Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

400 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Azura Florida Aquatics (A) Azura Florida Aquatics
  1. Fernando Alatorre
  2. Marco Guarente
  3. Mateo Gonzalez Medina
  4. Carlos Herrera
3:54.18
 
2 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Michael Choate
  2. Joshua Zimmt
  3. Maxwell Miranda
  4. Nicholas Brown
3:55.60
 
3 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Zach Poti
  2. Benjamin Whitty
  3. Noah Hensley
  4. John Fulginiti
3:56.60
 
4 Phoenix Swimming (A) Phoenix Swimming
  1. Joe Turk
  2. Brian Poon
  3. Christian Schoen
  4. Jason Jung
3:57.92
 
5 Exeter Swim Team Exeter Swim Team
  1. Kellen Gray
  2. Thomas Gallup
  3. Zachary Bishop
  4. Connar Patterson
3:58.71
 
6 South Florida Aquatic Club (A) South Florida Aquatic Club
  1. Timothy Wynter
  2. Marc Rojas
  3. Alfredo Mesa
  4. Ryan Capote
4:05.31
 
7 Azura Florida Aquatics (B) Azura Florida Aquatics
  1. Elvis Kotikovski
  2. Raiz Tjon-A-Joe
  3. Franco Lupoli
4:06.30
 
8 Lake Lytal Lightning Lake Lytal Lightning
  1. William Pisani
  2. Dylan Brisco
  3. Michael Rahrig
  4. Yousef Abd El Raouf
4:06.36
 
9 Seacoast Swimming Association (MA) (A) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Matthew England
  2. Mattias Keyser
  3. Andrew Macdonald
  4. Eric Pauls
4:09.81
 
10 Phoenix Swimming (B) Phoenix Swimming
  1. Austin Critchlow
  2. Will Pannos
  3. Sebastian Melendez
  4. Stevos Baczek
4:10.12
 
11 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. Mason Wilby
  2. Fernando Fernandez
  3. Eric Geunes
  4. True Sweetser
4:11.83
 
12 South Florida Aquatic Club (B) South Florida Aquatic Club
  1. Esteban Diaz Velasco Diaz-Velasco
  2. CJ Kopecki
  3. Ervin Marin
  4. Juan Lucas
4:14.17
 
13 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Noah Moniz
  2. Maxwell Spurrell
  3. Mavin Liu
  4. Neel Sekar
4:14.56
 
14 Greater Holyoke YMCA (A) Greater Holyoke YMCA
  1. Jared Lubarsky
  2. Matthew Quinney
  3. Andy Endress
  4. Zachary Meunier
4:15.07
 
15 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Reilly Maguire
  2. Wyatt Matschner
  3. Cody Leonard
  4. Mickey Kennedy
4:16.24
 
16 Boca Raton Swim Boca Raton Swim
  1. Shawn String
  2. Samuel Colaiacova
  3. Otavio Metzker
  4. Matthew Fisher
4:20.45
 
17 Seacoast Swimming Association (MA) (B) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Matt Jones
  2. Jameson Rose
  3. Sam Lippmann
  4. Brendan Sullivan
4:23.11
 
18 YMCA of South Fl YMCA of South Fl
  1. Juan Imposimato
  2. Eric Veit
  3. EJ Pineiro-barros
  4. Fernando Navarrete
4:24.32
 
19 Saint Edwards Aquatics Saint Edwards Aquatics
  1. Andrew Brown
  2. John Lalime
  3. Spencer Greaves
  4. Tomas Botero
4:24.66
 
20 Greater Holyoke YMCA (B) Greater Holyoke YMCA
  1. Nathan McClure
  2. Andrew Paul
  3. Devon Major
  4. Chase Konstantakos
4:25.46
 
21 Swim Florida Swim Florida
  1. Matt Strickland
  2. Jonah Martinez
  3. Daniel Young
  4. Michael Walch
4:29.40
 
22 Plantation Swim Team Plantation Swim Team
  1. Bennett Rodriguez
  2. Leonardo Manrique
  3. Felipe Farias Farias
  4. Eitan Ghelman
4:31.57
 
23 Evolution Aquatics Evolution Aquatics
  1. Zachary Goodwin
  2. Kevin Shi
  3. Edmond Giang
  4. Alexander Sullivan
4:31.89
 
24 Mandarin Aquatic Mandarin Aquatic
  1. Luke Little
  2. Phillip Stevens
  3. Lorenzo Carmona
  4. Zachary Dingfield
4:33.34
 
North Shore Swim North Shore Swim
  1. Jennings McCoy
  2. Christopher Smith
  3. Josh Dinardo
  4. Michael Bartley
DQ