CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

400 Medley Relay Women

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Swim Fort Lauderdale Swim Fort Lauderdale
  1. Amanda Tipton
  2. Caitlin Ahern
  3. Elizabeth Zubero
  4. Alli Kopas
4:24.65
 
2 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. Kahra Williams
  2. Hrafnhildur Luthersdottir
  3. Hannah Burns
  4. Lindsey Trematerra
4:27.37
 
3 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Kyra Sarazen
  2. Julia Degregorio
  3. Isabel Reis
  4. Maddy Redding
4:28.67
 
4 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Melissa Marinheiro
  2. Valentina Artemeva
  3. Kathleen Golding
  4. Kelley Heron
4:29.31
 
5 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Ashley Boddiford
  2. Taylor Grabenhorst
  3. Madison Floyd
  4. Kelsey Hahn
4:30.62
 
6 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Callie Breiter
  2. Carlyn Soares
  3. Anna Carroll
  4. Rhiannon Jeffrey
4:34.12
 
7 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Marisa Reidemeister
  2. Haley Gula
  3. Lilly Vivado
  4. Haley Cordery
4:35.69
 
8 Performance Aquatics Performance Aquatics
  1. Talisa Lanoe
  2. Bailey Grabenhorst
  3. Catalina Mendieta
  4. Caroline Simmons
4:36.20
 
9 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Georgiana Gardner
  2. Caroline Batista
  3. Emma Whall
  4. Sydnee Aubin
4:36.73
 
10 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Julia Klier
  2. Emily McQuaid
  3. Catherine Erwin
  4. Abigail Martin
4:36.86
 
11 Azura Florida Aquatics Azura Florida Aquatics
  1. Angela Cicenia
  2. Patricia Casellas
  3. Racine Ross
  4. Andrea Van Den Berg
4:37.32
 
12 Greater Holyoke YMCA (A) Greater Holyoke YMCA
  1. Erin Voss
  2. Sierra Kenney
  3. Kelly Lajoie
  4. Natalia Kaczor
4:37.36
 
13 Evolution Aquatics (A) Evolution Aquatics
  1. Abigail Fischer
  2. Erin Kean
  3. Dorian McMenemy
  4. Corinne Carbone
4:37.46
 
14 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Maddie Biron
  2. Ansley Baker
  3. Sam D'Alessandro
  4. Cassidy Smith
4:38.44
 
15 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Emily Clements
  2. Julia Rucker
  3. Ali Petrozza
  4. Bella Garbacz
4:39.25
 
16 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Julie Cates
  2. Savannah Brennan
  3. Kaitlyn Hunt
  4. Lindsay Rife
4:45.16
 
17 North Palm Beach Swim Club North Palm Beach Swim Club
  1. Jen Secrest
  2. Madison Lichtig
  3. Acadia Rubin
  4. Nicole Gomez
4:46.46
 
17 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Carly Swanson
  2. Jessica Rodriguez
  3. Kylie Herman
  4. Abolade Oyetunji
4:46.46
 
19 Swim Florida Swim Florida
  1. Dani Jordan
  2. Lizzy White
  3. Shae Clifton
  4. Alex Griffith
4:47.32
 
20 Boca Raton Swim Boca Raton Swim
  1. Ashley Duritsa
  2. Frances Morales
  3. Kelly Harrington
  4. Kaley Creighton
4:47.89
 
21 City of Lafayette Aquatics City of Lafayette Aquatics
  1. Grace Horton
  2. Isabella Buttaci
  3. Allison Vizzi
  4. Jillian Barczyk
4:50.61
 
22 Greater Holyoke YMCA (B) Greater Holyoke YMCA
  1. Sally Alrutz
  2. Maddy McCloskey
  3. Samantha Riley Synan
  4. Jesse Tobin
4:51.17
 
23 Race Aquatics (A) Race Aquatics
  1. Rachel Cline
  2. Emily Wood
  3. Avery Witcher
  4. Margaret Gholston
4:53.26
 
24 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Meghan Gray
  2. Emily Metivier
  3. Kayla Metivier
  4. Isabel Roche
4:56.35
 
25 Evolution Aquatics (B) Evolution Aquatics
  1. Alison Lie
  2. Bridget Coffey
  3. Samantha Kilcoyne
  4. Grace Cavanaugh
4:57.82
 
26 Wahoos of Wellington Wahoos of Wellington
  1. Madeleine Crean
  2. Lacy Phillips
  3. Sydney Mutschler
  4. Grace Cozad
4:58.05
 
27 Plantation Swim Team (B) Plantation Swim Team
  1. Skye Downey
  2. Krissa Robinson
  3. Quinn Connor
  4. Chloe Adams
4:59.49
 
28 Swim Fast Swim Fast
  1. Allora Williams
  2. Tiffany Seto
  3. Jodi Kennedy
  4. Cameron Thomas
5:00.89
 
29 Race Aquatics (B) Race Aquatics
  1. Chloe Cummings
  2. Samantha Sutton
  3. Rosie Gary
  4. Sallie Sutton
5:01.12
 
Plantation Swim Team (A) Plantation Swim Team
  1. Meagan Abad
  2. Kimba Collymore
  3. Aly Pacitti
  4. Sophia Oliva
DQ
Pompano Beach Piranhas Pompano Beach Piranhas
  1. Sloane Sizemore
  2. Fatimah Westbrook
  3. Victoria Miyamoto
  4. Kelly Gest
DQ