Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 Free Men

A Final LCM
Name Team Time FINA
1 Daniele Tirabassi Club Seminole logoClub Seminole 1:52.18
752
2 Mateo De Angulo Club Seminole logoClub Seminole 1:52.52
745
3 Julio Galofre Unattached-Florida logoUnattached-Florida 1:53.90
718
4 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:53.95
717 PB
5 Franco Lupoli Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:55.10
696 PB
6 Noah Hensley Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:55.56
688
7 True Sweetser Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:58.25
642
8 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:58.53
637
C Final LCM
Name Team Time FINA
17 Zachary Bishop Exeter Swim Team logoExeter Swim Team 1:58.49
638 PB
18 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 1:58.74
634 PB
19 Eric Geunes Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:58.81
633
20 Ethan Chestang Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:59.01
630 PB
21 Connar Patterson Exeter Swim Team logoExeter Swim Team 2:00.14
612 PB
22 Jason Jung Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:00.34
609
23 Adi Arifovic Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:01.63
590
24 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:02.72
574 PB
D Final LCM
Name Team Time FINA
25 Christian Arseneau Mississauga Swimming logoMississauga Swimming 1:56.64
669
26 Viktor Toth Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:57.40
656 PB
27 Peter Lin Mississauga Swimming logoMississauga Swimming 1:59.60
620
28 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:00.08
613 PB
29 Mason Wilby Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:01.35
594
30 Bryce Pierce Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:01.96
585 PB
31 Matthew Fisher Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:01.98
585
32 Michael Choate Bluefish Swim Cl logoBluefish Swim Cl 2:03.41
565
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA
1 Noah Hensley Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:54.98
698
2 Mateo De Angulo Club Seminole logoClub Seminole 1:55.15
695
3 Franco Lupoli Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:55.43
690 PB
4 Julio Galofre Unattached-Florida logoUnattached-Florida 1:55.49
689
5 Daniele Tirabassi Club Seminole logoClub Seminole 1:55.91
681
6 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:56.33
674
7 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:57.49
654 PB
8 True Sweetser Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:57.53
654
9 Nico Medina Pine Crest logoPine Crest 1:57.69
651 PB
10 Fernando Alatorre Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:57.71
651 PB
11 Gus Gonzalez Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:58.07
645 PB
12 Yousef Abd El Raouf Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 1:58.14
644 PB
13 Sebastian Melendez Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 1:58.61
636
13 Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:58.61
636
15 Eric Pauls Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 1:58.63
636
16 Luke Nelson Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 1:58.72
634
17 Eric Geunes Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:58.84
632
18 Jason Jung Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 1:59.64
620
19 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 1:59.88
616
20 Ethan Chestang Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:59.89
616 PB
21 Zachary Bishop Exeter Swim Team logoExeter Swim Team 1:59.93
615 PB
22 Adi Arifovic Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:00.12
612
23 John Meisenheimer Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:00.19
611 PB
24 Connar Patterson Exeter Swim Team logoExeter Swim Team 2:00.30
610 PB
25 Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:00.55
606 PB
26 Viktor Toth Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:00.59
605 PB
27 Bryce Pierce Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:00.67
604 PB
28 Mason Wilby Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:00.82
602
29 Matthew Fisher Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:00.84
601
30 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:00.97
599 PB
31 Peter Lin Mississauga Swimming logoMississauga Swimming 2:01.01
599
32 Michael Choate Bluefish Swim Cl logoBluefish Swim Cl 2:01.18
596
33 Christian Arseneau Mississauga Swimming logoMississauga Swimming 2:01.52
591
34 Jhonny Perez Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:01.65
589
35 Noah Mascoll-Gomes Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:01.73
588
36 Christian Garcia Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:01.78
588
37 Warren Massimini Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 2:01.98
585
38 Daniel Young Swim Florida logoSwim Florida 2:02.03
584 PB
39 Zack Chetrat Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:02.11
583
40 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:03.16
568
41 Michael Brunelli Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:03.22
567 PB
