Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

800 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Azura Florida Aquatics (A) Azura Florida Aquatics
  1. Carlos Herrera
  2. Mateo Gonzalez Medina
  3. Fernando Alatorre
  4. Franco Lupoli
7:51.61
 
2 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Zach Poti
  2. Noah Hensley
  3. John Fulginiti
  4. Benjamin Whitty
8:02.03
 
3 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Eric Pauls
  2. Andrew Macdonald
  3. Jameson Rose
  4. Luke Nelson
8:05.18
 
4 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. Mason Wilby
  2. Eric Geunes
  3. Alexander Narvaez-Duckworth
  4. True Sweetser
8:05.66
 
5 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Jason Jung
  2. Sebastian Melendez
  3. Joe Turk
  4. Brian Poon
8:05.98
 
6 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Timothy Wynter
  2. Marc Rojas
  3. CJ Kopecki
  4. Ervin Marin
8:07.96
 
7 Azura Florida Aquatics (B) Azura Florida Aquatics
  1. Andres Lares
  2. Noah Mascoll-Gomes
  3. Marco Guarente
  4. Christian Garcia
8:08.95
 
8 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Maxwell Miranda
  2. Nicholas Brown
  3. Noah Moniz
  4. Michael Choate
8:09.83
 
9 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Michael Walsh
  2. Michael Brunelli
  3. Stevos Baczek
  4. Adi Arifovic
8:12.55
 
10 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Connar Patterson
  2. Samuel Hodgman
  3. Kellen Gray
  4. Zachary Bishop
8:12.69
 
11 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Michael Bartley
  2. Dale Gable
  3. Jennings McCoy
  4. Christopher Smith
8:19.73
 
12 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Ryan Capote
  2. Rafael Rodriguez
  3. Jordan Colon
  4. Juan Lucas
8:20.18
 
13 Greater Holyoke YMCA Greater Holyoke YMCA
  1. Devon Major
  2. Matthew Quinney
  3. Nathan McClure
  4. Jared Lubarsky
8:27.21
 
14 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Mickey Kennedy
  2. Wyatt Matschner
  3. Reilly Maguire
  4. Jeremy Rockaway
8:31.78
 
15 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Brendan Sullivan
  2. Sam Lippmann
  3. Andrew Hodge
  4. Thomas Anderson
8:34.45
 
16 Saint Edwards Aquatics Saint Edwards Aquatics
  1. Andrew Brown
  2. Spencer Greaves
  3. Gavin Ross
  4. Tomas Botero
8:44.19
 
17 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Thomas Alger
  2. Mavin Liu
  3. Nathan Kramer
  4. Neel Sekar
8:44.69
 
18 Plantation Swim Team Plantation Swim Team
  1. Nick Pacitti
  2. Bennett Rodriguez
  3. Eitan Ghelman
  4. Felipe Farias Farias
8:46.99