Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

200 IM Men

A Final LCM
Rank Name Team Time Points
1 Marcin Cieslak Gator Swim Club 2:02.55
 
956
2 Pavel Sankovich Club Seminole 2:02.70
 
953
3 Brian Poon Phoenix Swimming 2:05.65
 
901 PB
4 Quinn Cassidy Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:05.76
 
887 PB
5 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 2:08.38
 
899 PB
6 John Fulginiti Blue Dolfins 2:10.31
 
852
7 Joe Turk Phoenix Swimming 2:10.69
 
797 PB
8 Nicholas Brown Bluefish Swim Cl 2:13.84
 
723
C Final LCM
Rank Name Team Time Points
17 Connar Patterson Exeter Swim Team 2:11.79
 
775 PB
18 Ricardo Miranda-Casallas Daytona Beach Speed 2:13.43
 
742 PB
19 Patrick Groters Pine Crest 2:14.27
 
773 PB
20 Benjamin Whitty Blue Dolfins 2:14.30
 
772
21 Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming 2:14.50
 
769
22 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club 2:16.36
 
685
23 Will Pannos Phoenix Swimming 2:16.77
 
678
24 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 2:17.75
 
706 PB
D Final LCM
Rank Name Team Time Points
25 Zachary Bishop Exeter Swim Team 2:13.41
 
743 PB
26 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming 2:13.81
 
789
27 True Sweetser Gator Swim Club 2:15.28
 
706
28 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:16.02
 
692 PB
29 Noah Moniz Bluefish Swim Cl 2:16.72
 
726 PB
30 Ervin Marin South Florida Aquatic Club 2:19.91
 
673
31 Nicholas Finley Daytona Beach Speed 2:19.93
 
619
32 Cameron Anderson Martin County Aquatics 2:20.51
 
655 PB
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points
1 Brian Poon Phoenix Swimming 2:05.67
 
901 PB
2 Marcin Cieslak Gator Swim Club 2:08.60
 
828
3 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl 2:08.79
 
891 PB
4 Pavel Sankovich Club Seminole 2:08.95
 
821
5 John Fulginiti Blue Dolfins 2:09.70
 
865
6 Quinn Cassidy Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:10.28
 
793
7 Joe Turk Phoenix Swimming 2:10.41
 
802 PB
8 Nicholas Brown Bluefish Swim Cl 2:11.16
 
776
9 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics 2:11.32
 
772
10 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club 2:11.67
 
765
11 Julio Horrego City Of Hialeah Storm 2:11.97
 
819 PB
12 Alberto Gomez Miami Dade County Aquatic Club 2:11.99
 
825 PB
13 Esteban Araya Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:13.62
 
727
14 Christian Arseneau Mississauga Swimming 2:13.82
 
618
15 Joshua Zimmt Bluefish Swim Cl 2:13.83
 
723 PB
16 John Meisenheimer Unattached-Florida 2:14.20
 
716
17 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics 2:14.59
 
708
18 Connar Patterson Exeter Swim Team 2:14.65
 
718
19 Benjamin Whitty Blue Dolfins 2:15.04
 
758
20 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club 2:15.52
 
702
21 Noah Zylberberg Saint Andrew's Swimming 2:15.65
 
746
22 Patrick Groters Pine Crest 2:15.74
 
744 PB
23 Ricardo Miranda-Casallas Daytona Beach Speed 2:15.96
 
693 PB
23 Konstantin Byshnev Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:15.96
 
682
25 Will Pannos Phoenix Swimming 2:16.14
 
690
26 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club 2:16.18
 
736 PB
27 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming 2:16.24
 