42 Josh Armond Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 2:03.25
567
43 Stevos Baczek Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:03.32
566
44 Esteban Diaz Velasco Diaz-Velasco South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:03.37
565 PB
45 Maximilian Asnis Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:03.38
565
46 Noah Moniz Bluefish Swim Cl logoBluefish Swim Cl 2:03.47
564 PB
47 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:03.53
563
48 Christopher Smith North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:03.61
562
49 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:03.64
561
50 Andres Lares Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:03.93
558 PB
51 Jared Ingram Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:04.01
556 PB
52 Nicholas Finley Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:04.28
553
53 Grant Dodge North Palm Beach logoNorth Palm Beach 2:04.42
551 PB
53 Michael Walsh Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:04.42
551 PB
55 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 2:04.50
550
56 Tyler Zuyus Pompano Beach Piranhas logoPompano Beach Piranhas 2:04.51
550
57 Samuel Asnis Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:04.77
546
58 Wyatt Matschner Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:04.84
545
59 Juan Diaz South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:04.86
545
60 Jameson Rose Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 2:05.04
543
61 Tanner Cummings Race Aquatics logoRace Aquatics 2:05.08
542
62 Peter Bankes Phoenix Swimming logoPhoenix Swimming 2:05.44
538 PB
63 Devon Major Greater Holyoke YMCA logoGreater Holyoke YMCA 2:05.57
536
64 John Freeman Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 2:05.58
536
65 Matthew Wiefels Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 2:05.66
535
66 Jordan Colon South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:05.67
535
67 Matt Strickland Swim Florida logoSwim Florida 2:05.75
534 PB
68 Patrick Groters Pine Crest logoPine Crest 2:05.76
534
69 lynma01 Lyn Pine Crest logoPine Crest 2:05.80
533
70 Michael Conrad Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 2:06.01
530
71 Drake Gil Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:06.20
528
72 Parker Bierman North Palm Beach logoNorth Palm Beach 2:06.60
523 PB
73 Carter Strickland Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:06.83
520
74 Bobby Tannhauser Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:07.27
515
75 Levi Parsons Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:07.32
514 PB
76 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA logoGreater Holyoke YMCA 2:07.35
514
77 Mickey Kennedy Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:07.77
509
78 Ricardo Roche South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:07.83
508
79 Jake Mier Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua 2:08.02
506
80 Jennings McCoy North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:08.09
505
81 Matthew Taddonio Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:08.17
504
82 Anton Generalov Pine Crest logoPine Crest 2:08.20
504
83 Dale Gable North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:08.38
502
84 Darrien Heil Gulf Coast Swim Team logoGulf Coast Swim Team 2:08.41
501 PB
85 Ryan Capote South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:08.71
498
86 Sultan Aliev Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:09.30
491
87 Nick Pacitti Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:09.39
490
88 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:09.41
490
89 Brandun Herbert NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 2:09.44
489 PB
90 Conor Lynch NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 2:09.48
489
91 Daniel Angeles North Miami Swim Team logoNorth Miami Swim Team 2:09.52
488 PB
92 EJ Pineiro-barros YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 2:09.66
487
93 Phillip Stevens Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 2:10.02
483
94 Cody Leonard Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:10.55
477
95 Dylan Allen Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:10.58
477
96 Reilly Maguire Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:10.84
474
97 Nathan McClure Greater Holyoke YMCA logoGreater Holyoke YMCA 2:11.10
471
98 Zachary Ladd North Palm Beach logoNorth Palm Beach 2:11.21
470
99 Juan Imposimato YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 2:11.28
469
100 Nico Ferrara Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:11.46
467
101 Quinn Roth Swim Fast logoSwim Fast 2:11.49
467
102 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:11.87
463
103 Christian Soderberg Pine Crest logoPine Crest 2:12.09
460
104 Matthew Kronengold Pine Crest logoPine Crest 2:12.81
453
105 Andrew Brown Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:13.73
444
106 Elad Fraiman Swim Fast logoSwim Fast 2:19.87
388
Marcin Cieslak Gator Swim Club logoGator Swim Club DQ
Andre Balhoff Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic NS