lytal Lightning NS
Koki White Race Aquatics NS
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points
1 Zack Chetrat Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:02.43
 
879
2 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 2:03.96
 
931
3 Zach Poti Blue Dolfins 2:05.47
 
859 PB
4 Joe Turk Phoenix Swimming 2:07.98
 
784 PB
5 Zachary Bishop Exeter Swim Team 2:09.51
 
756
6 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club 2:10.01
 
820 PB
7 William Pisani Lake Lytal Lightning 2:10.21
 
743
8 Julio Galofre Unattached-Florida 2:10.36
 
733
9 Marcin Cieslak Gator Swim Club 2:10.45
 
731
10 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics 2:10.79
 
725 PB
11 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning 2:11.01
 
729 PB
12 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics 2:11.26
 
716 PB
13 Esteban Araya Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:11.85
 
706
14 Noah Hensley Blue Dolfins 2:12.25
 
699
15 John Meisenheimer Unattached-Florida 2:13.95
 
669 PB
16 Cade Fuxan Nu Wave Swim Club 2:14.12
 
674
17 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club 2:14.40
 
698 PB
18 Nico Medina Pine Crest 2:14.61
 
665
19 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) 2:14.99
 
659
20 Will Pannos Phoenix Swimming 2:15.65
 
648
21 Ervin Marin South Florida Aquatic Club 2:15.89
 
716 PB
22 Parker Bierman North Palm Beach Swim Club 2:16.15
 
712 PB
23 Christian Schoen Phoenix Swimming 2:16.63
 
704
24 Matt Strickland Swim Florida 2:16.82
 
700 PB
24 Maximilian Asnis Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:16.82
 
700 PB
26 Jake Mier Planet Swim Aqua 2:16.85
 
700
27 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:16.96
 
625
28 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA 2:17.41
 
887
29 Sam Lippmann Seacoast Swimming Association (MA) 2:17.68
 
686
30 Joshua Stoute Swim Fast 2:17.80
 
760
31 Michael Conrad Nu Wave Swim Club 2:17.95
 
600 PB
32 Drake Gil Boca Raton Swim 2:18.22
 
753
33 Sebastian Melendez Phoenix Swimming 2:18.41
 
673
34 Sidrell Williams Saint Andrew's Swimming 2:18.64
 
589
35 Diego Mateus Blue Marlins of Hialeah Garden 2:18.74
 
668 PB
36 Brayan Perez Blue Marlins of Hialeah Garden 2:19.10
 
738 PB
37 Max Blanch Phoenix Swimming 2:19.14
 
588 PB
38 Colin Smith Lake Lytal Lightning 2:19.44
 
612 PB
39 Koki White Race Aquatics 2:19.75
 
570
40 Antonio Perez Blue Marlins of Hialeah Garden 2:20.42
 
559 PB
41 Alexander Narvaez-Duckworth Gator Swim Club 2:20.50
 
638
42 John Cannon AK Sharks 2:20.75
 
591
43 Quinn Roth Swim Fast 2:21.18
 
627 PB
44 Alfredo Mesa South Florida Aquatic Club 2:21.30
 
582
45 Jared Ingram Lake Lytal Lightning 2:21.49
 
579 PB
46 Robert Catron Blue Dolfins 2:21.55
 
621
47 John Lalime Saint Edwards Aquatics 2:22.96
 
555 PB
48 Michael Brunelli Phoenix Swimming 2:23.35
 
548
49 Ben Koros Loggerhead Aquatics 2:23.43
 
510
50 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl 2:23.46
 
547
51 Edmond Giang Evolution Aquatics 2:23.66
 
784
52 Fernando Fernandez Gator Swim Club 2:23.70
 
586 PB
53 Felipe Farias Farias Plantation Swim Team 2:23.91
 
511
54 Juan Diaz South Florida Aquatic Club 2:24.75
 
569
55 Alexio Musleh Pine Crest 2:26.14
 
623
56 Julian Ortega Lake Lytal Lightning 2:27.33
 
449 PB
57 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed 2:27.46
 
483
Bryce Pierce Coral Springs Swim Club DQ
Mason Wilby Gator Swim Club DQ
Michael Choate Bluefish Swim Cl DQ
Thomas Hale Azura Florida Aquatics DQ