Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Breast Men

B Final LCM
Rank Name Team Time Points
9 Benjamin Whitty Blue Dolfins 2:29.99
 
799
10 John Fulginiti Blue Dolfins 2:30.23
 
796
11 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 2:31.17
 
783 PB
12 Brendan Teeters Pine Crest 2:32.53
 
718 PB
13 Thomas Gallup Exeter Swim Team 2:34.31
 
739 PB
14 Wyatt Matschner Blue Dolfins 2:34.51
 
696
15 Cameron Anderson Martin County Aquatics 2:35.90
 
717 PB
16 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning 2:37.30
 
706 PB
C Final LCM
Rank Name Team Time Points
17 Ryan Graff Pine Crest 2:33.47
 
711 PB
18 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA 2:35.56
 
722
19 Enrique Anzola AK Sharks 2:37.63
 
701 PB
20 Fernando Fernandez Gator Swim Club 2:37.67
 
701 PB
21 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics 2:38.20
 
693 PB
22 Jeremy Rockaway Blue Dolfins 2:38.74
 
686
23 Dylan Allen Swim Fort Lauderdale 2:42.22
 
585 PB
24 Elad Fraiman Swim Fast 2:45.63
 
594
D Final LCM
Rank Name Team Time Points
25 Yona Rubin Swim Fort Lauderdale 2:38.46
 
759
26 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:40.16
 
619 PB
27 Samuel Hodgman Exeter Swim Team 2:40.82
 
610 PB
28 Andrew Paul Greater Holyoke YMCA 2:41.84
 
644
29 Mattias Keyser Seacoast Swimming Association (MA) 2:42.45
 
636 PB
30 Chris Gross Nu Wave Swim Club 2:43.85
 
569
31 Michael Walch Swim Florida 2:45.77
 
593 PB
32 Maxwell Spurrell Bluefish Swim Cl 2:47.72
 
567
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points
1 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:18.27
 
924
2 Marco Guarente Azura Florida Aquatics 2:22.35
 
864
3 Julio Horrego City Of Hialeah Storm 2:24.93
 
871
4 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club 2:25.56
 
817
5 Kameron Sipowski North Palm Beach Swim Club 2:26.82
 
799
6 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics 2:27.79
 
785 PB
7 Brian Poon Phoenix Swimming 2:28.85
 
776
8 Alberto Gomez Miami Dade County Aquatic Club 2:30.11
 
805 PB
9 John Fulginiti Blue Dolfins 2:32.09
 
770
10 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club 2:32.54
 
723 PB
11 Brendan Teeters Pine Crest 2:32.85
 
713 PB
12 Ervin Marin South Florida Aquatic Club 2:33.79
 
754
13 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 2:33.80
 
746 PB
13 Cameron Anderson Martin County Aquatics 2:33.80
 
746 PB
15 Benjamin Whitty Blue Dolfins 2:34.27
 
739
16 Thomas Gallup Exeter Swim Team 2:35.08
 
728
17 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning 2:35.37
 
732 PB
18 Wyatt Matschner Blue Dolfins 2:35.62
 
681
19 Ryan Graff Pine Crest 2:35.64
 
680 PB
20 Enrique Anzola AK Sharks 2:38.25
 
693 PB
21 Dylan Allen Swim Fort Lauderdale 2:38.40
 
637 PB
22 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA 2:38.97
 
675
23 Fernando Fernandez Gator Swim Club 2:39.58
 
675 PB
24 Will Pannos Phoenix Swimming 2:40.60
 
613
25 Elad Fraiman Swim Fast 2:40.64
 
661
26 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics 2:41.07
 
655 PB
27 Jeremy Rockaway Blue Dolfins 2:41.30
 
652
28 Ethan Carter East Coast Swim Team 2:41.54
 
594
29 Michael Walch Swim Florida 2:42.02
 
642 PB
30 Yona Rubin Swim Fort Lauderdale 2:42.19
 
709
31 Mattias Keyser Seacoast Swimming Association (MA) 2:42.42
 
637 PB
32 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:42.52
 
587 PB
32 Andrew Paul Greater Holyoke YMCA 2:42.52
 
635
34 Samuel Hodgman Exeter Swim Team 2:42.57
 
586 PB
35 Nicholas Diebold Phoenix Swimming 2:42.85
 
631
36 Chris Gross Nu Wave Swim Club 2:43.76
 
571
37 Max Reich Phoenix Swimming 2:44.89
 
758 PB
38 Samuel Colaiacova Boca Raton Swim 2:44.99
 
554
39 Tanner Cummings Race Aquatics 2:45.37
 
598
40 Sebastian Velandia Blue Marlins of Hialeah Garden 2:45.94
 
542
41 Alexio Musleh Pine Crest 2:46.33
 
655
42 Phillip Stevens Mandarin Aquatic 2:46.90
 
529
43 Jack Higgins Phoenix Swimming 2:48.19
 
561
44 Brandun Herbert NTC Aquatics 2:48.36
 
551
45 Maxwell Spurrell Bluefish Swim Cl 2:48.77
 
554
46 Gavin Armstrong City of Lafayette Aquatics 2:48.92
 
552
47 Christian Schoen Phoenix Swimming 2:49.29
 
547
48 Eric Veit YMCA of South Fl 2:50.74
 
521
49 Jonah Martinez Swim Florida 2:50.87
 
519
Christopher Schulte Pompano Beach Piranhas DQ
Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming NS
Quinn Cassidy Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) DQ
Thomas Hale Azura Florida Aquatics DQ
Brian Arnaud Coral Springs Swim Club NS
Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics NS
Brendan Cassie South Florida Aquatic Club NS
Carson Walker Oxbridge Aquatic Club DQ