742
28 True Sweetser Gator Swim Club 2:16.30
 
687
29 Ervin Marin South Florida Aquatic Club 2:16.68
 
733
30 Kameron Sipowski North Palm Beach 2:16.69
 
668 PB
31 Nicholas Finley Daytona Beach Speed 2:16.83
 
677
32 Noah Moniz Bluefish Swim Cl 2:17.38
 
713 PB
33 Zachary Bishop Exeter Swim Team 2:17.40
 
666
34 Mavin Liu Bluefish Swim Cl 2:17.80
 
658 PB
35 Cameron Anderson Martin County Aquatics 2:18.11
 
699 PB
36 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA 2:18.14
 
901 PB
37 Brian Burke Spartan (FL) Aquatic Club 2:18.45
 
646 PB
38 Blaise Wise Nu Wave Swim Club 2:18.77
 
640
39 Eric Geunes Gator Swim Club 2:18.95
 
684
40 Michael Choate Bluefish Swim Cl 2:19.69
 
612
41 Wyatt Matschner Blue Dolfins 2:19.82
 
621
42 Cade Fuxan Nu Wave Swim Club 2:19.98
 
618
43 Ryan Graff Pine Crest 2:20.10
 
616 PB
44 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA 2:20.25
 
659
45 Esteban Velasquez Azura Florida Aquatics 2:20.26
 
602
46 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club 2:20.52
 
855
47 Tanner Cummings Race Aquatics 2:20.75
 
657
48 Henrique Yamamoto Coral Springs Swim Club 2:20.80
 
649
49 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl 2:21.18
 
642
50 Ricardo Roche South Florida Aquatic Club 2:21.20
 
649
51 Christian Schoen Phoenix Swimming 2:21.50
 
644
52 Jack Carignan Phoenix Swimming 2:21.59
 
737
53 Jake Mier Planet Swim Aqua 2:21.70
 
640
54 Cody Schafer South Louisiana Swim Team 2:21.80
 
585
55 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning 2:22.05
 
634 PB
56 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics 2:22.37
 
628 PB
57 Carson Walker Oxbridge Aquatic Club 2:22.47
 
619
58 Conor Lynch NTC Aquatics 2:22.70
 
615
59 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning 2:22.79
 
567
60 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) 2:22.98
 
564
61 Luke Smutny AK Sharks 2:23.15
 
607
62 Juan Lucas South Florida Aquatic Club 2:23.25
 
605
63 Joshua Stoute Swim Fast 2:23.71
 
698
64 lynma01 Lyn Pine Crest 2:23.73
 
540
65 Jeremy Rockaway Blue Dolfins 2:23.90
 
600
66 Christopher Dingfield Unattached-Florida 2:23.97
 
536
67 Elvis Kotikovski Azura Florida Aquatics 2:24.18
 
787
68 Nathan McClure Greater Holyoke YMCA 2:24.91
 
583
69 Grant Dodge North Palm Beach 2:25.55
 
572
70 Alexio Musleh Pine Crest 2:25.59
 
665
71 Ethan Carter East Coast Swim Team 2:25.65
 
507
72 Christian Cioffi Wahoos of Wellington 2:25.70
 
517
73 Alexander Narvaez-Duckworth Gator Swim Club 2:25.83
 
567
74 Max Blanch Phoenix Swimming 2:25.84
 
515
75 John Lalime Saint Edwards Aquatics 2:26.02
 
557
76 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed 2:26.85
 
542 PB
77 Elad Fraiman Swim Fast 2:27.08
 
545
78 Yona Rubin Swim Fort Lauderdale 2:28.52
 
613
79 Julian Ortega Lake Lytal Lightning 2:28.96
 
452
80 Christopher Schulte Pompano Beach Piranhas 2:31.35
 
468
81 Jonah Martinez Swim Florida 2:31.60
 
464
82 Lorenzo Carmona Mandarin Aquatic 2:39.12
 
299
Benoit HuotS10SB9SM10 Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) DQ
Sebastian Vargas Coral Springs Swim Club DQ
Brendan Teeters Pine Crest DQ
Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics NS
Thomas Hale Azura Florida Aquatics DQ