Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

400 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Azura Florida Aquatics (A) Azura Florida Aquatics
  1. Marco Guarente
  2. Raiz Tjon-A-Joe
  3. Mateo Gonzalez Medina
  4. Carlos Herrera
3:31.66
 
2 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Maxwell Miranda
  2. Nicholas Brown
  3. Noah Moniz
  4. Michael Choate
3:37.85
 
3 Lake Lytal Lightning Lake Lytal Lightning
  1. Michael Rahrig
  2. Yousef Abd El Raouf
  3. Jared Ingram
  4. William Pisani
3:39.40
 
4 Azura Florida Aquatics (B) Azura Florida Aquatics
  1. Francisco Calderon
  2. Noah Mascoll-Gomes
  3. Fernando Alatorre
  4. Christian Garcia
3:40.88
 
5 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Adi Arifovic
  2. Jason Jung
  3. Brian Poon
  4. Joe Turk
3:41.19
 
6 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Zach Poti
  2. John Fulginiti
  3. Benjamin Whitty
  4. Noah Hensley
3:41.28
 
7 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Kellen Gray
  2. Samuel Hodgman
  3. Zachary Bishop
  4. Connar Patterson
3:42.26
 
8 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Brendan Sullivan
  2. Eric Pauls
  3. Andrew Macdonald
  4. Luke Nelson
3:42.81
 
9 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Michael Walsh
  2. Sebastian Melendez
  3. Austin Critchlow
  4. Stevos Baczek
3:43.46
 
10 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Michael Bartley
  2. Christopher Smith
  3. Jennings McCoy
  4. Josh Dinardo
3:43.54
 
11 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. CJ Kopecki
  2. Timothy Wynter
  3. Ryan Capote
  4. Alfredo Mesa
3:44.79
 
12 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. True Sweetser
  2. Alexander Narvaez-Duckworth
  3. Fernando Fernandez
  4. Eric Geunes
3:46.22
 
13 YMCA of South Fl YMCA of South Fl
  1. Juan Imposimato
  2. Eric Veit
  3. Fernando Navarrete
  4. Mark Burnley
3:48.66
 
14 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Cody Leonard
  2. Reilly Maguire
  3. Wyatt Matschner
  4. Mickey Kennedy
3:49.43
 
15 Greater Holyoke YMCA (A) Greater Holyoke YMCA
  1. Nathan McClure
  2. Jared Lubarsky
  3. Matthew Quinney
  4. Zachary Meunier
3:49.61
 
16 Boca Raton Swim Boca Raton Swim
  1. Matthew Fisher
  2. Matthew Taddonio
  3. Drake Gil
  4. Shawn String
3:50.75
 
17 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Neel Sekar
  2. Nathan Kramer
  3. Thomas Alger
  4. Mavin Liu
3:52.34
 
18 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Andrew Hodge
  2. Matt Jones
  3. Jameson Rose
  4. Thomas Anderson
3:52.59
 
19 Greater Holyoke YMCA (B) Greater Holyoke YMCA
  1. Chase Konstantakos
  2. Andrew Paul
  3. Devon Major
  4. Andy Endress
3:55.22
 
20 Swim Florida Swim Florida
  1. Daniel Young
  2. Jonah Martinez
  3. Michael Walch
  4. Matt Strickland
3:56.96
 
21 Plantation Swim Team Plantation Swim Team
  1. Eitan Ghelman
  2. Bennett Rodriguez
  3. Felipe Farias Farias
  4. Leonardo Manrique
3:58.11
 
22 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Ricardo Roche
  2. Rafael Rodriguez
  3. Leo Mateus
  4. Esteban Diaz Velasco Diaz-Velasco
3:59.79
 
23 Saint Edwards Aquatics Saint Edwards Aquatics
  1. Andrew Brown
  2. Spencer Greaves
  3. John Lalime
  4. Gavin Ross
4:04.14
 
Mandarin Aquatic Mandarin Aquatic NS